10 největších wimbledonských rozrušení v otevřené éře

Osminásobný šampion Roger Federer měl ve Wimbledonu spravedlivý podíl na zlomenině srdce.

Osminásobný šampion Roger Federer měl ve Wimbledonu spravedlivý podíl na zlomenině srdce.Wimbledon hostil některé z nejlepších hráčů, kteří kdy tento sport zdobili. Jako Rod Roder, Pete Sampras a Roger Federer na mužské straně a Martina Navratilova, Steffi Graf, Monica Seles a sestry Williamsové na straně žen mají ve Wimbledonu napsanou historii, ale také mají svůj spravedlivý podíl na zklamání.Taková dominance těchto hráčů ve Wimbledonu, že brzký odchod, zvláště proti nenasazenému soupeři, rozeslal tenisový svět rázovými vlnami.V tomto ohledu se podívejme na 10 největších rozrušení na travnatém hřišti v otevřené éře.#10 2004 Wimbledon Druhé kolo: Karolina Spremová porazila Venus Williamsovou 7-6, 7-6

Karolina Sprem

Karolina SpremSoutěž druhého kola 2004 mezi 93. Karolinou Spremovou a dvojnásobnou šampionkou Venus Williamsovou vypadala na papíře jako nesoulad.

Williamsová dosáhla finále při svých posledních čtyřech návštěvách SW19, když zvítězila v letech 2000-01, zatímco Chorvatka procházela sérií čtyř zápasů v Majors, která přicházela do turnaje.Nebojila se příležitosti a rodokmenu svého slavného soupeře, Sprem odpovídala Williamsově úderu za úderem od základní čáry, když si vzala první sadu v tiebreaku.Zdálo se, že zápas je pro Chorvatku v pytli, když dorazila na 5-3 30-0 na podání ve druhé sadě, aby shodila 10 po sobě jdoucích bodů.

V následném tiebreaku získala Sprem bod, který nezískala kvůli chybě při výkonu funkce, ale Williams přesto dorazil na tři setboly. Odtamtud však ztratila pět po sobě jdoucích bodů, protože Chorvat dokončil ohromující rozrušení.„Není možné být každý rok vítězem nebo finalistou. Hrála dobrý tenis, “sklíčený Williams řekl po zápase.

Sprem by pokračoval dosáhnout čtvrtfinále, kde byla poražena Lindsay Davenport.


#9 1983 Třetí kolo Wimbledonu: Kathy Jordan porazila Chris Evert 6-1, 7-6

Kathy Jordan

Kathy Jordan

Neslavná Kathy Jordanová způsobila rozruch obrovských rozměrů, když ve Wimbledonu 1983 ve třetím kole sestřelila trojnásobného šampiona Chrise Everta.

Evert v předchozích 12 měsících vyhrál tituly Roland Garros a US Open a neprohrál před semifinále na Major v 34 předchozích vystoupeních.

Ale Evert, postižená žaludeční chybou, kterou utrpěla předchozí den, nebyla ve své kůži a Jordan řádně kapitalizovala. Poté, co Evert vyhrála jen jednu hru, vypadala dobře na cestě k obnovení parity, když ve druhém závodila s náskokem 4: 0.

Jordan se však vzpamatoval a uzavřel zápas ve dvou setech, když druhou sadu zabodoval v tiebreaku, aby se remíza rozjela. Evert odmítla vinit její fyzickou kondici z její porážky řekl :

„Nevymlouvám se. Nešel bych po kurtu, kdybych se necítil fit ... kdybych si nemyslel, že bych mohl hrát. '

Jordan vyhrál ještě jeden zápas, než ve čtvrtfinále prohrál s Billie Jean Kingovou.


#8 2013 Čtvrté kolo Wimbledonu: Sabine Lisicki porazila Serenu Williamsovou 6-2, 1-6, 6-4

Sabine Lisicki reaguje poté, co ve Wimbledonu 2013 sestřelila Serenu Williamsovou.

Sabine Lisicki reaguje poté, co ve Wimbledonu 2013 sestřelila Serenu Williamsovou.

Obhájkyně titulu Serena Williamsová při svém druhém titulu na Roland Garros dorazila do Londýna v naději, že získá svůj šestý titul ve Wimbledonu.

Williams měl na mysli podnikání a dorazil druhý týden poté, co upustil pouze 11 her. Věděla však, že stojí proti inspirovanému soupeři, když Sabine Lisicki vzala úvodní set jejich střetnutí ve čtvrtém kole 6: 2.

Světová jednička odpověděla vítězstvím v devíti zápasech v řadě, obnovením parity a ve třetím přestávce. Lisicki ale odmítla zmizet, dvakrát se vzpamatovala z poruchy v rozhodování, aby zpečetila jedno z největších vítězství své kariéry.

budoucí tenisový loket

Roger Federer a Rafael Nadal (více o jednom z nich později) vydrželi předčasné ukončení turnaje.Po zápase Williams pochválila svou soupeřku a zároveň naříkala nad její neschopností získat velké body.

'Nehrál jsem dost dobře,' řekla řekl . „Neudělal jsem to, co umím nejlépe. Sabine hrála opravdu dobře, ve Wimbledonu se jí vždy daří, takže jsem věděl, že to bude těžký zápas ... Rozhodně měl příležitosti, ale nevyužil jsem je. '

Lisicki, povzbuzená vítězstvím nad Williamsem, se inspirovaně probojovala do finále, ale proti Marion Bartoli jí došel dech.


#7 1994 Wimbledon První kolo: Lori McNeil porazila Steffi Grafovou 7-5, 7-6

Lori McNeil

Lori McNeil

Trojnásobná obhájkyně titulu Steffi Grafová byla nejoblíbenějším favoritem, když v roce 1994 zahájila obhajobu titulu ve Wimbledonu proti neslavné Lori McNeill.

Američanka porazila Grafa v prvním kole na turnaji WTA Tour Championships 1992 a označila Němce za první turnaj po sedmi letech první úvodní kolo. O tři roky později se neočekávalo, že blesk udeří dvakrát.

McNeil ale Grafa překvapila hrou na podání a volej, když se v první sadě zlomila pozdě a druhou si dala v tiebreaku. To znamenalo první případ, kdy obhájkyně titulu v prvním kole padla.

Složený Graf, laskavý k porážce, uznal, že nebyla lepším hráčem dne.

Kvůli tomu, s kým jsem prohrál, to není tak naštvané, Grafe řekl .

Byla to Grafova jediná porážka ve Wimbledonu v letech 1991 až 1997. McNeil toho roku dosáhl na wimbledonské semifinále, když ve třetí sadě prohrál 8: 10 s případnou šampionkou Conchitou Martinezovou.


#6 1987 Wimbledon Druhé kolo: Peter Doohan porazil Borise Beckera 7-6, 4-6, 6-2, 6-4

Peter Doohan (vpravo) porazil Borise Beckera ve druhém kole ve Wimbledonu 1987.

Peter Doohan (vpravo) porazil Borise Beckera ve druhém kole ve Wimbledonu 1987.

Nestává se často, že by teenager úspěšně obhájil grandslamový titul ve dvouhře. Ale přesně to udělal Boris Becker ve Wimbledonu v roce 1986, než následující rok zamířil na SW19 jako favorit na dokončení tří rašelin.

Tehdejší světová dvojka Becker se ale setkala se svým zápasem s Australanem Peterem Doohanem, na kterého se bude navždy vzpomínat, protože porazil svého tolik ohlašovaného německého protivníka. Jen před týdnem se Becker zahřál na druhou obhajobu titulu ve Wimbledonu, když porazil Doohana v prvním kole na cestě královny k titulu.

Doohan, který byl 0-4 na grandslamových turnajích, vyhrál pátý otvírák Wimbledonu 1987 9-7 v pátém a dohodl si setkání s Beckerem.

Australan tentokrát získal své taktické místo a Beckera třikrát zlomil na cestě k největšímu vítězství v kariéře.Jistě, v zápase obě tyto strategie fungovaly jako kouzlo a dokázal jsem ho v zápase třikrát zlomit, plus skutečnost, že jsem dobře sloužil a sám jsem se zlomil jen jednou a měl jsem své slavné vítězství, řekl Doohan.
Beckerova stoická reakce na prohru: Nebyla to válka. Nikdo nezemřel.

Doohan vypadl ve čtvrtém kole, prohrál ve dvou setech se Slobodanem Zivojinovičem.


#5 2013 Wimbledon Druhé kolo: Sergiy Stakhovsky porazil Rogera Federera 6–7 7–6 7–5 7–6

Sergiy Stakhovsky porazil Rogera Federera v monumentálním rozrušení ve Wimbledonu 2013.

Sergiy Stakhovsky porazil Rogera Federera v monumentálním rozrušení ve Wimbledonu 2013.

Den poté, co byl Rafael Nadal v prvním kole Wimbledonu 2013 zaslán Stevem Darcisem, sloužil Sergiy Stakhovsky a ve druhém kole si vybojoval cestu k monumentálnímu vítězství nad obhájcem titulu Rogerem Federerem.

Federer, který se dostal do čtvrtfinále v jeho posledních 36 hlavních vystoupeních, znamenal byznys, když si po tiebreaku připsal první. Stejně jako sedminásobný šampion vypadal, jako by převzal kontrolu nad zápasem, Stakhovsky zvýšil svou úroveň na úroveň remízy.

Ukrajinec se zvedl a zlomil Federerovo podání v 11. hře třetí, než podal set, aby šel dva-jeden-nahoru.

Čtvrtá sada skončila nerozhodným zápasem, kde byl Stakhovsky lepším hráčem, který využil brzkého vedení a uzavřel největší výhru své kariéry. V úžasu nad jeho úspěchem tehdejší svět ne. 116 řekl :

'Můžu svým vnoučatům říct, že jsem kopl do zadku Rogera Federera.'


Stakhovsky nedokázal navázat na vítězství a ve třetím kole spadl na Jurgena Melzera.


#4 Druhé kolo Wimbledonu 2012: Lukáš Rosol porazil Rafaela Nadala 6: 7, 6: 4, 6: 4, 2: 6, 6: 4

Lukas Rosol (vpravo) porazil Rafaela Nadala ve Wimbledonu 2012.

Lukas Rosol (vpravo) porazil Rafaela Nadala ve Wimbledonu 2012.

Sedm let po pádu ve druhém kole ve Wimbledonu zažil Rafael Nadal další odchod v této fázi v roce 2012, kdy ho poslal balit inspirovaný Čech Lukas Rosol.

Znamenalo to jedno z největších rozruchů ve wimbledonské historii, protože druhý zařazený Nadal se ve svých pěti předchozích vystoupeních dostal do finále soutěže.

Stoletý Rosol, který po pěti neúspěšných pokusech debutoval ve Wimbledonu v hlavní remíze, nebyl odrazen vyhlídkou čelit dvojnásobnému šampionovi Nadalovi. Čech vyprodukoval neúprosnou palbu pozemních úderů a velkých porcí, aby svého slavného protivníka přiměl podrobit se.

Poté, co Nadal v tiebreaku sevřel těsný otvírák, Rosol vzal další dvě sady a převzal kontrolu nad zápasem. Nadal se však bránil a dvakrát zlomil Rosola, aby vynutil rozhodování, než špatné světlo donutilo zavřít střechu.

Čech brzy znovu objevil své mojo, zlomil Nadala na začátku pátého a nervózně produkoval tři esa ve své závěrečné hře služeb, aby uzavřel největší vítězství své kariéry.„Nevím, co říct. Nejsem jen překvapen, ale je to jako zázrak. Nikdy jsem něco takového nečekal, “řekl Rosol po svém vítězství. 'Je tu tolik emocí - nevím, co říct.' (Nadal) je superstar a je mi ho velmi líto.
„Dnes jsem hrál neuvěřitelně. Doufám, že budu moci hrát další takový zápas. Jsem velmi rád za moji podporu. Před zápasem jsem přemýšlel, že zahraji tři dobré sety, abych neprohrál 3: 0. Vím, že Nadal je jen člověk. Nadal odehrál dobrý zápas, ale myslím, že jsem byl o něco lepší. '

Rosol spadl v dalším kole na Philipp Kohlschreiber ve dvou setech.


#3 1999 Wimbledon První kolo: Jelena Dokic porazila Martinu Hingisovou 6-2, 6-0

Jelena Dokic

Jelena Dokic

Jelena Dokic způsobila jedno z největších rozrušení v historii Wimbledonu, když v prvním kole Wimbledonu 1999 vyhnala pětinásobnou mistryni Martiny Hingisové v prvním kole.

Více než výsledek, který byl teprve třetí instancí špičkového semene, který utekl z Wimbledonu v prvním kole, to byl způsob Hingisovy prohry, který rozeslal šokové vlny tenisovým světem.

Světovou jedničku odfoukl nečestný šestnáctiletý mladík za méně než hodinu, protože Dokic držel Hingise na zadní noze sérií trestajících úderů země.„Myslím, že stále nemůžu uvěřit, že jsem ji porazil,“ radoval se Jokic řekl po výhře. 'Je to pro mě velká výhra, zejména v prvním kole, pocházející z kvalifikace, ale myslel jsem si, že jsem dnes hrál docela dobře, a jsem docela šťastný, že jsem vyhrál.'

Jokic pokračoval dosáhnout čtvrtfinále, kde její běh skončil proti kolegy kvalifikační Alexandra Stevenson.


#2 2003 Wimbledon První kolo: Ivo Karlovic porazil Lleyton Hewitt 1-6, 7-6, 6-3, 6-4

Ivo Karlovic (vlevo) porazil obhájce titulu Lleyton Hewitt ve Wimbledonu 2003.

Ivo Karlovic (vlevo) porazil obhájce titulu Lleyton Hewitt ve Wimbledonu 2003.

Obhájce titulu Lleyton Hewitt se nikdy nemohl připravit na to, co ho čekalo, když v roce 2003 vykročil na středový soud, aby otevřel obhajobu titulu proti málo známému Chorvatu Ivu Karlovicovi.

Karlovic vypadal při této příležitosti vystrašený, když upustil otvírák 6-1, ale s přibývajícím zápasem rostl v sebevědomí. Hewitt dorazil do bodu dvousetového náskoku 5: 4 na podání Karlovic, jen aby promarnil příležitost.

Poté, co přežil tuto hru, Karlovic obnovil paritu tím, že vzal druhou sadu v tiebreaku, a neohlédl se. Pršící esa a vítězové bublinových služeb, svět 6'11 'č. 203 poslalo Hewitt balení ve čtyřech setech, což znamenalo první instanci v otevřené éře obhájce titulu dvouhry mužů, který prohrál v prvním kole ve Wimbledonu.

Komentátor BBC David Mercer sečteno věci dost stručně, když řekl:

Před dvěma hodinami a 20 minutami to byl Ivo Kdo? Pokud zde bude sloužit, odejde jako Karlovic dobyvatel.

Karlovic prohrál s Maxem Mirnyim, ale v mužském tenise se objevilo nové pořadí, když Roger Federer na konci čtrnácti dnů zvedl svůj první grandslamový titul a první z osmi wimbledonských korun.


#1 2002 Wimbledon Druhé kolo: George Bastl porazil Peta Samprase 6-3, 6-2, 4-6, 3-6, 6-4

George Bastl

George Bastl

Švýcarský tovaryš George Bastl způsobil největší rozruch v historii Wimbledonu, když ve druhém kole v roce 2002 porazil sedminásobného šampiona Peta Samprase.

Rok poté, co Roger Federer rozbil Samprasovu auru neporazitelnosti v klasice čtvrtého kola, se Sampras vrátil do Wimbledonu ve snaze o 14. majora.

Ale při střetu pěti setů na starém Court 2, kterému se přezdívalo 'Hřbitov šampionů, Američan utrpěl jednu ze svých nejhorších porážek.

Šťastný poražený Bastl, který se umístil na 145. místě, závodil s náskokem dvou setů, ale Sampras se bránil, aby vzal další dvě sady a vynutil rozhodování.

Švýcaři však zachovali klid a rozhodovali se, když radostně křičeli, když Samprasův forhend dlouho plul na mečbol. Bylo to naposledy, co Sampras vstoupil do Wimbledonu.„Nebylo mi úplně nejlépe. Ale cítil jsem, že ten zápas vyhraju, i když jsem měl dvě sady, abych se miloval, “skličující Sampras řekl . „Je to zklamání. Tvrdě jsem bojoval, abych se dostal zpět do zápasu. Bude to těžký let domů, protože vím, že se to děje, a já tu nejsem.
„S tou ztrátou tu svůj čas neskončím. Chci to ukončit na vysoké úrovni, a tak mám v plánu se vrátit. Dokud budu mít pocit, že mohu nadále získávat velké obory a bojovat, budu hrát dál. '

Přestože se Sampras do Wimbledonu nevrátil, kariéru ukončil na vysoké úrovni, když ve finále US Open porazil Andreho Agassiho.

nejlepší způsob, jak opravit tenisový loket

Bastl prohrál s Davidem Nalbandianem v dalším kole, ale už se zapsal do tenisové historie a porazil na svém oblíbeném lovišti jednoho z nejlepších hráčů na trávě všech dob.

Populární Problémy

Kurzíva je text, který je šikmý vpravo. Italicizing klade důraz na určitý text v dokumentu, ať už se jedná o soubor vytvořený softwarovou aplikací, webovou stránku vytvořenou v HTML, dokument s LaTeXem nebo ...

Zde je návod, jak streamovat novou komedii CBS Pauley Perrette „Broke“ online, i když nemáte kabel.

Naomi Osaka vypadla z 2021 Western & Southern Open v pátek, když ve třetím kole prohrála 3: 6, 6: 3, 6: 3 s Jilem Teichmannem.

Frances Tiafoe nedávno sklidila chválu na Novaka Djokoviče a řekla, že Srbův pokus vyhrát letošní Golden Slam v kalendáři je „něco extrémně šíleného“.