Stefanos Tsitsipas tvrdí, že koučování na hřišti by mělo být povoleno v každém bodě, říká, že tenis musí udělat „velký krok vpřed“

Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas

Světová čtyřka Stefanos Tsitsipas nedávno přijala na Twitter, aby vyjádřila svůj nesouhlas se zákazem tenisového on-line koučování během zápasů.

Tsitsipasovi bylo nedávno předáno porušení kodexu pro koučování na hřišti, když během čtvrtfinálové prohry s Filipem Krajinovičem v Hamburku zjevně obdržel pokyny od svého boxu. A nebylo to poprvé, kdy byl Tsitsipas potrestán za přijímání koučování na hřišti.

Dvaadvacetiletý mladík byl účastníkem podobného incidentu ve svém čtvrtfinálovém střetnutí s Rafaelem Nadalem na Australian Open začátkem tohoto roku. Řecký mladík byl varován poté, co vypadal, že dostává koučování od Patricka Mouratoglou, který také neslavně předal pokyny Sereně Williamsové během finále US Open 2018.

Ale v neděli na tweetu Stefanos Tsitsipas vyzval tenisové úřady, aby udělaly 'velký krok vpřed' tím, že přijmou koučování na kurtu.

„Koučování v každém bodě by mělo být v tenise povoleno. Sport ho musí přijmout, “napsal Tsitsipas. 'Jsme pravděpodobně jedním z mála globálních sportů, které během hry nepoužívají koučování.' Udělejte to legální. Je na čase, aby tento sport udělal velký krok vpřed. '

Tsitsipasův tweet získal od tenisové komunity smíšené reakce. Zatímco některé oddíly tvrdily, že špičkoví hráči budou mít náskok před svými protějšky z nižších pozic, pokud by bylo povoleno koučování na hřišti, jiní poukázali na to, že to nebude mít velký význam.

Přestože je koučování v týmových sportech, jako je basketbal a fotbal, povoleno, praxe byla zakázána jak na grandslamových tenisech, tak na turnajích ATP. WTA představila koučování na hřišti v roce 2008, což trenérům umožnilo mluvit se svými hráči jednou za set. WTA dokonce loni zahájila zkoušku, která trenérům umožňovala předávat pokyny svým hráčům z tribuny.

Jose Mourinho křičel pokyny během svítidla EPL

Jose Mourinho křičel pokyny během svítidla EPL

Je však důležité poznamenat, že druh koučování, které Stefanos Tsitsipas požaduje, se liší od toho, který umožňuje WTA. Na základě řeckých komentářů se zdá, že chce, aby trenéři dostali licenci na předávání pokynů po každém bodu v průběhu celého zápasu.

„Většina trenérů ve skutečnosti koučí na hřišti, navzdory pravidlům“ - Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas také poukázal na to, že koučování na kurtu je v tenise rozšířené i přes zákaz tréninku. Řek navrhl, aby hráči většinu času během zápasu dostávali pokyny od svých trenérů bez jakýchkoli sankcí.

„Je také zcela základní pravdou, že drtivá většina tenisových trenérů navzdory pravidlům skutečně koučuje na hřišti. Občas jsou za to hráči potrestáni, ale většinou nejsou, “napsal Tsitsipas na twitteru.

Jeden z Tsitsipasových následovníků, osoba jménem Owen, tvrdil, že úřady musí být při provádění pravidel přísnější, než aby je úplně změnily.

Dvaadvacetinásobná grandslamová šampionka Pam Shriverová byla jedním z mála odborníků, kteří sdíleli řecký sentiment. Američanka, která soutěžila na turné WTA v letech 1979–97, tvrdila, že tento sport byl „pomalý“, pokud šlo o změnu jeho letité praxe.

„Náš sport se pomalu mění a modernizuje. Když jsem hrál, většina neměla trenéra. Nyní může mít každý trenéra na plný úvazek. Pravidlo je důsledně vynucováno. WTA umožňuje koučování už roky. Je na čase, aby ATP a Majors umožnily koučování, “napsal Shriver.

Populární Problémy

Off cutter je dodávka kriketového bowlingu, která se ve směru hodinových ručiček promění v pravorukého pálkaře. Používají ho rychlí nadhazovači a středně rychlí nadhazovači k otočení mísy, když ze hřiště není velká pomoc. Tato dovednost může být prospěšná ...

Novak Djokovič porazil Tomáše Berdycha 7: 5, 4: 6, 6: 3 a získal tak druhý titul v Monte Carlu a třetí titul Masters 1000 v tomto roce.

Nejde zrovna o revoluční obuv, ale mezek boty letos zaznamenaly velké oživení. Muly jsou boty s otevřenou špičkou a bez zádech. Zatímco ženy nosí mulice navždy, je to trend, který se chytil i mužů ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Knicks vs Magic online bez kabelu, ať už jste v New Yorku, Orlandu nebo mimo trh.

Roger Federer se zotavil z pomalého startu, aby se nakonec přesunul kolem indické kvalifikace Sumit Nagal 4-6 6-1 6-2 6-4 ve Flushing Meadows.