Ženský tenis: 5 hráček s největším počtem titulů na Australian Open

Serena Williamsová s Daphne Akhurst Memorial Trophy na Australian Open 2017

Serena Williamsová s Daphne Akhurst Memorial Trophy na Australian Open 2017Australian Open byl posledním ze 4 grandslamů, které do svého itineráře zahrnovaly soutěže ve dvouhře a čtyřhře žen. To se stalo v roce 1922. Počínaje rokem 2001 nabízel Australian Open ženám sportovcům stejné platy jako mužům.V průběhu historie turnaje se soutěž hrála na 3 površích - nejprve na trávě od roku 1922 do roku 1987. Poté byl použit povrch Rebound Ace. Od roku 2008 je používaným povrchem Plexicushion Prestige.Žádná tenistka nezískala titul na trávě ani na Rebound esu. Serena Williamsová je však jedinou atletkou, která získala titul Australian Open na Rebound Ace a povrchu Plexicushion.

Sportovci ze 13 různých zemí vyhráli trofej Australian Open, přičemž Australan vede smečku. V otevřené éře jsou však Spojené státy americké na špici se svými sportovci, kteří 17krát zvítězili. Vítězem soutěže je replika trofeje Daphne Akhurst Memorial pojmenovaná na počest velkého šampiona stejného jména, který získal titul 5krát.Podíváme se zpět na 5 nejúspěšnějších šampionů Australian Open v otevřené éře.Disclaimer: Vyřazujeme Nancye Wynne Bolton a Daphne Akhurst ze seznamu, přestože vyhráli 6 respektive 5 titulů, protože byli během otevřené éry neaktivní.


# Monica Seles - 4 tituly

4násobná vítězka Australian Open Monica Seles

4násobná vítězka Australian Open Monica SelesMonica Seles, narozená v Jugoslávii, byla jednou z nejdominantnějších hráček 90. ​​let. Jako zázračné dítě dosáhla v pubertě vrcholu, když se dostala na vrchol žebříčku a získala grandslamové tituly. Z jejích 9 grandslamových titulů přišlo 8 jako teenager - historický rekord.Nebýt děsivého útoku nožem na ni, pravděpodobně by vyhrála mnohem víc. Ve skutečnosti mnoho tenisových komentátorů vyjádřilo svůj názor, že kdyby Seles tomuto incidentu nečelila, stala by se nejúspěšnější grandslamovou šampionkou všech dob.

Seles vyhrál 4 Australian Open korun včetně hattricku titulů v letech 1991 až 1993. Její poslední a jediný grandslamový triumf po bodném incidentu byl na Australian Open 1996.

Populární Problémy

Monkey bary jsou skvělým venkovním vybavením pro děti i dospělé. Zatímco se děti budou houpat přes bary s přáteli, můžete je využít i pro silový trénink při tréninku. Pokud si chcete vyrobit vlastní sadu ...

Protože chybí řada jejích soupeřek a méně požadavků mimo hřiště na Serenu Williamsovou, má skvělou šanci vyhrát US Open.

Jak se připravit na Marine Boot Camp. Bootovací tábor US Marine Corps je náročný i ve srovnání s bootovacími tábory ostatních poboček americké armády. Aspirující mariňáci (nebo 'poolees' při čekání na hlášení do boot tábora, ...

Hvězda NHL Lars Eller se nedávno setkala s Rafaelem Nadalem během Citi Open 2021 ve Washingtonu a darovala Španělovi dres Washington Capitals se jménem Mallorcan a č.

Koule je dokonale kulatý geometrický objekt, který je trojrozměrný, přičemž každý bod na jeho povrchu je ve stejné vzdálenosti od jeho středu. Https://www.mathsisfun.com/definitions/sphere.html Mnoho běžně používaných předmětů, jako jsou koule nebo koule. ..