2019 Japan Open: Novak Djokovic vs. Lucas Pouille, čtvrtfinále, náhled a předpověď

Novak Djokovic (L) a Lucas Pouille

Novak Djokovic (L) a Lucas Pouille

Reakce Novaka Djokoviče na konci zápasu 16. kola proti domácí naději Go Soeda to všechno řekl, protože Srb byl nucen tvrdě pracovat v Tokiu při střetu na Japan Open 2019.

Světová jednička Djokovič, který letos debutoval na Japan Open, usiluje o jistou konzistenci, dynamiku a kondici, protože se vrací po krátkém zranění ramene, které přinutilo šestnáctinásobného grandslamového šampiona odstoupit ze 4. místa kolo střetnutí na US Open proti Stanovi Wawrinkovi začátkem letošního září.

Poté, co zaznamenal vítězství dvojčat nad Alexejem Popyrinem a Soedou, se Djokovič ve svém debutovém pokusu ocitne ve čtvrtfinále v Tokiu a v bitvě o poslední 8 v japonském hlavním městě nastoupí proti Francouzi Lucasu Pouille.

Zatímco Djokovič se vyhrabal ve své výhře nad Soedou, jeho čtvrtfinálový soupeř Pouille dosáhl posledních 8 důrazných a majestátních vítězství 6: 1, 6: 2 nad Yoshihito Nishiokou za pouhých 50 minut a od svého nejvyššího by si získal obrovské sebevědomí vítězství, když se připravuje na přísný Djokovičův test, který leží před ním.

Na turné ATP se Djokovic a Pouille střetli zatím jen dvakrát a je zajímavé, že obě tato setkání se odehrála v roce 2019. Zatímco Djokovic zesměšňoval Pouilleovu výzvu 6-0, 6-2, 6-2 ve svém prvním setkání, když se duo na začátku sezóny dostalo do semifinále na Australian Open, byl 25letý Francouz mnohem konkurenceschopnější později v roce na Cincinnati Masters, když prohrál 6: 7 (2: 7) , 1-6 proti Srb.

Rakuten Open - Novak Djokovic

Rakuten Open - Novak Djokovic

I když Djokovič v roce 2019 dosud vyhrál Australian Open, Wimbledon a Madrid Masters 1000, Srb letos nedokázal nabrat takovou dynamiku, jakou se mu to tak často stává, když vyhrává turnaje.

Vzhledem k tomu, že finále Shanghai Masters, Paris Masters a Nitto ATP je stále ještě ve zbývající části sezóny, světová jednička se v Tokiu neuspokojí s ničím menším než ziskem titulu, protože si klade za cíl vyhýbat se Rafaelovi Nadalovi ve snaze 6. místo v žebříčku světových jedniček v kariéře.

Rakuten Open - Lucas Pouille

Rakuten Open - Lucas Pouille

Naopak Lucas Pouille by doufal, že ve snaze dosáhnout překvapivého vítězství nad 16násobným grandslamovým šampionem posune obezřetného Djokoviče až na jeho hranice. Pouille, který ohromil Nadala na US Open 2016, může přinést do stolu prvek překvapení, když ve čtvrtfinále narazí na Djokoviče a Srb si nemůže dovolit být spokojený s talentovaným 25letým Francouzem.

Může Djokovič plavit k rutinnímu vítězství nad Pouillem ve čtvrtfinále nebo 25letý Francouz omráčí světovou jedničku, aby za tři týdny postoupil do svého druhého semifinále?

Bylo by zajímavé sledovat, jak se v hlavním městě Japonska odvíjí střet Djokovic-Pouille.

Předpověď: Novak Djokovic vyhraje ve dvou setech.

jak bodovat v badmintonu

Populární Problémy

Prezident Ruské tenisové federace nazývá Venuši a Serenu „bratry Williamsovými“.

Podívejte se, jak sledovat online MTV Europe Music Awards, alias MTV EMA, online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Jak připravit řecký pitas. Řecká pita, srdce středomořské stravy, typicky oválného tvaru, ale příležitostně kulatá, je skvělá na namáčení nebo plnění a je vynikající. Je velmi jednoduché zmrazit, ohřát a podávat. Zde je návod, jak ...

Pokud vás někdo popadne zezadu, existují dva pravděpodobné důvody. Jedním z nich je, že mají chuť vás obejmout. Druhým je, že se chystají udělat něco strašného. Pokud tomu tak je, musíte se naučit bránit, protože ...

Jak naučit děti volejbal. Volejbal je zábavný sport pro všechny věkové kategorie. Čím dříve si děti začnou hrát, tím budou zručnější - zvládnout některé volejbalové dovednosti trvá roky. Děti se mohou naučit většinu volejbalových základů, ...

Při pohledu na to, aby zůstal neporažen, získává č. 8 Wisconsin v sobotu rozsáhlý test proti státu Michigan. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.