Statistika dne: Novak Djokovič prodloužil sérii vítězství na centrálním kurtu na 40 zápasů v řadě

Je to nejdelší série vítězství na Center Court pro každého hráče, muže i ženu, od otevření kurtu v roce 1922.Novak Djokovič prodloužil svou historickou sérii vítězství na centrálním dvorci na 40 zápasů v řadě, když v prvním kole zvítězil 6-3, 6-3, 7-6 (4) v prvním kole nad Argentincem Pedrem Cachinem ve Wimbledonu.

Djokovičova poslední prohra na centrálním kurtu přišla téměř před deseti lety – 7. července 2013 – když ve finále podlehl Andymu Murraymu. Od té doby vyhrál 40 v řadě na nejslavnějším tenisovém kurtu světa.Další nejdelší série na centrkurtu patří Rogeru Federerovi a Helen Wills Moodyové, kteří na kurtu vyhráli 32 v řadě, Federer v letech 2003 až 2008 a Wills Moody v letech 1927 až 1938.

Poté, co Djokovič v pondělí uzavřel první set 6:3, oba hráči čekali na dlouhé zpoždění s deštěm – hru obnovili asi o hodinu a půl později. Poté, co Djokovič vyhrál druhý set 6:3, zůstali oba na podání ve třetím setu až do tie-breaku, kde si Djokovič otevřel vedení 6:2 a o tři body později ho uzavřel.

Djokovič zakončil zápas s fenomenálním počtem 45 vítězných bodů a pouze 19 nevynucenými chybami, včetně 13 es ke třem dvojchybám.Djokovič je nyní 18-0 v zápasech prvního kola ve Wimbledonu a 69-2 v zápasech prvního kola na majorech.

'Trochu zvláštní okolnosti, když je střecha zavřená a my zdržujeme zápas o téměř hodinu a půl, ale je to pocit jako na žádném jiném turnaji na světě, když vyjdete na centrální dvorec Wimbledonu jako obhájce titulu.' na čerstvé trávě. Je úžasné, úžasné být zpět na turnaji snů a být schopen dostat první zápas z cesty,“ řekl Djokovič.'Byl to solidní výkon. Vím, že vždycky můžu hrát lépe, ale zároveň po dlouhé antukové sezóně, příchodu do Wimbledonu bez přípravného turnaje, přípravného turnaje, jakéhokoli oficiálního zápasu na trávě, se tak trochu očekávalo, že stále pravděpodobně nebudu. 100% moje tenisová úroveň.

'V těchto situacích jsem už byl, takže doufám, že s postupem turnaje zvednu i svou úroveň.'

Dalším Djokovičem ve druhém kole bude Australan Jordan Thompson, který po dvou setech porazil Američana Brandona Nakashimu 2-6, 2-6, 6-4, 7-6 (4), 6-3.

Budou spolu hrát poprvé.

Populární Problémy

Jak založit rybářský klub. Založení klubu je skvělý způsob, jak sdílet koníček se skupinou stejně smýšlejících jedinců. Kluby mohou zahrnovat téměř jakýkoli zájem, ať už je to láska ke knihám, požitek ze hry jako šachy ...

Jak odstranit chromování. Chromování je proces, při kterém se tenká vrstva chromu nanáší na kovový povrch galvanickým pokovováním (obvykle na vrstvu niklu). Ultra lesklé výsledky jsou dekorativní, korozní a ...

Vysoce uznávaný film Pippy Bianco „Share“ má premiéru v sobotu na HBO. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online bez kabelu.

Naděje Igy Swiatekové na získání olympijské medaile ve dvouhře se v pondělí zhroutila, když utrpěla ztrátu rovných setů se Španělkou Paulou Badosou.

Díky dvěma soubojům o titul a třem dalším zajímavým zápasům by UFC 239 měla být jednou z nejlepších událostí roku. Zde je návod, jak koupit UFC 239 PPV právě teď.

Jak spravovat PŘIDAT. U poruchy pozornosti (ADD) není jednotlivec - dítě nebo dospělý - schopen udržet a soustředit svou pozornost. Neschopnost soustředit se lze pozorovat během velmi raných let a dětství, ale zejména ...