Jak se vypořádat s dysplazií lokte u psů

Lokální dysplázie je potenciálně invalidizující stav postihující loket psa v důsledku problémů s růstem a vývojem kloubu. To může mít za následek předčasnou artritidu lokte. Váš pes zažije spoustu ztuhlosti a bolesti a bude to velmi patrné, protože se nechová obvyklým způsobem. Můžete si všimnout změny chůze, bolesti ve stoje nebo snížení energie. Bolest může být horší s přehnaným cvičením. Bez ohledu na příčinu nebo následek dysplazie loktů existuje několik způsobů, jak můžete svému psovi zajistit pohodlí a zlepšit jeho stav.

Metoda 1 ze 3: Diagnostika dysplazie lokte

 1. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií lokte u psů Krok 1

  1 Hledejte známky ztuhlosti nebo bolesti. K tomu nejčastěji dochází u mladých psů s dysplazií lokte. Když psi stojí, sedí nebo si lehnou poté, co strávili čas v jedné poloze, mohou vydávat zvuky nebo se namáhat při změně polohy. Někteří psi upřednostňují jednu nebo druhou stranu a jiní vypadají, že se vyhýbají, aby se vyhnuli dlouhému tlaku na jejich klouby. Sledujte, jak se poloha vašeho psa mění, a zaznamenávejte bojové nebo zvláštní chování.
 2. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů Krok 2

  2 Vyhodnoťte změny v chůzi. Psi s dysplazií loktů mohou začít běhat a chodit jinak. Může to být kulhání nebo prostě naklonění více na jednu stranu než na druhou. Pokud si všimnete změny v procházce vašeho psa, může to znamenat dysplazii lokte.
 3. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 3

  3 Sledujte úroveň aktivity svého psa. Pokud si všimnete, že váš pes spí častěji, nechce si tolik hrát, nebo se zdá, že si na procházkách dává častěji přestávky, může to být způsobeno řadou zdravotních problémů, ale v kombinaci s dalšími varovnými příznaky dysplazie lokte To může naznačovat zdravotní problémy kloubů.
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií lokte u psů Krok 4

  4 Poslouchejte vokální narážky svého psa. Mnozí si všimnou, že váš pes kňučí, sténá, lapá po dechu nebo dokonce vrčí, když je na klouby kladena váha. Věnujte svému psovi zvláštní pozornost, když vstane a lehne si, protože přenášení váhy na loktech může být obzvláště nepříjemné. Pokud váš pes pravidelně vydává tyto zvuky, může to být známka dysplazie lokte.
 5. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 5

  5 Prohlédněte si lokty. Ve většině případů se jeden nebo oba klouby otočí směrem k tělu psa. Možná tuto změnu nepoznáte, ale veterinář si toho hned všimne. Je však důležité vzít svého psa k veterináři, pokud vidíte tento posun polohy, i když váš pes nekulhá nebo nemá jiné potíže. Psí lokty obvykle směřují dozadu, směrem k ocasu. Psi s dysplazií loktů mohou začít vykazovat známky loktů nakloněných směrem k tělu.
 6. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 6

  6 Všimněte si kulhání končetin. Lokální dysplázie je hlavní příčinou nehybnosti přední nohy, zvláště u velmi mladých psů. Pokud si všimnete, že váš pes není schopen ohnout nebo pohnout jednou nebo oběma předními končetinami, je to významný ukazatel toho, že pes trpí dysplazií lokte. Měli byste okamžitě navštívit veterináře.
 7. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 7

  7 Vezměte svého psa k veterináři. Lékař vašeho mazlíčka vizuálně prozkoumá přední nohy, pohne končetinami, aby zjistil, zda jsou schopné plného rozsahu pohybu, a zachytí rentgenové záření. Někteří psi vykazují na rentgenovém záření známky dysplazie i bez jakýchkoli příznaků nebo výsledných účinků. Pokud jste si však všimli, že váš pes kulhá nebo vykazuje jiné známky bolesti nebo nepohodlí, dalším krokem bude plánování léčby a průběžná péče ve spolupráci s vaším veterinářem. reklama

Metoda 2 ze 3: Udržujte svého psa bez bolesti

 1. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 8

  1 Dejte svému psovi léky proti bolesti. Váš veterinární lékař může doporučit volně prodejné léky nebo léky proti bolesti na předpis. Pokud se rozhodnete spoléhat na léky bez předpisu, zvažte nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Najdete je v značkových a generických odrůdách a NSAID jsou obvykle k dispozici od přibližně pěti dolarů za láhev. Váš veterinář může také předepsat steroidy, kortizony nebo chondroprotektory.
  • Zeptejte se svého veterináře před zahájením jakéhokoli léčebného plánu.
  • Léky na předpis jsou k dispozici ve formě pilulek nebo jako přímé kloubní injekce.
  • U dospělých psů se chondroprotektory osvědčily při léčbě degenerativních kloubních poruch.


 2. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 9

  2 Přidejte do svého psa dietní doplňky. Do krmiva vašeho psa můžete přidat přírodní doplňky včetně glukosaminu, chondroitinu a omega mastných kyselin. Tyto doplňky můžete zakoupit v různých formách ve většině obchodů se zdravou výživou a v lékárnách.
  • Tyto doplňky jsou všechny nutraceutika; kombinace potravin a léčiv, která dodávají základní živiny prostřednictvím stravy psa.
  • Výzkum to dosud nepotvrdil, ale neoficiální důkazy o glukosaminu a chondroitinu naznačují, že tyto doplňky snižují záněty a podporují zdraví kloubů.
  • Omega 3 a další mastné kyseliny nabízejí mazlíčkům pokročilé regenerační vlastnosti. To znamená, že když vývojové problémy nebo dysplázie poškozují kost nebo podpůrné tkáně, omega 3 mohou vašemu psovi pomoci obnovit je.
 3. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 10

  3 Zajistěte, aby pes měl dostatek pohybu. Možná budete chtít požádat svého veterináře předtím, než váš pes změní nebo zvýší cvičení. Chůze po různých svazích do kopce a do kopce může pomoci uvolnit klouby vašeho psa a snížit zánět. Plavání je cvičení s nízkým dopadem, které vašemu mazlíčkovi umožní udržet klouby v pohybu, aniž by se zbavili stresu způsobeného chůzí nebo během.
  • Zeptejte se svého veterináře na konkrétní doporučení, ale obvykle, pokud množství cvičení zvyšujete postupně, váš pes bude reagovat pozitivně.
  • Začněte přidáním pěti nebo deseti minut na procházku nebo změnou sklonu během procházky.
  • Zastavte, pokud se váš pes někdy zdá unavený, kňučí, kalhoty nebo jinak naznačuje nepohodlí.
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 11

  4 Udržujte svého psa v teple. Pokud necháte svého psa ležet na vyhřívací podložce nebo přikrývce, může se výrazně snížit zánět a zmírnit bolest kloubů. Jednoduše zajištěním stálé teploty vašeho psa zlepší funkci kloubů. Významné změny z horka do chladu způsobují, že se chrupavka, svaly a další tkáně rozšiřují a smršťují, což vede k nepohodlí.
  • Uchovávejte psy s dysplazií loktů v domě s regulovanou teplotou, v garáži nebo v jiné oblasti, aby byla zajištěna konzistentní tělesná teplota ve dne i v noci.
  • Pokud vezmete svého psa venku v chladu, oblékněte si svetr nebo návleky na nohy, aby byly jeho klouby v teple.
  • Pokud váš pes dýchá, kašle nebo slintá, může být přehřátý. Pokud k tomu dojde, přineste svému psovi vodu a odstraňte zdroje tepla.
 5. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 12

  5 Masírujte svého psa. To může zmírnit bolest a zánět v kloubech. Začněte pohlazením oblasti nohy a lokte. Poté zkřížte ruce jeden přes druhý a jemně pumpujte nahoru a dolů podobně jako u CPR kompresí. Buďte opatrní a netlačte přímo na kosti. Po několika minutách pumpování jemně pohlaďte kloub. Poté přepněte na druhou nohu.
 6. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 13

  6 Pořiďte svému psovi intraartikulární injekce. Tyto záběry používají vlastní krevní plazmu vašeho psa, aby pomohly zmírnit následky dysplazie lokte včetně zánětu a napomohly správnému vývoji kloubů. Tyto léčby se nejlépe používají ve spojení s jinými metodami, jako je cvičební terapie pro mladší psy.
 7. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 14

  7 Aby byl pohyb méně bolestivý. Pokud váš pes musí chodit po schodech nahoru a dolů, může to způsobit namáhání nebo poškození loketních kloubů. Možná budete chtít zvážit zavedení rampy, která pomůže vašemu psovi vstoupit a opustit dům. Můžete si také zakoupit přenosné rampy, které mohou být použity k pomoci psům při nastupování a vystupování z auta a také po krátkých schodech nahoru a dolů. Život v domě s koberci nebo pokládáním koberců může také snížit dopad chůze, stání a dalších pohybů vašeho psa.
 8. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 15

  8 Udělejte svému psovi postel pohodlnou. Cílem prostoru pro spaní vaší sázky by mělo být poskytnutí podpory kloubům, aby váš pes během spánku netlačil ani nenamáhal lokty. Polštáře také snižují tlak na lokty a další klouby, když váš pes vstává a spí ze spaní. Nejlepší je postel, která je nízko nad zemí, takže váš pes při vstupu nebo výstupu z postele nepřetěžuje loketní klouby. reklama

Metoda 3 ze 3: Pomáháme vašemu psovi zlepšovat se

 1. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 16

  1 Udržujte svého psa ve zdravé hmotnosti. Nadměrná váha zatěžuje všechny klouby a může zvýšit účinky lokální dysplázie. Před zahájením diety nebo jiného plánu hubnutí se zeptejte svého veterináře, jaká je pro vašeho psa zdravá váha. Nechcete, aby byl váš pes podvyživený. Kromě toho buďte opatrní při cvičení, protože námaha může dále poškodit klouby vašeho psa. Někdy je účinné snížení příjmu potravy nebo odstranění pamlsků ze stravy. V ostatních případech možná budete muset přejít na jídlo pro řízení hmotnosti. Mnoho krmiv určených speciálně pro hubnutí však obsahuje velké množství bílkovin, které mohou poškodit klouby, proto nejprve zkontrolujte přísady.
 2. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 17

  2 Změňte psovi jídlo. V některých případech bylo příliš mnoho bílkovin spojeno s lokty, kyčlemi a jinými formami dysplázie u psů. Využívání dietních mastných kyselin může dramaticky zlepšit vývoj kostí a kloubů vašeho psa a celkové zdraví. Zeptejte se veterináře na doporučení potravin, které poskytnou adekvátní kombinaci živin. Můžete také hledat potraviny, které nabízejí výhody pro zdraví kloubů a lepší flexibilitu.
  • Krmná krmiva pro psy obvykle berou v úvahu klouby vašeho psa. Pokud najdete krmivo pro psy, které tvrdí, že pomáhá kontrolovat váhu, pravděpodobně také poskytne společnou podporu.
  • Podívejte se na krmivo pro psy, které propagují omega tři mastné kyseliny, glukosamin a další protizánětlivé složky.
  • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, můžete také zvážit krmivo pro psy na předpis od veterináře.
 3. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 18

  3 Vezměte svého psa na fyzioterapii. Tyto procedury absolvují vyškolení odborníci a mohou zahrnovat kombinaci libovolného počtu cvičebních terapií, masáží a léků. Váš veterinář může doporučit fyzioterapii jako alternativu k chirurgickému zákroku nebo vám pomůže zotavit se z pokročilejší chirurgické léčby.
  • Stejně jako lidská fyzioterapie je cílem fyzioterapie pro vašeho psa obnovit plný rozsah pohybu poškozeného kloubu, svalů nebo kostí.
  • Fyzioterapeut vašeho psa může doporučit alternativní léčbu, jako je masáž nebo akupunktura, aby zmírnil bolest. Buďte těmto řešením otevřeni.
  • Psí chiropraktici často nabízejí tento typ plánování léčby. Zeptejte se svého veterináře na doporučení, pokud váš pes nezaznamená účinnou úlevu při tradičnější léčbě.
 4. Obrázek s názvem Vypořádat se s dysplazií loktů u psů, krok 19

  4 Zvažte operaci. Pokud problém pokračuje, mohou být nutné pokročilé lékařské postupy ke zmírnění bolesti, kterou zvíře cítí. Ne každý pes je dobrým kandidátem na operaci. Většina mladistvých nebo dospívajících psů bude doporučena k chirurgickému zákroku, protože se z tohoto postupu pravděpodobně uzdraví. Dospělejší psi, jejichž klouby již nejsou stabilní kvůli artritické degeneraci, budou pravděpodobně také doporučeni k chirurgickému zákroku, protože stabilizace kloubů je nezbytná pro pravidelnou každodenní funkci. Pokud jsou však klouby zralého psa stabilní i přes přítomnost dysplazie lokte, operace může situaci ještě zhoršit a obvykle se jí vyhýbá.
  • V nejzávažnějších případech může být nutná celková náhrada lokte (TER). Jedná se o úplnou náhradu lokte za účelem správné restrukturalizace kloubu.
  • Klouzavá humerální osteotomie (SHO) je nezbytná v případě závažného zánětu souvisejícího s osteoartritidou. Vyžaduje seříznutí humeru a spojení kostní dlahy, která přemístí loket tak, aby do sebe správně zapadl.
  • Canine unicompartmental loketní náhrada (CUE) je alternativou k SHO nebo TER pro dospělé psy, kteří nebudou dobře reagovat na pokročilejší postup. CUE vyhlazuje kost na vnitřní straně lokte psa, kde nedostatek chrupavky způsobil bolest, zánět nebo poškození kloubů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj labrador má dysplazii lokte. Podstoupila operaci na odstranění části kosti, ale začala znovu kulhat. Co doporučuješ? Audriana Johnsonová Zkuste ji povzbudit, aby se trochu víc procházela. Když to udělá, odměňte ji pamlskem a ona si zvykne na procházky snadněji. Můžete se také zeptat svého veterináře na možnosti fyzické terapie. Mnoho psů opravdu dobře reaguje na aqua terapii.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nenuťte svého psa cvičit nad rámec jeho schopností. Pokud váš pes těžce dýchá, výrazně zpomaluje nebo kulhá, nechte ho odpočívat. I když chce pes dál běhat nebo hrát, uklidněte ho.
 • Než budete spěchat k veterináři, nezapomeňte své zvíře pozorovat alespoň tři dny. Mohli prostě napnout nebo mírně poškodit něco, co se časem zlepší.

reklama

Související články wikiHow

 • Ošetřete dysplázii u rotvajlerů
 • Léčte dysplázii u německých ovčáků
 • Cvičte psa s artritidou

Populární Problémy

USC zahajuje sezónu 2019 proti státu Fresno v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Pokud jste sportovec, pak práce na zvýšení vašeho vertikálního skoku vám může pomoci jít ve vašem sportu dále. Silný vertikální skok vám může pomoci vyniknout v několika sportech, včetně basketbalu, gymnastiky a volejbalu. Pomůže také ...

Jak udělat dort k narozeninám vašeho dítěte. Baby smash dort je tradice, která začala v USA. Jedná se o miniaturní dort, který je dítěti předložen k jeho prvním narozeninám. Dítě může rozbít dort, chytit ho za hrsti, ...

Tým basketbalu USA se v pondělí večer utká se Španělskem ve olympijském čtvrtfinále. Zde je návod, jak můžete hru sledovat online zdarma naživo.

Jak získat přítele za tři týdny. Potřebujete rande pro nadcházející školní tanec? Nebo se možná koná rodinná událost a vy byste rádi, kdyby vás doprovázel přítel. Existuje mnoho důvodů, proč byste mohli mít pocit, že potřebujete ...

Jak zabalit na vysokou školu. Odchod poprvé na vysokou školu je vzrušující. Ale vědět, co si zabalit, může být skličující. Spíše než aby vás to dostalo dolů, zjednodušte to a soustřeďte se na základy, abyste zajistili, že jen to, co opravdu potřebujete ...