5 věcí, na které se můžete těšit na Indian Wells Masters 2017

Doha, Katar - 7. ledna: Novak Djokovič ze Srbska reaguje poté, co během mužů získal bod proti Andy Murrayovi z Velké Británie

Djokovič zahájil rok titulem, ale od té doby se dost trápil



ping pong hry stolního tenisu

První letošní turnaj ATP Masters, tvrdý turnaj v Indian Wells, má začít ve středu 9.thbřezna 2017. Zatímco kvalifikační kola již probíhají, někteří špičkoví hráči se budou snažit zde ohlásit.



Novak Djokovič zde na úřadě obhajuje 1000 bodů jako úřadující šampion, zatímco zprávy naznačují, že vicemistr 2016 Miloš Raonic se nemusí zúčastnit v důsledku zranění.



Čtyřnásobný šampion Roger Federer bude hrát v Indian Wells, stejně jako Novak Djokovic, který se bude snažit rozšířit svůj rekord zde z 5 titulů na 6, a s ním i jeho již držený rekord Open Era pro tituly v místě konání.

Na co se z turnaje těšíme:



Návrat Novaka Djokoviče

Bývalý světový hráč číslo 1 Novak Djokovic měl těžkou druhou polovinu sezóny 2016 a zápasil s výsledky na Masters i Majors. Srbské eso zažívá v poslední době nezveřejněné problémy v podobě, kdy mnoho fanoušků doufá, že v sezóně 2017 uvidí oživujícího se Djokoviče.



Zdá se však, že jeho trápení pokračovalo i v sezóně 2017, kdy Djokovič viděl šokující výjezd na Australian Open z rukou uzbeckého kvalifikátora Denise Istomina na začátku; tam obhajoval svůj titul.

Na to navázala minulý týden čtvrtfinálová prohra s australským Nickem Kyrgiosem na Acapulco Open v Mexiku, což vyvolávalo pochybnosti o tom, zda se hráč zcela vrátil do kondice.



Nyní bude Srb doufat, že se vykoupí první letošní akcí Masters.



Úřadujícím šampionem v Indian Wells je mimochodem Djokovič, který zde loni porazil Miloše Raonice. Vyhrál turnaj pětkrát v minulosti, z toho dvě výhry nad Rogerem Federerem a jedno nad Rafaelem Nadalem.

V nedávném rozhovoru Djokovič prozradil, že tenis už „není (mou) prioritou číslo jedna“ a že se nyní více soustředil na to, aby byl „otcem a manželem“. Kromě zranění se hráč netají tím, osobní boje a mohli bychom ho vidět bojovat z hlediska formy, dokud v tomto ohledu nedosáhne šťastného média; duševní zdraví je klíčem k dobrému výkonu jako fyzické zdraví.

To však znamená, že fanoušci si mohou vzít srdce ze skutečnosti, že Djokovic fyzicky nebojuje. Poté, co se Djokovič, který se v roce 2016 vypořádal se zraněním zápěstí, potýkal s problémy s lokty, řešil „osobní“ problémy a pravděpodobně bojuje s motivací, jako to měl v minulosti Rafael Nadal.

Nyní bez trenéra se Djokovič také bude snažit tuto motivaci udržet.

Vzhledem k jeho předchozím úspěchům v místě konání - a na tomto povrchu stále očekáváme, že Djokovič půjde do turnaje docela daleko; samozřejmě to bude záviset na remíze, kterou obdrží, ale Srb si udržuje trvale vysokou úroveň tenisu bez ohledu na to.

V Indian Wells má na obhajobu 1 000 bodů a vzhledem k jeho momentálnímu deficitu 5 600 bodů na Andyho Murraye jde o jeden titul, na jehož obhajobě bude Srb tvrdě pracovat.

Populární Problémy

Vysoce postavený Sony Open v Miami by se možná mohl přestěhovat do Číny, Arábie nebo Indie, pokud plány na jeho renovaci neschválí majitelé.

Průvodce, jak můžete v roce 2021 sledovat fotbalové zápasy Oklahomy online bez kabelu.

Chcete si prohlédnout jeden z nejlepších existujících animovaných seriálů? Zde je návod, jak sledovat Star Wars: The Clone Wars online právě teď.

8. července 1995. V den, kdy jedna z největších postav hry, Steffi Grafová a její úhlavní rivalka, odvážná Španělka Arantxa Sánchez Vicario, odehrála na posvátném trávníku ve Wimbledonu vynikající zápas. Během celého zápasu došlo k tolik zvratům, že to drželo všechny diváky na hraně ...