Druhy tenisových raket

Druhy tenisových raket: Vše, co potřebujete vědět

Vše, co potřebujete vědětDoufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .Při nákupu nebo hodnocení nové tenisové rakety může být užitečné zvážit řadu faktorů, včetně hmotnosti, délky, velikosti hlavy, tuhosti rámu a materiálů. Když k tomu připočteme fakt, že je na výběr z téměř 20 hlavních značek raket, může být výběr rychle ohromující.V tomto článku se podíváme na tři nejběžnější typy tenisových raket a pomůžeme jim rozlišit rozdíly mezi jednotlivými druhy a důvody, proč byste měli zvažovat jeden nad druhým.

Také jsme sestavili a ručně vybrali náš seznam 20+ nejlepších tenisových raket pro rok 2020 aby vám pomohl v rozhodovacím procesu.Druhy raket

Tenisové rakety obecně spadají do jedné ze čtyř kategorií: • Power rakety
 • Ovládací nebo hráčské rakety
 • Rakety Tweener
 • Moderní hráčské rakety

Kategorizace je založena na typu švihu hráče, který je buď pomalý a kompaktní, rychlý a plný, nebo mírný, tj. Někde mezi.

Než se však ponoříme do každého typu rakety, stojí za to zdůraznit, že název každé kategorie a hráči, se kterými obvykle dobře fungují, jsou obecnými pokyny, které pomáhají hráčům zúžit možnosti.Mějte to na paměti, protože kontrolujeme každý typ rakety. Pokud kupujete svou první raketu, nezapomeňte se podívat na naši kompletní průvodce výběrem rakety .Power tenisové rakety

Head Titanium Ti.S6 Power Typ tenisové rakety PříkladJak jste asi uhodli, výkonné tenisové rakety, označované také jako rakety pro zlepšení hry, pomáhají hráčům zasáhnout s větší silou a hloubkou s menším úsilím.

Výsledkem je, že tyto typy tenisových raket jsou typicky skvělými možnostmi pro začátečníky, kteří ještě nevyvinuli správnou techniku, formu a dovednosti pro generování energie. V této fázi budou mít hráči tendenci mít kratší kompaktní údery, které se časem vyvíjejí.

Alternativní název pro popis této kategorie raket je „vylepšení hry“, což je kývnutí na vlastnosti, které tyto rakety nabízejí, aby pomohly novým hráčům rozvíjet jejich dovednosti.

Tento typ tenisové rakety však může být také vynikající volbou pro menší hráče, muže a ženy kteří nemají spoustu sil ani hráčů, když dosahují zlatých let, kteří se snaží generovat sílu, které kdysi dokázali dosáhnout, když byli mladší.

Mezi běžné charakteristiky raketových raket patří:

 • Nadměrná hlava: 677,4 cm² nebo větší
 • Prodloužená délka: 27 až 29 palců
 • Tužší rám: 66 a více
 • Lehká konstrukce: 8 - 9,5 oz

Nadměrná hlava

Větší velikost hlavy rakety často funguje dobře ze dvou důvodů.

Za prvé, čím větší hlava, tím větší síla raketa poskytne - myslete na trampolíny. Čím větší je, tím více „jara“ má, tím větší sílu může poskytnout.

Větší hlava také nabízí větší plochu pro zasažení, což umožňuje vyšší chybovost, což mnoha novým hráčům pomůže.

Nadměrná hlava také poskytne větší sweet spot, což je oblast ve středu strun, kde úder míčku poskytuje největší pohodlí a nejlepší výkon.

V neposlední řadě má větší velikost hlavy tendenci usnadňovat generování topspinu, protože jsou řetězce odděleny dále od sebe.

Prodloužená délka

Délka tenisové rakety může mít také významný vliv na sílu rakety. Čím delší je raketa, tím větší pákový efekt má hráč při švihu, což umožňuje hráči generovat více energie.

Standardní velikost tenisové rakety je 27 palců (68,58 cm), takže prodloužená délka se vztahuje na všechny rakety, které jsou delší až do 29 palců, což je nejdelší délka povolená pravidla tenisu .

Ne všechny energetické rakety mají prodloužené délky, ale je to atribut, který mnoho výrobců upraví, aby zvýšily výkon.

Tuhé rámy

Power rakety budou také obvykle obsahovat tužší rámy. Tuhost rámu označuje rozsah, ve kterém se raketa při kontaktu s tenisovým míčem ohýbá nebo ohýbá - čím vyšší je hodnocení, tím je raketa tužší.

Tuhý rám se při kontaktu s tenisovým míčem tolik neohýbá, což se může zdát neintuitivní, umožňuje míčku odskočit rychleji, s vyšší rychlostí a menší námahou.

Lehká konstrukce

Lehčí konstrukce je další běžnou vlastností silových tenisových raket, která pomáhá usnadnit manévrování rakety.

V některých případech snížení hmotnosti výkonných raket vyplývá ze skutečnosti, že mají větší velikosti hlavy.

Když jsou všechny věci stejné, větší velikost hlavy zvýší hmotnost v horní části rakety a sníží ovladatelnost. Nicméně, upuštění hmotnost rámu může působit proti nadměrné hmotnosti v hlavě.

Oblíbené silové rakety

Zde je výběr rámů, které jsou příkladem vlastností silových raket.

RaketaHlavaDélkaZtuhlostHmotnost
Babolat Pure Drive 110 110 palce²
709,7 cm2
27,6 palce
70,1 cm
699,6 oz
272,16 g
Head Titanium Ti.S6 115 palců ²
742 cm2
27,75 palce
70 cm
3188,9 oz
252 g
Hyper Hyper Hammer 5.3 110 in²
710 cm2
27,5 palce
70 cm
3079 oz
255 g

Ovládejte tenisové rakety

Příklad typu rakety Wilson Pro Staff RF97

Řídicí rakety, jinak označované jako hráčské rakety, jsou v mnoha ohledech opakem silových raket.

U této kategorie raket se hráči rozhodnou pro menší výkon výměnou za kontrolu nebo schopnost přesněji umístit míč. Klíčem je, že hráč musí vyvinout potřebnou techniku, dovednosti a zdatnost potřebnou k výrobě energie.

Výsledkem je, že kontrolní rakety jsou ideální pro zkušené nebo profesionální tenisty, kteří vlastní rychlé a plné švihy.

Přestože tento typ rakety vyhovuje pokročilým tenistům, její vlastnosti mohou být prospěšné i pro tvrdě bijící středně pokročilé hráče, kteří se snaží ovládnout svoji hru.

Mezi běžné vlastnosti rakety patří:

 • Malá hlava: 548,4-625,8 cm²
 • Standardní délka: 27 palců (68,58 cm)
 • Flexibilita nízkého až středního rozsahu: 50-70
 • Těžší konstrukce: 11,6 - 12,6 oz

Malá hlava

Kontrolní rakety mají menší velikost hlavy, což má za následek menší efekt trampolíny a v důsledku toho menší výkon.

Menší hlava rakety navíc bude znamenat menší plochu pro zasažení míče, což sníží marži hráče pro chyby a zmenší velikost sweet spotu. Jinými slovy, hráč musí být přesný ve svých úderech, aby z tohoto typu rakety vytěžil maximum.

Standardní délka

Pokud jde o délku, kontrolní rakety mají téměř vždy standardní délku 27 palců (68,58 cm).

Tato délka poskytuje hráčům potřebné množství pákového efektu, aby mohli zasáhnout tempem, a zároveň zajistit, aby měli dostatečný dosah a udržovali adekvátní manévrovatelnost při vyšších hmotnostech.

Flexibilní rámy

S mnoha ovládacími raketami zjistíte, že rámy bývají méně tuhé nebo pružnější. Jak se rám při nárazu do míče ohýbá, absorbuje energii, takže čím více ohybu, tím větší absorpce a menší výkon.

Často se očekává opak, tj. Jak se rám ohýbá, předpokládá se, že odskok rámce pomáhá generovat energii. Studie však ukázaly, že tomu tak není. Místo toho míč opustí struny, než má raketa šanci odskočit.

Těžší konstrukce

A konečně, kontrolní rakety bývají těžší než ostatní. Vyšší hmotnost slouží několika různým funkcím v kontrolních raketách:

 • Řízený výkon: S rostoucí hmotností rakety roste i síla při úderu do míče. Pokročilý hráč proto může upravit rychlost svého švihu tak, aby poskytoval více či méně energie.
 • Stabilita: Rám bude méně náchylný ke kroucení, přičemž váha bude rozložena na správných místech v hlavě rakety, což povede ke stabilnějšímu a kontrolovanějšímu pocitu.
 • Redukce otřesů: Čím těžší je váha, tím více tlumí nárazy, což je užitečné pro pokročilé hráče, kteří se silně houpají.

Stojí za zmínku, že zatímco jejich těžší konstrukce poskytuje hráčům výše uvedené výhody, raketa, která je pro hráče příliš těžká, může také způsobit zranění při dlouhodobém používání.

Užitečný tip
Pokud to se svou hrou myslíte vážně, doporučujeme vám, abyste zvážili všechny různé druhy raket a také klady a zápory každé z nich, než skočíte přímo na kontrolní raketu.

Může být lákavé koupit si typ raket, které používají profesionální hráči, ale pokud jste ve sportu noví, pravděpodobně zjistíte, že to vaší hře škodí více než pomáhá.

Populární kontrolní rakety

Zde je výběr rámů, které jsou příkladem vlastností kontrolních raket.

RaketaHlavaDélkaZtuhlostHmotnost
Wilson Pro Staff RF97 97in²
625,8 cm2
27 palců
68,6 cm
6812,6 oz
357 g
Yonex VCORE Pro 97 97in²
625,8 cm2
27 palců
68,6 cm
6512,3 oz
349 g
Graf hlavy. 360+ Prestige MP 98 in²
632,3 cm2
27 palců
68,6 cm
6111,9 oz
337 g

Tenisové (středně pokročilé) tenisové rakety

Příklad rakety Babolat Pure Drive Team Tweener

Ačkoli nejsme velkým fanouškem konvence pojmenování, která způsobuje více zmatku než pomoci, tweener jsou rakety střední úrovně, které jsou někde mezi silovými a ovládacími raketami.

Výsledkem je, že tyto rakety bývají skvělými všestrannými hráči, kteří poskytují široké škále hráčů kombinaci síly a kontroly.

Z tohoto důvodu, ačkoli jsou tyto rakety skvělými možnostmi pro středně pokročilé hráče, jsou také dokonale vhodné pro začátečníky nebo rekreační hráče, kteří se možná začali učit s levnou startovací raketou a chtějí upgradovat.

Mezi běžné vlastnosti patří:

 • Středně velká hlava: 98 - 104 in² (632,3 - 671,0 cm²)
 • Standardní délka: 27 palců (68,58 cm)
 • Tuhost střední třídy: 61-70
 • Hmotnost střední třídy: 9,6 - 11,5 oz

Díky těmto vlastnostem jsou tweenerové rakety extrémně univerzální skupinou se širokým spektrem možností, které vyhovují různým stylům hraní a úrovním dovedností.

Populární rakety Tweener

Zde je výběr rámů, které jsou příkladem charakteristik tweenerových raket.

RaketaHlavaDélkaZtuhlostHmotnost
Tým Babolat Pure Drive 100 in²
645,2 cm2
27 palců
68,6 cm
7010,7 oz
303,3 gramů
Head Graphene 360 ​​Speed ​​Lite 100 in²
645,2 cm2
27 palců
68,6 cm
689,9 oz
281 g
Wilson Clash 100 100 in²
645,2 cm2
27 palců
68,6 cm
5511 oz
312 g

Moderní hráčské rakety

Moderní hráč Babolat Pure Strike

Přetočte se o deset až dvacet let zpět a prakticky všichni profesionální tenisté hráli s ovládacími nebo hráčskými raketami.

V posledních letech se však používání profesionálů ve hře a raketách stále vyvíjí, což způsobuje posun v raketách preferovaných některými špičkovými profesionály.

Tyto moderní hráčské rakety jsou stále těžšími raketami standardní délky, ale mají o něco větší velikosti hlavy a vyšší hodnocení tuhosti, které zvyšují sílu a potenciál točení.

Oblíbené moderní hráčské rakety

Zde je výběr rámů, které jsou příkladem charakteristik raket moderního hráče.

RaketaHlavaDélkaZtuhlostHmotnost
Babolat Pure Strike 16 × 19 98 in²
632,3 cm2
27 palců
68,6 cm
6611,4 oz
323 g
Wilson Blade 98 16 × 19 v7 98 in²
632,3 cm2
27 palců
68,6 cm
6211,4 oz
323 g
Graf hlavy. 360+ gravitační MP 100 in²
645,2 cm2
27 palců
68,6 cm
6211 oz
312 g

Jaký typ tenisové rakety byste si měli koupit?

Zjistit, kterou raketu si koupit, je jednou z nejčastějších otázek, které si začátečníci pokládají na začátku a naučit se hrát tenis .

Naštěstí vám výše uvedené části této příručky pomohly začít vás nasměrovat správným směrem. Pro jistotu však v této části poskytneme další konkrétní doporučení.

Začátečník

Pokud jste začátečník, který nikdy předtím nehrál tenis, nebo jste několikrát zasáhli, ale stále jste na začátku, doporučujeme vám zvolit silovou nebo tweenerovou raketu.

Sportovci se skvělou koordinací ruka-oko získaní hraním jiných sportů budou skvělými kandidáty pro zvažování tweenerových raket. Zde je seznam oblíbené rakety pro začátečníky abyste mohli začít.

Stojí však za zmínku, že nemusíte všechny peníze zpočátku sbírat, pokud nemáte rozpočet, neplánujete brát sport příliš vážně nebo si nejste jisti, jestli se chystáte Užij si to.

Pokud spadáte do některé z těchto kategorií, pak levná tenisová raketa může být skvělá volba.

středně pokročilí

Pokud už nějakou dobu hrajete tenis a vaše dovednosti a technika začínají dospívat, možná je načase experimentovat s tweenerovou raketou, pokud jste tam nezačali jako začátečník.

Ačkoli to může být lákavé, doporučujeme vám, abyste se v této fázi drželi stranou od hráčů nebo ovládali rakety a nechali vaši hru před přechodem, jak vůbec někdy, pokračovat ve zrání.

Pokročilý

Většina pokročilých hráčů si pečlivě vybere tenisovou raketu, než dosáhnou této úrovně. Středně pokročilí hráči, kteří na hřišti dosahují úspěchu a postupují na pokročilejší úroveň, však budou chtít začít uvažovat o tenisová raketa na míru .

hodinky 30 za 30 xfl

Na vyšších úrovních hry mohou mít malé vylepšení hráčovy rakety poměrně podstatný dopad na výkon. Navíc zajištění dokonalého shody všech vašich raket může pomoci zajistit bezproblémový přechod při výměně raket v průběhu zápasu.

Nalezení správné shody

Čím poctivější budete se svými dovednostmi a čím lépe porozumíte svému stylu hry, tím větší je pravděpodobnost, že si koupíte typ rakety, který vám pomůže maximalizovat váš výkon, sníží pravděpodobnost zranění a pomůže vám více zábavy na hřišti.

Pokud je to možné, pracujte s tenisovým profesionálem v místním tenisovém klubu. Častěji než ne, jsou vybaveni a mají zkušenosti, které pomáhají hráčům najít správnou tenisovou raketu. Kromě toho se s vámi mohou dostat na hřiště, aby porozuměli vašemu stylu a úrovni hry, a tak vám pomohou sladit vás se správnou raketou.

Při práci s tenisovým profesionálem mějte na paměti, že ne všichni profesionálové jsou si rovni. Určitě vyhledejte někoho, kdo má pověření, zkušenosti a je ochotný věnovat čas, aby vám pomohl najít správnou raketu.

Dávejte si také pozor na „klubové rakety“. Tenisové kluby často nabízejí omezený výběr značek a stylů tenisových raket, které vyhovují typům hráčů, se kterými se ve svém klubu nejčastěji setkávají, nebo proto, že mají zvláštní vztah s dealerem. V důsledku toho se často budou snažit vytlačit tyto rakety, aby vyčistili stávající zásoby a uvolnili místo pro nové modely.

Renomovaný profesionál by mohl začít s raketami, které jejich klub nosí, protože je mají přímo k dispozici, ale neomezí se na tyto typy raket, pokud je to nutné k nalezení správného střihu.

Může vám také pomoci zkontrolovat různé části tenisové rakety, takže máte obecné znalosti o tom, jak každá součást ovlivňuje výkon rakety.

Balení

Se stovkami tenisových raket na trhu vám porozumění různým typům může pomoci při rozhodování a zúžit vaše možnosti, abyste našli to pravé.

Za tímto účelem doufáme, že vám tento zdroj ukázal správný směr. Samozřejmě, pokud potřebujete pomoc, napište níže komentář - rádi se ozveme.

Populární Problémy

Cormier vs Miocic 2 a Pettis vs Diaz dělají z UFC 241 jeden z nejlepších PPV roku. Zde je návod, jak sledovat živý přenos všech hlavních bojů o karty online.

Jižní Afrika vs Austrálie zahajuje Rugby Championship 2019. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Váš průvodce streamováním Brother Bear 2 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak zhubnout. Snížení celkového tělesného tuku vám nejen pomůže zhubnout, ale může také výrazně zlepšit vaše zdraví. Snížené riziko srdečních chorob, cukrovky, hypertenze a spánkové apnoe je jen několik výhod ...

Chtěli jste někdy být na Animal Jam královští? Pokud ano, toto je článek pro vás! Vyberte si dokonalé zvíře! Lišky, vlci, pumy, polární lišky a polární vlci jsou ideální pro mladistvé a dospělé. Zajíčci a opice jsou skvělé pro ...

Pokud žijete v USA, můžete ve čtvrtek sledovat čtvrtfinálové utkání Real Madrid vs Real Sociedad Copa del Rey.