Churavějící Del Potro uniká na pokraji, aby porazil Thiema

Tenis - US Open - New York, USA - 4. září 2017 - Dominic Thiem z Rakouska v akci během svého zápasu ve čtvrtém kole proti Juanovi Martinovi del Potrovi z Argentiny. REUTERS/Andrew Kelly

Tenis - US Open - New York, USA - 4. září 2017 - Dominic Thiem z Rakouska v akci během svého zápasu ve čtvrtém kole proti Juanovi Martinovi del Potrovi z Argentiny. REUTERS/Andrew Kelly

Autor: Julien Pretot

NEW YORK (Reuters)-Nemocný Juan Martin Del Potro se vrátil z pokraji porážky, aby porazil šestého rakouského nasazeného Dominica Thiema 1-6 2-6 6-1 7-6 (1) 6-4 a dosáhl posledních osmi z US Open v pondělí.

Del Potro, šampión z roku 2009, který se postaví vedle Rogera Federera, zachránil dva mečboly ve čtvrté sadě dosud nejlepšího turnaje.

„Panebože, já nevím (vyhrál jsem). Co mohu říci po takové bitvě. Poslední dva dny jsem byl nemocný a jen jsem se snažil zlepšit hru za hrou, “řekl na kurtu 24. nasazený Del Potro, který si vzal pilulku na konci úvodního setu.

„Bojoval jsem takhle kvůli vám, kluci, takže vám moc děkuji,“ dodal na adresu hlučných argentinských fanoušků, kteří udělali z Grandstand Areny drsnou atmosféru podobnou fotbalovému stadionu.

“Dav byl na jeho straně. Ale byla to skvělá atmosféra, “řekl Thiem. 'Chci říct, nehrajeme každý den v takové atmosféře.'

Del Potro bojoval na začátku, postříkal soud nevynucenými chybami a Argentinec dvakrát zavolal doktora.

Za stavu 5: 0 si vzal tablet. Vyhrával jeden zápas a měl dva brejkboly za stavu 5: 1, ale Thiem, který si zde poprvé chtěl rezervovat místo v posledních osmi, chladně uzavřel set.

Ve druhé doběhl do vedení 4: 0, protože Del Potro vypadal úplně mimo.

'Dominátor' měl plnou kontrolu, diktoval hru hlubokými forhendy a zapečetil set praskajícím bekhendovým winnerem po lajně.

Otázkou pak bylo, zda Del Potro odejde do důchodu.

Argentinec ale našel působivý forhend zápěstím. Jeho soupeř neudržel tempo a Del Potro jednoho snadno stáhl.

Skutečný boj začal ve čtvrtém setu.

Del Potro zlomil na 2: 1, ale Thiem hrál přísněji a okamžitě se zlomil. Nádherný bekhendový vítěz mu vynesl další brejk na 4: 2 a Rakušan podával na set za stavu 5: 3.

Vedl 30: 0, ale ztratil soustředění a nabral dlouhý forhend, aby mohl Del Potro zpět do soutěže.

Thiem měl dva mečboly na 6: 5, ale Del Potro je zachránil postupnými esy-jedním z nich při rychlosti 204 km / h.

Ve výsledném tiebreaku došlo k roztavení Thiema a Del Potro srovnal s forhendovým forhendovým vítězem crosscourt s gravitačním odporem.

O rozhodujícím se tvrdě bojovalo, ale Del Potro měl nakonec poslední slovo. Na druhý mečbol napadl Thiemovo druhé podání a byl na místě, když byl míč mimo, což znamenalo, že drátnatý Argentinec musel bojovat další den.

(Úpravy Greg Stutchbury)

Populární Problémy

Tip na barmana. V restauraci obvykle dáváte spropitné na konci jídla, zatímco v baru často musíte spropitné po celou noc. Pokud jste dobrý sklápěč, pak jste pravděpodobně zvyklí dostávat dobré služby. Pokud jsi chudý ...

Jak opravit Torticollis. Torticollis (nebo wryneck) je neškodný stav, který znamená, že váš krk je křivý nebo zkroucený do strany. Může postihnout dospělé po úrazu nebo se u novorozenců projevit jako vrozená torticollis. Pokud jste dospělí ...

Pickleball je rychlá hra, která kombinuje prvky tenisu, badmintonu a ping pongu. Je to extrémně populární sport na paddleboardu, částečně proto, že nevyžaduje mnoho vybavení a je velmi snadné se ho naučit a hrát. Vše, co potřebujete...

Tyto tři tenisové hvězdy jsou nejstaršími hráči, kteří získali titul Masters 1000.

The Cowboys and Saints meet at Sunday Night Football in Week 4. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

„Hlasy zepředu“ a „Hrdinové nebe“, dva nové dokumenty Nat Nat, premiéra ve čtvrtek. Zde je návod, jak je sledovat online, pokud nemáte kabel.