Aircel Chennai Open 2015 7. den: Stan Wawrinka hraje sám sebe do síně slávy v Chennai

Stan Wawrinka nyní vypadá, že je v centru pozornosti dobřeTrojnásobný šampion. Záznam 24-4 win-loss při této akci. Série lednových vítězných lednových zápasů, což z něj činí nejžhavějšího hráče lednové ATP Tour. Stan Wawrinka se tady v jihoindickém přístavním městě povýšil do nových výšek podruhé za sebou korunou, když se objevil s vítězným šekem a trofejí v mužské dvouhře na Aircel Chennai Open 2015.

Wawrinka zahájil turnaj remizovaný s Carlosem Moyou (2004-05) a Marinem Cilicem (2009-10) jako dvojnásobnými vítězi této události. Nyní je sám. Rovněž se vyrovnal jejich výkonům, že vyhrál trofej v letech zády k sobě. Na začátku turnaje remizovaného s Moyou s rekordem 21: 4 vítězství-ztráta si tam také stanovil odstup mezi sebou a druhým místem.Bylo to vítězství, které bylo stejně hladké jako jeho máslový bekhend - vítězství ve dvou setech nad kvalifikantem Aljazem Bedenem ze Slovinska trvalo celých 69 minut. Čistý výkon dosažený s minimem rozruchu, přestávka v každé sadě se ukázala být více než dost na to, aby nejlepší semeno prošlo a zajistilo turnaj v cvalu. Wawrinka nedokázal upustit celou sérii torunamentů; byl to výkon překypující sebevědomím, který vypovídal o hráči, který se zdá být v klidu, protože nyní patří mezi elitu v mužském tenise.

Je to úžasná atmosféra, řekl Wawrinka, když převzal jeho trofej. To je jeden z důvodů, proč se každý rok vracím. Bylo to skvělé finále. Jsem se svou úrovní opravdu spokojený.

Bedene, který hrál své první finále ATP Tour a osmý zápas za tolik dní, nehrál špatně. Ale když skončily úvodní radosti prvních několika her, neměl absolutně žádnou šanci.Ředitel turnaje Tom Annear, který hovořil během slavnostního ceremoniálu, pochválil Bedeneho za vynikající běh na turnaji, ale když došlo na Wawrinku, jednoduše řekl: Stane, ty jsi ten muž!

Tato čtyři slova téměř obsáhla dominanci, kterou Wawrinka projevoval nejen ve finále, ale přímo během turnaje. Jeho sobotní semifinále proti světovému č. 22 Davidu Goffinovi z Belgie bylo obzvláště zarážející a důkazem nově nalezené vyspělosti, kterou do sebe vsákl.

nejlepší zábal na tenisový loket

Během týdne byl Wawrinka prostě na jiné úrovni ve srovnání s okolím. Očekávalo se, že chorvatský talentovaný teenager Borna Coric poskytne švýcarskému Supermanovi přísnou výzvu, ale byl docela pohodlně smeten stranou. Gilles Muller byl hravým soupeřem s hrou na podání a volej, ale snadno se s ním vypořádalo a ve druhém setu nedovolilo menší skok. Očekávalo se, že ho Goffin svou rychlostí na hřišti a agresivní střelbou dovede až na doraz, přesto Wawrinka posunul rychlostní stupeň, aby byl Belgičan bezmocný, zejména ve druhém setu.Aljaz Bedene (druhý zprava) prožil letos nejlepší týden svého života na turnaji ATP Tour

A ve finále, Bedene, který porazil semena 2, 5 a 3 na cestě do finále a chtěl se stát prvním hráčem, který porazil první tři semena a vyhrál turnaj, zjistil, že Wawrinka je vrchol, který nemohl zmenšit . Jednoduchou pravdou bylo, že byl v každém oddělení deklasován; cokoli mohl udělat, Wawrinka mohl udělat lépe. Slovinci nenašli jen dveře pevně zavřené; Wawrinka ho nechal přišroubovat, zamknout, připoutat a klíč odhodit v dalekých končinách Indického oceánu.

Ale Slovinec měl přesto nezapomenutelný týden. Byl španělským zabijákem na letošním ročníku Aircel Chennai Open, což představuje světovou jedničku č. 14 a druhé osivo zde Feliciano Lopez, světovou jedničku 36 a páté osivo Guillermo Garcia Lopez a světovou jedničku 15 a třetí osivo Roberto Bautista Agut postupně dosáhnout jeho první finále turné.

Byl to skvělý týden, řekla Bedene. Myslím, že dřina se vyplácí. Je to můj oblíbený turnaj již třetím rokem a těším se, že se příští rok vrátím. Dobrá práce pro Stana. Dnes hrál úžasně.

používání tenisových míčků v pračce

Můžete mu také odpustit, že byl unavený a trochu nervózní, protože to bylo jeho první finále Tour. Byl jsem trochu unavený. Protože to bylo moje první finále, nemohl jsem ani spát, takže jsem byl vzhůru celou noc.

To bylo zdaleka jeho nejlepší představení na turnaji ATP Tour, a vzhledem k okolnostem by umístění na druhém místě mělo do budoucna poskytnout Bedene velkou důvěru.

Leander Paes nemá žádné sedmé nebe

Jonathan Marray a Yen-Hsun Lu odešli s trofejemi ve čtyřhře mužů, což narušilo nejlepší semena Leandera Paese a Ravena Klaasena. Paes a Klaasen s plným povzbuzováním - opravte to - řvali dál, nedokázali v neděli večer zcela najít svůj rytmus a šli ve dvou setech k Lu a Marrayovi, kteří hráli velmi solidní hru.

Leander Paes (zcela vpravo) a jeho partner Raven Klaasen (zcela vlevo) se museli spokojit s běžeckými štíty

Toto je třetí titul ve čtyřhře pro Tchaj -wana Lu, který tu mimochodem získal svůj první před 10 lety v roce 2005 po boku Němce Rainera Schuettlera, zatímco pro Marraye to byl jeho druhý triumf po vítězství ve Wimbledonu 2012 s Frederikem Nielsenem.

Mezitím to byla pro Paese vůbec první prohra ve finále čtyřhry zde na Aircel Chennai Open; vyhrál svých předchozích šest (1997-99, 2002 s Mahesh Bhupathi a 2012 s Jankem Tipsarevičem).

'Šli na mizinu, a dnes se jim to opravdu vyplatilo,' řekl 41letý indický veterán. „Byl to pro nás skvělý turnaj. Opravdu rád hraji s Ravenem. '

Závěrečné myšlenky

Aircel Chennai Open 2015 byl ve zkratce o Stanu Wawrinkovi. Uviděli jsme nebojácného „Stanimala“ nebo sebe-pochybujícího Stana? Budou pro něj úspěchy v předchozím roce přítěží, nebo by tyto pruhy nesl s hrdostí?

Odpověď jsme dostali na konci toho všeho, protože Wawrinka hrál tenisovou značku, kterou lze v nejlepším případě popsat jako „bez zábran“. Zdálo se, že tento týden nikdy o sobě nepochyboval. Během choulostivých momentů svých zápasů působil odměřeně a klidně a nikdy se žádnou pasivní hroudou nekopal do díry.

Wawrinka po úspěšné obraně pózuje s trofejí Aircel Chennai Open

Stále tvrdí, že Novak Djokovic, Rafael Nadal a Roger Federer jsou všichni o krok nad ostatními - koneckonců vyhrávají téměř každý nabízený turnaj, zejména grandslamy a Masters 1000s - ale to je možná na něm. samotářský šampion. Od Wawrinky nikdy nezískáte takové komentáře, které byste si řekli sami, například od Federera.

Ale možná víc než to, co sám řekl, to bylo to, co měl jeho konečný soupeř říci, že to mělo největší váhu ze všech.

Nechci tady přestat, chci jen zvýšit svou úroveň na úroveň Stanovy hry, řekla Bedene.

Bedene touží být jako Wawrinka, což v zásadě naznačuje, že světová čtyřka nyní symbolizuje určité měřítko v tenise, měřítko, které bylo dříve vyhrazeno třem výše uvedeným jezdcům. Stan Wawrinka, který hraje nejlepší tenis své kariéry, je nyní vzorem pro ostatní hráče a jeho vítězství v Chennai tento týden tuto skutečnost jen posílilo.

tenis us open 2016 termíny

Populární Problémy

Jak ušít francouzský šev. Francouzský šev je ve skutečnosti způsob výroby dvojitého švu, který se používá ke skrytí drsných okrajů látky. Francouzské švy se nejčastěji používají při výrobě oděvů, ale také dobře fungují na různých ...

Jak povzbudit své dítě k větší soutěživosti ve sportu. Sportování je pro většinu dětí obřad. Soutěž a děti se však mohou stát citlivým tématem - některé děti a rodiče mohou být příliš soutěživí a stát se špatnými sporty ...

Karolina Plíšková a Dominika Cibulková vyhrály ve dvou setech, než byla hra ve čtvrtek zrušena kvůli špatnému počasí v Miami.

„Descendants: The Royal Wedding“, animovaný speciál založený na populární franšíze, se koná v pátek večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat v přímém přenosu online.

Jak vypnout podporu sledování bez správných nástrojů. Pokud nemáte specializované nástroje k odstranění podložky hodinek, možná nevíte, jak vyměnit baterii nebo opravit rozbité hodinky. K vypáčení ale nemusíte kupovat drahé nástroje ...