Ukázka z semifinále US Open žen - Serena Williamsová a Victoria Azarenková jsou krůček od finále

(2) Victoria Azarenka vs Flavia Pennetta-H2H s remízou 1-1

2013 US Open - 10. den

Victoria Azarenková

Když byla Victoria Azarenková otevřená, byla považována za jedinou skutečnou výzvu pro Serenu v New Yorku, zvláště poté, co před dvěma týdny vyhrála nad Williamsovou ve finále Cincinnati. Pro Azarenkovou to bylo druhé letošní vítězství nad Williamsem ve třech setkáních.

Běloruska se čtrnáct dní potýkala s tím, že ve svých zápasech třetího a čtvrtého kola upustila set od Francouzky Alize Cornetové a Srbky Ana Iavnoicové - což může být špatná i dobrá věc zároveň.

Špatné, protože to znamená, že Azarenková možná nehraje svůj nejlepší tenis v New Yorku. Dobře, protože to ukazuje, jak psychicky byla těžká. Šampióni často potřebují najít způsob, jak vyhrát, když nehrají nejlépe a přesně to Azarenková tento týden udělala.

Její soupeřka, hezká Italka Flavia Pennetta, která kdysi chodila s bývalým světovým ne. 1 hráč Carlos Moya, má za sebou sezonu up-and-down.

Je to teprve počtvrté, co v této sezóně vyhrála zápasy zády k sobě-ostatní přicházejí na menší antukové závody ve Štrasburku a Bastadu a na trávě ve Wimbledonu.

Azarenková a Pennetta měly letos hrát druhé kolo ve Wimbledonu, ale Běloruska ze zápasu vypadla kvůli pádu, který utrpěla v prvním kole. Pennetta pokračoval, aby využil příležitosti a dosáhl tam čtvrtého kola.

24letá Azarenková je jedinou hráčkou mladší 30 let v semifinále. Jednatřicetiletá Pennetta možná hraje ve svém prvním grandslamovém semifinále, ale přichází se spoustou zkušeností, když dosáhla vrcholu v ne. 10 ve světě, než Schiavone a Errani udělali průlomy v Paříži.

Pennetta hraje stabilní hru od základní čáry a může také přijít na síť, aby v případě potřeby zakončila salvy - je to bývalá světová jednotka. 1 a grandslamový šampion ve čtyřhře.Flavia Pennetta

Azarenková v této sezóně prohrála jen jeden zápas na tvrdých hřištích, ale ví, že to v pátek nebude s Pennettou snadné, protože před dvěma lety prohrála poslední střetnutí v Dubaji: „Jo, ten zápas tam byla špatná vzpomínka. Ale myslím, že to bude jiné. Zápas jsme hráli už dávno. Je úžasné vidět, jak prochází zraněními a přichází s nejlepšími výsledky, kterých má nyní. Je to velmi dobrá hráčka, všude kolem hráče. Může všechno. Má skvělý dotek; velký výběr; může vytvářet sílu; vytvořit rotaci. Moc se na ten zápas těším. Je to velká výzva. Myslím, že všichni víme, čeho je Flavia schopná. Je tu už dlouho. Velmi zkušený. Hrála velmi dobře, byla v top 20, porazila spoustu nejlepších 10 hráčů. Na pořadí a vůbec na tom nezáleží. Teď je to o tom okamžiku. Právě teď hraje skvělý tenis.

Predikce - Azarenka ve dvou setech

Populární Problémy

Sestry Williamsové vyhrávají Wimbledonskou čtyřhru

Chcete se dívat na UFC PPV na vašem PS5? Připravili jsme pro vás našeho snadného a podrobného průvodce, který vám umožní okamžitě streamovat UFC na vašem PS5.

Obhájkyně národních šampionů Notre Dame se ve Final Four žen utkají o trvalé uchazečky o titul UConn. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

Jak změřit šířku rukávu. Šířka rukávu košile je jeho nejširším bodem, který je obvykle těsně pod podpaží. Naštěstí můžete snadno najít šířku rukávu, pokud chcete získat lépe padnoucí oblečení. Pokud máte tričko, které ...

Patrioti vezmou svůj neporažený rekord do Baltimoru, aby se v neděli večer postavili Havranům. Zde je návod, jak sledovat dnešní hru online bez kabelu.

Svatby, večírky a rodinná setkání jsou díky malému dortu, který si každý může vychutnat, o něco jasnější. Nejen, že jsou tyto dorty nádhernou dekorací, jsou také lahodnou pochoutkou, na kterou se mohou vaši hosté těšit. Když...