Jak žít s osteochondromem

Žijete svůj život s jedním nebo více osteochondromy? Potřebujete pomoc s životem s jedním z nich? Pokud ano, tento článek je pro vás!

Část 1 ze 2: Pochopení vašeho osteochondromu

 1. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 1

  1 Proveďte svůj průzkum! Prvním krokem k životu s jedním je jeho porozumění. Promluvte si se svým ortopedickým lékařem o tom, jaká léčba je pro vás nejlepší a jak můžete zvládat bolest. Nezapomeňte pravidelně chodit na kontroly a rentgeny. Zde je několik základních faktů o osteochondromech, které vám pomohou začít:
  • Osteochondromy se objevují zhruba u 3 procent běžné populace, objevují se u většiny lidí ve věku 12-18 let a nejsou rakovinotvorné
  • Osteochondromy se mohou objevit jako jednotlivé nádory nebo v celém těle a nejvíce postiženými oblastmi jsou obvykle klouby, jako je oblast kolen a loktů
  • Většina lidí s nimi může žít svůj život a nepotřebují terapii nebo je nechat chirurgicky odstranit, ale ne všechny případy jsou stejné a pokud pociťujete bolest nebo se obáváte toho, jak se věci vyvíjejí, promluvte si se svým lékařem a vytvořte plán spolu. Nezapomeňte uvést podrobnosti o tom, kde je bolest a jaké činnosti ji dráždí.


 2. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 2

  2 Nezapomeňte poslouchat pouze statistiky o vašem nádoru z důvěryhodných webových stránek. Pokud můžete, zkuste si promluvit s někým jiným, kdo ho má! Mohou vám pomoci pochopit, co se děje, a mít tipy, jak se s bolestí vypořádat nebo ji zvládnout. reklama

Část 2 ze 2: Zvládání bolesti

 1. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 3

  1 Nesnažte se na sebe příliš tlačit a na chvíli se uvolněte. Pokud opravdu cítíte, že se vám bolest vymkne z rukou, omezte se. Pokuste se pochopit a přijmout, že nebudete schopni zvládnout všechny věci, na které jste byli zvyklí, a možná, že běžet 20 kol každé ráno už pro vás není dobré.
 2. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 4

  2 Zkuste fyzioterapii. Zahájení psychické terapie je dobrý způsob, jak obnovit silnější svaly, které vám umožní udělat se sebou více, než byste mohli dříve. Většina psychických terapií je jen asi dvakrát týdně po dobu jedné hodiny, takže vám umožňuje dělat i jiné věci.
  • Pamatujte: terapie není vždy trvalé řešení a možná budete muset pokračovat v chirurgických plánech. Snažte se nepropadat depresi, když nemůžete dělat věci, které chcete. Vydejte se tam a poznejte nové lidi a najděte nové aktivity, které máte rádi!
 3. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 5

  3 Zkuste každý den namrzat postižené oblasti. Vyzkoušejte ledovou masáž nebo staromódní balíček ledu a získejte polevu! Můžete sledovat televizi, zatímco to děláte, ale sledovat čas. 10 minut je maximální doba, kterou byste měli ledovat každou oblast denně.
 4. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 6

  4 Ujistěte se, že nosíte tlumené boty, jako jsou tenisky nebo tenisky, které mají ve spodní části paměťovou pěnu. Pokud máte osteochondrom, vyhněte se plochým botám, protože vám zatěžují nohy.
 5. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 7

  5 Znáte své limity. Pochopte, že nejste neporazitelní a někdy si budete muset udělat přestávky.
 6. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 8

  6 Promluvte si o tom s lidmi. Pokud se vás někdo zeptá, proč pokulháváte nebo proč si musíte odsedět některé činnosti, vysvětlete to. Někdy může být trapné o tom mluvit, nebo možná nechcete konverzaci napínat nebo ji dělat trapnou, ale nejlepší je nebít se kolem křoví. Zde je příklad konverzace a vysvětlení:
  • Cizinec: Proč kulháš?
  • Vy: Mám v noze Osteochondrom. Je to nerakovinový nádor, ani moc ne.
  • Stranger: Ach můj bože! Nebolí to?
  • Možná budete chtít obrátit oči v sloup nebo říct 'Neříkáš?' V tuto chvíli ale pokračujte v konverzaci. Pamatujte, že ne každý o tom ví tolik, jako vy, a krátké a jednoduché vysvětlení bude dobré. Někteří lidé přiznávají, že mají Osteochondrom, když mají s někým silný nebo dlouhý vztah, a to je také v pořádku. Můžete svobodně vysvětlit tolik nebo tolik, kolik byste chtěli.
 7. Obrázek s názvem Živě s osteochondromem Krok 9

  7 Pochopte své limity a jak pracujete, abyste mohli žít bez bolesti. Řiďte se těmito radami a v případě potřeby svou bolest zvládněte. To je vše! Nyní jděte ven a užívejte si života! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Tenis je považován za rychlý sport, který vyžaduje hodně vytrvalosti a energie. Jedním z nejdůležitějších aspektů hry jsou rakety. Hra hráče závisí na jeho raketě a naopak.

Chcete streamovat Impérium vrací úder z původní trilogie Star Wars? Zde je přesně návod, jak to udělat, stejně jako zábavná fakta a drobnosti o filmu.

Vše, co potřebujete vědět o filmu The Muppet Christmas Carol, včetně toho, jak jej streamovat, obsazení, čísel pokladen a zábavných informací.

Jak používat jógu pro syndrom karpálního tunelu. Karpální tunel, který je složen z kostí, vazů a flexorových šlach, je zodpovědný za pohyb vašich ručních svalů a prstů. Střední nerv prochází karpálním tunelem; když...

Pokud žijete v USA, můžete v neděli sledovat přímý přenos Atletico Madrid vs Real Madrid.

Jak pracovat u Wendy. Pokud zvažujete kariéru u místních Wendy's, zde jsou tipy, jak přežít a uspět. Vymažte svůj rozvrh. Je pravděpodobné, že budete přijati, pokud budete moci pracovat kdykoli a každý den; to vám dává body s ...