Podívejte se: Video Novaka Djokoviče, který hraje tenis jako čtyřletý, se stává virálním

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Světová jednička Novák Djokovic je známý tím, že má jeden z nejlepších bekhendů ve sportu, ne-li nejlepší. Ale jeho forhend není o nic méně silný - jak bylo evidentní již od útlého věku.

Ve videu, které je téměř tři desetiletí staré, je čtyřletý Novak Djokovič viděn, jak sportuje technicky správným forhendovým úchopem a rozpoutává slušnou střelu pro dítě v jeho věku.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Dítě @djokernole, když byl prostě! . . . . . Pete Xiao/Twitter | #stayhome #tennisathome #yomequedoencasa #novakdjokovic #djokovic #novak #nolefam #nole #rogerfederer #federer #rafaelnadal #nadal #atp #atpworldtour #atptennis #atptour #tenis #tennis #tennisvideo #sport

Příspěvek sdílený uživatelem Tenisová sportovní vycházka (@tennissportwalkin) 1. června 2020 v 5:24 PDT

Video, datované někdy v roce 1991, je jedním z prvních klipů Novaka Djokoviče s tenisovou raketou. Není divu, že se nyní na Twitteru stal virálním - vyvolával komentáře od „Byl tak roztomilý!“ „Podívejte se, jak dobré byly ty údery i tehdy.“

Záběry pocházejí zhruba z doby, kdy se Novak Djokovič právě začal věnovat tenisu. Narozen v roce 1987 v bývalé Jugoslávii, Djokovic byl spatřen bývalou hráčkou Jelenou Gencicovou, když mu bylo pouhých sedm let.

Gencic vzal pod svá křídla mladého Novaka Djokoviče a položil v něm základy disciplíny ve střelbě a ekonomického pohybu. To je stále evidentní na tom, jak dnes zasahuje do svých naměřených úderů země; Djokovič jen zřídka přepadne a efektivně využívá své tělo k otočení a úderu míče.

Pozdní Gencic provedl s Novakem Djokovičem řadu opakujících se cvičení. Učila svého mladého svěřence důležitosti střídání tempa na míči a také soustředění, které je zapotřebí k tomu, aby byl světovým šlágrem.

Novak Djokovic uznal roli Gencice v jeho vývoji, když po jednom ze svých grandslamových titulů poznamenal:

„Stanovila mi měřítka. Dala mi představu, co bude potřeba, aby to bylo nejlepší. '

Co měl mladý Novak Djokovič na tenisu nejraději?

Novak Djokovic se svým otcem Srdjanem Djokovičem

Novak Djokovic se svým otcem Srdjanem Djokovičem

V dalším videu mladého Novaka Djokoviče se ho zeptali, co se mu na tomto sportu nejvíce líbí. Srb odpověděl:

„Na tenise mám nejraději forhend, bekhend a volej. S nimi nejvíc vyhrávám. '


Mladý Srb dále řekl, že v noci hrál tenis, protože byl celý den zaměstnán školou a studiem.

„Hraji v noci, protože přes den mám školu a odpoledne trénink. Poté, co jsem skončil s domácími úkoly, hraji (tenis). '

Video zakončené Djokovicem odhalujícím jeho konečný tenisový cíl:

„Tenis je pro mě povinností. Mým cílem v tenise je být šampionem. '

Tato slova se ukázala být prorocká.

Novak Djokovič se stal jedním z největších hráčů, kteří kdy hráli tenis. Jeho bilance 17 grandslamů je třetí nejvyšší v historii, po dvaceti letech Rogera Federera a devatenácti Rafaelovi Nadalovi.

Třiatřicetiletý Srb, který se před létem stal profesionálem, je jediným hráčem v otevřené éře kromě Roda Lavera, který pořádá všechny čtyři grandslamy současně. Jeho triumf Roland Garros 2016 nad Andy Murrayem byl čtvrtým po sobě jdoucím grandslamovým titulem Novaka Djokoviče, čímž se stal teprve pátým hráčem Open Era, který vyhrál Grand Slam kariéry.

Novak Djokovic je jediným hráčem, který vyhrál kariéru Golden Masters - výkon, který během své kariéry vyhrál všech devět turnajů Masters 1000.

Populární Problémy

Penn State a Rutgers se v úterý setkají se silnými starty do sezony a sejdou se na zajímavou bitvu Big Ten. Zde je návod, jak sledovat online bez kabelu.

Jak hrát sami. Když jsou vaši obvyklí spoluhráči zaneprázdněni, může to vypadat jako konec světa. Jak můžete co nejlépe využít svůj volný čas, když jste sami? Není třeba se bát - při troše fantazie a kreativity ...

Jak vyrobit kluzák na papír. Papírová letadla jsou opravdu chatrná a často neletí tak dobře, jak byste chtěli. Naštěstí existuje několik metod pro vytváření papírových kluzáků, které používají jednoduchou fyziku k létání s mnohem větší milostí a lehkostí. Některý z...

V 1. kole Lexington 2020 se Aryna Sabalenka a Madison Brengle postaví proti sobě teprve podruhé. Sabalenka bude poprvé od začátku přestávky vynucené koronavirem toužit po soudu.

Jak zhubnout pomocí závaží. Pokud se chcete zbavit tvrdohlavého tělesného tuku, může pomoci přidání silového tréninku do vašeho cvičebního režimu. Chcete -li začít hubnout, vytvořte pravidelnou týdenní rutinu pro budování svalů a spalování kalorií. Jeden účinný ...

Ramanathan Krishnan nedávno hovořil s Balrajem Shukla z Mostu, kde se vyjadřoval k různým tématům.