Nejtemnější okamžiky tenisu: Když byla Monica Seles pobodána na kurtuMonica Seles v dobách největší slávy30. dubna 1993 - ten den vytvořil jedny z nejděsivějších scén na tenisovém kurtu, jaké si kdo dokázal představit!Monica Seles, tehdy v nejlepších letech, hrála ve čtvrtfinále Hamburg Open Magdalenu Maleevu. Během přestávky mezi hrami se z davu rozběhl muž jménem Gunter Parche, posedlý fanoušek Steffi Grafové, který bodl Selesa do zad mezi lopatky.Zatímco Seles cítila, jak jí do zad vystřelila ostrá bolest, chvíli jí trvalo, než si uvědomila, co se jí vlastně stalo. Diváci se vrhli na pachatele a ochranka ho během několika minut vyhodila ze hřiště. Zatímco se úředníci turnaje a lékaři zúčastnili Seleše, Maleeva nevěřícně vzlykala!Později se zjistilo, že muž, který pobodal Selesa, měl „psychické problémy“. Ten muž u soudu řekl, že cítil lítost a neměl v úmyslu zabít Seleše. Chtěl jí jen ublížit, aby další dva týdny nehrála. Soud ho proto s odvoláním na jeho duševní nerovnováhu a lítost nepostavil za mříže a pouze mu dal dvouletý trest.V tento velmi osudný den se Selesova zlatá kariéra náhle zastavila.Její kvintesenční chrochtání, vztyčení míče a nikdy neříká, že umírá, ji vyneslo na přední příčky žebříčku. Její přízemní údery dvojí pěstí z obou boků byly pronikavé a přesné. V útlém věku 16 let porazila Seles tehdejší světovou jedničku Steffi Grafovou a vyhrála svůj první grandslam na French Open.

Od té doby se nikdy neohlížela, když získala osm grandslamových titulů v krátkém rozpětí tří let před tímto strašným incidentem. Je držitelkou rekordu v největším počtu grandslamů vyhraných jako teenager.

S její nadvládou v ženském tenise v roce 1990 Seles svrhla Grafa vícekrát než onc a označila svou autoritu. Jediný grandslam, který Seles nikdy nedokázal vyhrát, byl Wimbledon. V roce 1992 dosáhla na finále Wimbledonu, ale ve dvou setech prohrála s Grafem. Tento zápas se vryje do paměti všech tenisových fanoušků, protože viděl Selesa hrát s ‚tlumenými chrochtáním‘. Mnoho hráčů a diváků si stěžovalo na to, že její chrochtání bylo hlučné, rušivé a otravné.Život po bodném incidentu

Seles se nevrátil na okruh téměř dva roky od tohoto incidentu. Ponořila se do deprese, protože měla neustálý strach a zřídka opouštěla ​​svůj domov. Co jí přidalo na strasti, byla bolest a úzkost, kterou prožívala kvůli tomu, že její pachatel nebyl uvězněn.

Její nepřítomnost ve sportu dobré dva roky dala Grafově kariéře nový nádech, protože Němka následujících šest let ovládla ženský tenis. Graf vyhrál 22 grandslamů a stále si drží rekord v nejvíce grandslamových titulech, které vybojovala hráčka v otevřené éře.

Seles se vrátil v roce 1995 a prohrál s Grafem ve finále US Open. Svůj 9. a poslední grandslam získala na Australian Open v roce 1996, kde porazila německou Anke Huberovou.V roce 2003 utrpěla zranění nohy a poté se nemohla vrátit na okruh. Nakonec v roce 2009 Monica Seles oznámila svůj odchod do důchodu.

Seles jí přidala kazí olympijskou medaili na olympijských hrách v Sydney 2000 a také pomohla USA vyhrát na Fed Cupu po dobu tří let. Kdyby nebyla podrobena té noční můře, pravděpodobně by vyhrála mnohem více grandslamů a stala by se největší ze všech!

Je škoda, že pro hráče jejího kalibru byla její kariéra omezena na diskusi s if a buts ..

Populární Problémy

Serve-and-volley se v posledních letech zdálo být ztraceným uměním-ale někteří hráči stále tuto techniku ​​do určité míry používají.

Jak ohřát palačinky. Není nic lepšího než nadýchaná hromádka palačinek ráno-nebo na oběd nebo večeři! Ačkoli palačinky jsou obvykle považovány za pochoutky určené pouze pro víkendy, mohou také udělat perfektní snídani ve všední den ....

Jak zvednout ruku při spánku. Zvednutí ruky může udělat zázraky pro váš krevní oběh, snížit otoky a dokonce minimalizovat bolest, pokud máte co do činění se zlomeninou paže nebo jiným druhem zranění. I když to může být obtížné ...

Kardinálové v neděli podniknou akci Dolphins v 9. týdnu NFL. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry online, pokud nemáte kabel.