Statistika dne: Novak Djokovič zaznamenal 1050. vítězství v kariéře vítězstvím nad Dimitrovem v Římě

Dvaadvacetinásobný grandslamový vítěz je nyní výhrou od svého 17. čtvrtfinále ze 17 účastí v kariéře v Římě.

Před dvěma dny vyhrál Novak Djokovič svůj úvodní zápas v Římě, aby si vylepšil své procento vítězství na antuce na 80,0 % – ve skutečnosti je jediný muž v Open Era, který má na tvrdé trávě procento vítězství 80,0 % nebo lepší a jíl .

A dnes dosáhl dalšího významného milníku, když bojoval s Grigorem Dimitrovem, 6-3, 4-6, 6-1, o 1050. vítězství na turnajové úrovni své kariéry.

Je to teprve pátý muž v Open Era, který dosáhl tohoto čísla.

NEJVÍCE VÝHER V OTEVŘENÉ ÉŘE (muži, na úrovni tour)
1 274: Jimmy Connors
1 251: Roger Federer
1 068: Ivan Lendl
1 068: Rafael Nadal
1050: Novak Djokovič

Pokud jde o míru výher, je to však jiný příběh – Djokovič to má nejlepší procento vítězné kariéry pro muže v Open Era.

NEJLEPŠÍ PROCENTO VÍTĚZ V OTEVŘENÉ ÉŘE (muži, turnajová úroveň)
83,4 %: Novak Djokovič [1 050–209]
82,9 %: Rafael Nadal [1 068–220]
82,4 %: Bjorn Borg [654-140]
82,0 %: Roger Federer [1 251–275]
81,8 %: Jimmy Connors [1 274–283]

Djokovič je šestinásobným šampionem v Římě v letech 2008, 2011, 2014, 2015, 2020 a 2022.'s now 66-10 in his career at the Masters 1000 tournament.

Djokovič je šestinásobným šampionem v Římě v letech 2008, 2011, 2014, 2015, 2020 a 2022. Na turnaji Masters 1000 má nyní v kariéře 66:10.

Djokovič v neděli vypadal, že směřuje k vítězství v přímém setu, protože původně vedl o set a brejk 6-3, 4-2, než Dimitrov dal dohromady působivou půlhodinu a vyhrál další čtyři hry v řadě. dotáhnout zápas do třetího setu.

Rozhodoval však pouze Djokovič, který hned v úvodním zápase převrátil dynamiku brejkem, poté držel 2:0, a poté, co Dimitrov naposledy udržel náskok na 2:1, vyhrál Djokovič poslední čtyři zápasy v řada, která uzavřela dvouhodinový a 19minutový duel.

'Byl to skvělý zápas být součástí,' řekl poté Djokovič na tiskové konferenci. „Hrát Grigora je samozřejmě vždy výzva. Vím, že předvede svou kvalitu. Je jedním z nejtalentovanějších hráčů na turné, bez pochyby, po mnoho let.

„Na konci druhého setu ukázal, čeho je schopen. Začal zvyšovat úroveň. Zřejmě měl dobrou podporu davu. Dynamika se přesunula na jeho stranu. Vedl jsem set a vedl 4:2 a měl jsem šance zápas uzavřít, ale neudělal jsem to.

„Velmi mě potěšilo, že se mi hned v první hře třetího setu podařilo znovu najít správný rytmus. To bylo super důležité udělat si brzkou přestávku a mít věci pod kontrolou.“

Na nasazeného č. 1 Djokoviče v osmifinále bude čekat 13. Cam Norrie, vítěz 6-2, 7-6 (4) nad Martonem Fucsovicsem.

Djokovič vede proti Norriemu 2:0, v roce 2021 pravidelně vítězí ve finále ATP (6:2, 6:1), ale pak se musel ze setu vzpamatovat, aby ho loni v létě porazil v semifinále Wimbledonu (2:6, 6- 3, 6-2, 6-4).

Populární Problémy

Jak přirozeně obnovit silné kosti z osteoporózy. Osteoporóza je chronický stav, kdy se vaše kosti stávají porézními v důsledku ztráty hustoty a kvality kostí. To oslabuje kosti a způsobuje, že jsou křehké a ohrožené ...

Jak se připojit k armádě. Vstup do armády je ušlechtilá kariéra. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli více o tom, jak to udělat ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii a Austrálii. Znát požadavky na způsobilost. Než se připojíte k americké armádě, nejprve ...

Vycházející hvězda Iga Swiatek čelí Sachii Vickeryové ve svém druhém kole zápasu na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry této dvojice na turné WTA.

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat 'CMT Giants: Charley Pride' online.