V ženském tenise bylo zaznamenáno 5 nejrychlejších podání

Serena Williamsová má jedno z nejrychlejších podání v historii ženského tenisuAť už je to hra mužů nebo žen, hodnotu silného a přesného podání nelze nikdy přeceňovat. Diktování pointy, zkrácení servisních her, tlak na podání soupeře - to jsou všechny cenné výhody, které přináší silné podání.

kde mohu sledovat nováčka roku

S vývojem technologie nyní hráči používají lehčí grafitové rakety kombinované s většími sladšími místy - což jim pomáhá zabalit si při jejich podání značný úder. Zatímco muži v moderní době běžně překračují hranici 200 km/h, několik žen tuto bariéru také prolomilo.Německou hráčkou je Sabine Lisicki z Německa s dosud nejrychlejším zaznamenaným podáním a její rekord může ještě nějakou dobu zůstat neporušený. V tomto ohledu se podíváme na pět hráčů s nejrychlejšími podáními, jaké kdy byly v ženském tenise zaznamenány.

Poznámka: V úvahu byly brány pouze porce, které byly oficiálně uznány WTA.

#5 Brenda Schultz-McCarthy, Indian Wells 2007

Brenda Schultz-McCarthyNizozemský tenista v důchodu Brenda Schultz-McCarthy v roce 1996 - v roce, kdy byla čtvrtfinalistkou Wimbledonu a US Open - dosáhla na nejvyšší světové umístění v kariéře. Schultz-McCarthy byl jedním z trvale dobrých serverů v 90. letech před jejím odchodem do důchodu v roce 1999.

Její nejrychlejší podání bylo mimochodem zaznamenáno po jejím návratu k profesionálnímu tenisu v roce 2005. Na turnaji Indian Wells Open v roce 2007 Brenda Schultz rozbil 202,7 km/h (126,0 mph) podání proti své soupeřce Bethanie Mattekové-Sandsové.


#4 Julia Goerges, 2012 French Open

Julia GoergesováMezi nejlepší servery na turné WTA v současné době patří německá Julia Goerges často mezi hráče s největším počtem es za rok. Goergesová, která v roce 2018 dosáhla v žebříčku 9 nejvyššího skóre v kariéře, spojila své rychlé a silné první podání s druhým podáním, které bylo naloženo nejlépe.

Na French Open 2012 hodila Němka a 203,0 km/h (126,1 mph) sloužit k upevnění místa pro sebe mezi nejrychlejšími servery všech dob.


#3 Serena Williamsová, Australian Open 2013

Serena Williamsová

Seznam nejrychlejších podání, jaké kdy byly v dámské hře zaznamenány, by nebyl úplný, aniž by se jmenovala legendární Serena Williamsová. Serenino silné podání ji při mnoha příležitostech zachránilo; byla to její zbraň pod tlakem více než dvě desetiletí.

Serena Williamsová netrefila jen jednu 203,0 km/h (128,6 mph) sloužit v2013 Australian Open; zasáhla dva z nich v jejím zápase proti Garbine Muguruza. Na otázku, čeho dosáhla v rozhovoru po zápase, Serena řekla - Dostal jsem se nejrychleji. Ušel jsem asi 150, ale samozřejmě jsou jako do nebe.


#2 Venus Williamsová, US Open 2007 a Wimbledon 2008

Venus Williamsová

Stejně jako její mladší sourozenec Serena má Venus Williams ve svém repertoáru také velmi silné podání.

Venuše s výškou 6′1 ″ je jednou z nejvyšších tenistek v okolí; není překvapením, že její první podání je jednou z jejích největších zbraní. To znamená, že Venuše je velmi závislá na svém prvním podání, protože její druhé podání je nespolehlivé - s několika dvojitými chybami přicházejícími v nevhodnou dobu.

Venuše se taktovala 207,6 km/h (129,0 mph) dvakrát v kariéře, nejprve během vítězství v prvním kole 6: 2, 6: 1 nad Kira Nagyovou v prvním kole US Open 2007 a poté znovu během vítězství 7: 5, 6: 4 nad sestrou Serenou v2008 finále Wimbledonu.


#1 Sabine Lisicki, 2014 Stanford Classic

Sabine Lisicki

2013 Wimbledonrunner-up Sabine Lisicki byl jedním z nejlepších serverů na turnaji WTA Tour v letech 2011–2015, než si zranění a špatná forma vybraly svou daň.

Němka, přestože je alergická na 'trávu', popisuje povrch jako svůj nejoblíbenější. Mimochodem, na trávě okusila více úspěchů než na jakémkoli jiném povrchu - nejvíce pozoruhodně dosáhla alespoň čtvrtfinále wimbledonského mistrovství čtyři po sobě jdoucí roky 2011-2014.

V jejím zápase proti Ana Ivanovic na 2014 Stanford Classic Sabine Lisicki přepsala knihy rekordů tak, že zaznamenala nejrychlejší podání, jaké bylo kdy zaznamenáno na turné WTA. Němka poprvé překonala nepolapitelnou hranici 130 mph, když měřila hromové měření služeb 210,8 km/h (131,0 mph).

Zde je video z rekordního podání:

Populární Problémy

Tomic je „hanebný“, říká kapitán Davisova poháru Rafter

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy LA Galaxy vs Philadelphia Union na počítači, telefonu nebo jiném streamovacím zařízení.

Jak hrát Super Mario Galaxy. Jste jedním z těch lidí, kteří si právě koupili 'Super Mario Galaxy'? Nebo o tom přemýšlíte a chcete vědět, jestli je to dost dobré? „Super Mario Galaxy“ je skvělá hra, kterou si může užít každý! ...

Feliciano Lopez se 73. po sobě jdoucích grandslamových vystoupení na US Open 2020 proti Ricardu Carballes Baenovi. Očekává se, že levák, který vloni absolvoval třetí kolo, porazí svého méně slavného krajana.

Tento týden se ve své vlasti pro Marii Šarapovovou neuskuteční žádné turnaje typu back-to-back, zatímco Angelique Kerberová opět neuspěla.

Demontáž kulečníkového stolu vyžaduje správné nástroje a pořádné množství svalů. Standardní domácí kulečníkový stůl má dřevěný rám, těžkou břidlicovou postel a kožené kapsy. Stoly na mince, stoly s mechanismy návratu koulí a stoly s ...