Roger Federer se stává nejlépe placeným sportovcem světa se ziskem 106,3 milionu dolarů

Roger Federer je svět

Roger Federer je letos nejlépe placeným sportovcem světa

Švýcarská tenisová legenda Roger Federer se poprvé v kariéře dostal na první místo žebříčku nejlépe placených sportovců na světě podle časopisu Forbes. V nejnovějším seznamu pro rok 2020 zachytil Federer pozici č. 1 se ziskem před zdaněním 106,3 milionu dolarů.

S tímto úspěchem se World Number 4 také stalo prvním tenistou, který kdy vedl první místo v žebříčku nejlépe placených sportovců. Jeho výstup byl částečně umožněn skutečností, že všechny hlavní sporty byly pozastaveny kvůli pandemii COVID -19 - jako Lionel Messi a Cristiano Ronaldo v poslední době zaznamenali masivní snížení platů.

To však stejně neubírá na Federerově ohromující celosvětové popularitě.

Podle Forbes „Roger Federer během roku vydělal 6,3 milionu dolarů na prize money a neuvěřitelných 100 milionů dolarů na doporučeních a poplatcích za vystoupení. Mamutí tah z jeho mimosoudních aktivit pomohl Švýcarům poskočit o čtyři místa v seznamu; byl zařazen na 5. místě v seznamu 2019.

Roger Federer je teprve druhým sportovcem vůbec, po Tigerovi Woodsovi, který dosáhl na výdělky na podporu pouze 100 milionů dolarů.

Sdružení Rogera Federera s různými značkami

Roger Federer je tváří mnoha populárních značek

Roger Federer je tváří mnoha populárních značek

Díky svým neuvěřitelným úspěchům na tenisovém kurtu je Roger Federer jedním z nejvyhledávanějších ambasadorů značky ve sportovním světě.

Švýcar je v současné době spojen s 13 různými značkami, včetně italské nadnárodní potravinářské společnosti Barilla, francouzského vinařství Moet & Chandon a výrobce špičkových zavazadel Rimowa. Za reprezentaci těchto společností dostává částku od 3 milionů do 30 milionů dolarů.

Roger Federer také schvaluje Gillette, americkou značku vyrábějící bezpečnostní holicí strojky a další výrobky pro osobní péči. Dvacetinásobný šampion Slam navíc již více než deset let propaguje firmu na výrobu tenisového vybavení Wilson, automobilový gigant Mercedes-Benz, švýcarského výrobce luxusních hodinek Rolex a společnost poskytující finanční služby Credit Suisse.

Federer schválil tenisový obr Nike pro lepší část své kariéry, ale nedávno se spojil se švýcarským startupem 'On'. I tak radikální krok v této fázi jeho kariéry Federerovi pouze pomohl zvýšit výdělek.

pringles tenisové míčky

David Carter, který je profesorem sportovního podnikání na USC Marshall School of Business, uvedl:

Značka Rogera Federera je nedotčená, a proto ti, kteří si mohou dovolit se s ním vyrovnat, na to jdou.
Roger Federer v roce 2018 ukončil spolupráci s Nike

Roger Federer v roce 2018 ukončil spolupráci s Nike

V roce 2018 Uniqlo nabídl Federerovi lukrativní dohodu v hodnotě 300 milionů dolarů, aby se odstěhoval z Nike. Podle smlouvy bude 10 let zastupovat japonského výrobce oblečení pro běžné nošení bez ohledu na to, zda byl na hřišti aktivní nebo ne.

John Jay, vedoucí Uniqla, učinil po podpisu dlouhodobé smlouvy s Rogerem Federerem těsně před 37. narozeninami Švýcarska následující poznámku-věk, který je pro takovou dlouhodobou dohodu považován za příliš vysoký:

„Cítíme, že největší dopad Rogera Federera teprve přijde. Samozřejmě to bude podpořeno jeho statusem největšího všech dob, ale Rogerova schopnost přinést do světa pozitivní změnu je jeho i naší budoucností. '

Roger Federer také založil tenisovou agenturu Team8 spolu se svým agentem Tony Godsickem, což mu dále přidalo na výdělku. Klienti agentury jsou například Juan Martin del Potro, Coco Gauff a Alexander Zverev.

Forbes uvádí, že Federer si účtuje více než 1 milion dolarů za účast na malých tenisových turnajích. V listopadu 2019 vydělal více než 15 milionů dolarů prostřednictvím svého turné po Latinské Americe, které také představovalo zápas proti Alexandru Zverevovi před rekordním davem v Mexico City.

Osmatřicetiletý muž použil značnou část svých výdělků na charitativní účely. Daroval 52 milionů dolarů na vzdělávání 1,5 milionu afrických dětí, zatímco on a jeho manželka Mirka se nedávno zavázali přispět 1 milionem dolarů na pomoc při COVID-19.

Jen v roce 2020 daroval švýcarský hráč více než 5 milionů dolarů na řadu dobrých věcí.

Mnozí věří, že Roger Federer je nejen největším tenistou všech dob, ale také jednou z největších sportovních hvězd, jaké kdy svět viděl. Tento nejnovější žebříček Forbes tuto myšlenku ještě posiluje.

Populární Problémy

Federer a Tsitsipas se postavili proti sobě na Hopman Cupu začátkem tohoto měsíce.

Jak vyrobit lanový šíp. Lanová šipka je tradiční čínská flexibilní zbraň, která se používá již od starověku. Je podobný západnímu cepu a biči, ale na rozdíl od těchto zbraní se vyvinul vysoce specializovaný bojový styl, který ...

Zde je návod, jak streamovat „Nejmenší ženu světa“ TLC online bez kabelu. Premiéru má ve čtvrtek 9. července ve 22 hodin. ET/PT.

Court, Goolagong, Clijsters a další: matky WTA, které se staly šampionkami

Jak zabalit boty do kufru. Balení obuvi se může zdát jako oříšek, ale nemusí! Maximalizujte prostor ve svém kufru zabalením velkých bot zvlášť. Kromě toho umístěte boty do plastových sáčků, abyste ochránili své oblečení ...

Podle románu z roku 1939 má film Černý narcis premiéru jako minisérie v pondělí. Zde je návod, jak můžete sledovat show online, pokud nemáte kabel.