Svět tenisu na invalidním vozíku a indické zkoušky tohoto sportu

Probíhá hra tenisu na invalidním vozíku [Obrázek: IWTT]

Probíhá hra tenisu na invalidním vozíku [Obrázek: IWTT]

Pokud si myslíte, že je sport určen pouze pro zdatné, přemýšlejte znovu. Kromě toho, že sedí na invalidním vozíku, počítají tito hráči se stejnými základními pravidly - rozměry hřiště, velikost sítě a bodování. Pravidelný nebo invalidní vozík, základní vášeň pro hraní tenisu zůstává stejná.

obrázek laterální epikondylitidy

Zrození sportu

Brad Parks, považovaný za průkopníka tenisu na invalidním vozíku, si nedokázal představit, že nešťastná nehoda během lyžařských závodů povede k této adaptaci tohoto sportu.

V roce 1976 si Brad vyzkoušel hrát tenis na invalidním vozíku jako součást rehabilitační terapie. Poté se spojil s kolegou sportovcem na invalidním vozíku Jeffem Minnenbrakerem, aby propagoval tuto verzi tenisu prostřednictvím řady výstavních akcí po celém světě. Skutečnost, že se tenis na invalidním vozíku nyní hraje ve více než 100 zemích (včetně Grand Slams), je díky základům Brada Parkse epickým úspěchem.

Indian Wheelchair Tennis Tour (IWTT)

Říká se, že každý problém vyvolává příležitost, pokud máte správnou perspektivu. Sunil Jain, autorizovaný účetní z povolání, založil v roce 2008 v Bangalore neziskovou organizaci Astha, jejímž cílem je zmocnit odlišně zdatné lidi ve společnosti.

Jako 2letý chlapec utrpěl Sunil útok na obrnu a od té doby je upoután na invalidní vozík. Problémy, s nimiž se potýkal během dospívání, vedly ke zrodu této nevládní organizace. Organizace strukturovala své programy na třech pilířích - sport, vzdělávání a hlasovací práva. V roce 2014 Sunil Jain spolu s Priyankou Shylendrou, sociálním podnikatelem, zahájili tenisový turnaj Indian Wheelchair Tennis Tour (IWTT). Tato iniciativa propaguje tento přizpůsobený sport pořádáním akcí a umožňuje jednotlivcům věnovat se mu na konkurenční úrovni.

Vycházející hvězdy

Omezené povědomí o tenisu na invalidním vozíku v naší společnosti neodradilo indické hráče, aby se prosadili na globální úrovni. Nejnovější žebříčky zveřejněné Mezinárodní tenisovou federací (ITF) mají čtyři hráče v top 200, konkrétně Shilpu Puttaraju, Nalinu Kempaiah, Prathima Rao a Shekar Veeraswamy. A připravuje se další talent, například Balachandar Subramanian, Karthik Karunakaran, Manojkanth Somasundaram a Madhusudan Hanumanthappa. Cesta, kterou každý z těchto hráčů absolvoval na profesionální okruh, je inspirativní.

Shekar Veeraswamy, indický mužský singlový hráč č. 1 pochází ze skupiny s nízkými příjmy a je zaměstnancem KSLTA Bangalore. V mládí utrpěl při jízdě na skútru dopravní nehodu a v důsledku toho mu byla amputována jedna noha. Jeho láska k tenisu zůstala nedotčena a nemohl se držet dál od tenisového kurtu, který pro něj byl posvátným prostorem.

Shekarova drť spojená s aktem serendipity od Sunila Jaina otevřela dveře do světa tenisu na invalidním vozíku. To vedlo k bezpočtu hodin tréninku podobnému jakémukoli sportovci v jakémkoli jiném sportu. Shekar věřil v sebe a ve tenis. Soutěžil po celé zemi a nakonec se dostal na první příčky hitparád na národní úrovni. Vzhledem k tomu, že se Shekar nikdy nenaučil usnout na vavřínech, obnovil nyní svůj cíl dostat se do 100 nejlepších světových žebříčků, aby mohl soutěžit na Asijských hrách 2022.

Dívat se dopředu

Uprostřed mnoha výzev, se kterými se potýkají hráči a správci, si IWTT věří, že budoucnost tenisu na invalidním vozíku v Indii je jasná. Pro tuto organizaci je na obzoru identifikace juniorských tenistů na invalidním vozíku (věková skupina do 18 let) a jejich výchova. Sport jako skvělý lektor jasně prokázal, že může být nástrojem sociálního rozvoje v naší společnosti!

tenisový grip pro podání

Populární Problémy

Jak prát technické oblečení. Lyžařské bundy, těžké kabáty, zimní kalhoty a nepromokavé svrchní oděvy jsou vyrobeny tak, aby byly odolné, ale to neznamená, že byste je čas od času neměli prát. U těžkých kabátů a bund stačí jednou za rok (nebo ...

Hraní je mnohem širší a přístupnější koníček, než tomu bylo před deseti lety. Navzdory tomu, čemu by podle vás měla malá menšina hráčů věřit, nemusíte prokazovat své schopnosti nebo se připojit ke kliku, abyste se mohli nazývat hráčem. Stejně jako knihy nebo ...

Tento seznam tvoří některé absolutní legendy hry!

Jak nosit černou. Černá: může být rozlišitelná, elegantní, tajemná a dokonce i vzpurná - vše závisí na tom, jak ji nosíte. Černá je mezi barvami semi-jedinečná v tom, že se hodí téměř ke všemu, takže máte spoustu ...

Podívejte se na dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Happily Ever After' online, bez kabelu. Epizoda s názvem „Chycen v křížové palbě“ se koná ve 20 hodin. ET.

Boardlide je trik, kde sklouznete středem skateboardu po kolejnici nebo římse. Tento trik je podobný grindu, ale s tobogánem jedete mnohem rychleji. Vyzkoušejte tento trik poté, co jste zvládli ollie, protože to dělá hodně ...