5 tenisových žen s nejvyššími výdělky v kariéře

2018 US Open - 5. den

Serena Williamsová

Od počátku dvacátých let minulého století je odměna ženských profesionálů v tenise na vzestupu, i když stále existuje značný rozdíl mezi tím, co špičkoví mužští hráči vydělávají ve srovnání se zisky nejlepších ženských hráčů. V roce 1973 se US Open stal vůbec prvním Grand Slamem, který udělil stejnou odměnu mužům i ženám.

Následovaly v letech 2001, 2006 a 2007 parity Australian Open, French Open a Wimbledon. Navzdory platební paritě na grandslamech muži vydělávají peníze na turnajích na úrovni ATP ve srovnání s ženskými profesionály soutěžícími na akcích WTA.

Podle Daniela Levitta z The Guardian vydělalo 71% ze 100 nejlepších mužů světa v žebříčku ATP více než ženy stejného žebříčku, a to na základě prize money za turnaj odehraný v roce 2018.

Žádná žena dosud nepřekročila hranici 100 milionů dolarů v odměnách za kariéru. Podíváme se na 5 nejlépe vydělávajících žen v tenise.


#5 Victoria Azarenka

2012 Australian Open - 13. den

Victoria Azarenka s trofejí Australian Open 2012

Běloruská bývalá světová jednička, která se v roce 2003 stala profesionálkou, dvakrát vyhrála Australian Open a získala celkem 20 titulů dvouhry WTA včetně společného druhého nejvyššího počtu devíti tvrdých kurtů. Victoria 'Vika' Azarenka má k dnešnímu dni odměnu za kariéru ve výši 29 257 979 $.

# 4 Caroline Wozniacki

2018 Australian Open: Ženy

Caroline Wozniacki se svou trofejí pro Australian Open 2018.

Současná světová dvojka Caroline Wozniacki se dostala na výsluní v roce 2009, když byla ještě v pubertě. Skončila v letech 2010 a 2011 na vrcholu žebříčku, ale nepodařilo se jí prorazit na grandslamové úrovni. Zlomila své neplodné kouzlo na grandslamových turnajích, když si zajistila Australian Open 2018 a po 7 letech znovu vyhlásila světovou jedničku. Dán, který je ženatý s americkým basketbalistou Davidem Leeem, má odměnu za kariéru ve výši 30 973 173 $.

Populární Problémy

Star Fox 64 (Lylat Wars, jak je známo v Evropě) byla jednou z nejlepších sérií Nintendo, jaké kdy byly vyrobeny. Hrát Star Fox 64 může být ze začátku velmi těžké a otravné. Můžete být velmi zmatení, vypnout hru a dát ji do sklepa, takže ...

Severní Dakota nastupuje v pondělí večer na Purdue Fort Wayne v semifinále Summit League. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Váš průvodce streamováním Krásky a zvířete online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

X-One Biphase je prémiový vícevláknový tenisový výplet, který kombinuje to nejlepší z technologií společnosti Tecnifibre a vytváří sílu, pohodlí a pocit jako ve střevech.

„Emergency Call“, nová show ABC, kterou pořádá Luke Wilson, má premiéru v pondělí. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Silné představení na US Open přimělo Johna Millmana zaměřit se na nárůst světového žebříčku.