Alcaraz vítězí v Indian Wells nad Medveděvem a vrací se na první místo

Carlos Alcaraz porazil Daniila Medveděva 6-3, 6-2 a získal titul BNP Paribas Open a znovu získal světovou jedničkusledujte 90 dní snoubenka na druhou stranu online zdarma

INDIAN WELLS, Kalifornie (AP) – Carlos Alcaraz v neděli porazil Daniila Medveděva 6:3, 6:2 a získal titul BNP Paribas Open a znovu získal světovou jedničku.Devatenáctiletý Španěl se v pondělí posune v žebříčku ATP Tour z druhého na první místo a vytlačí Novaka Djokoviče. Srb se stáhl z Indian Wells před začátkem turnaje, když nemohl získat vstup do USA, protože není očkovaný proti COVID-19.

'Pro mě je to opět splněný sen,' řekl Alcaraz. 'Samozřejmě být před tak skvělými hráči, jako je Novak, je to úžasný pocit.'

'Řekl bych, že to byl perfektní turnaj,' řekl.V ženském finále Elena Rybakina porazila Arynu Sabalenkovou 7:6 (11), 6:4 a udělila druhé světové hráčce teprve její druhou letošní prohru.

Rybakina porazí Sabalenkovou a získá titul v Indian Wells
/

V loňském roce se Alcaraz stal po titulu na US Open nejmladším mužem, který dosáhl na číslo 1 v historii ATP.

Další známky dosáhl ve třetím kole v Indian Wells. Tehdy Alcaraz zaznamenal své 100. vítězství v zápase v kariéře, druhý nejrychlejší hráč za Johnem McEnroem, kterému se to povedlo.Alcaraz se také stal prvním mužem, který vyhrál turnaj bez ztráty setu od Rogera Federera v roce 2017 a nejmladším mužem, který vyhrál titul v poušti.

'Opravdu věřím v každou trefu,' řekl. 'Pokud mi chybí, nevadí.'

Alcaraz zasáhl 19 vítězných bodů a měl 10 nevynucených chyb, zatímco držel Medveděva v nerovnováze díky stabilnímu poli podání-volej a drop shotů. Dorostenka nikdy nečelila brejku, když v prvním setu vedla 3:0 a ve druhém 4:0.

'To, co hodně zlepšuji, je nepodléhat tlaku, jen hrát uvolněně,' řekl Alcaraz. 'Proto předvádím skvělou úroveň, protože mám pocit, že nemám žádný tlak. Užívám si. Hraji uvolněně.'

Medveděvova 19zápasová vítězná série skončila. Vrátilo se to k jeho závodu o titul v Rotterdamu v únoru. Poté vyhrál turnaje v Dauhá a Dubaji.

'Chci ti poblahopřát k práci, kterou jsi odvedl v posledních měsících,' řekl Alcaraz svému soupeři. 'Vyhrát tři tituly v řadě a dostat se zde do finále je úžasný úspěch.'

Alcaraz a Rybakina vydělali za své výhry každý 1 262 220 $.

Rybakina si přenesla dynamiku z přímého semifinálového rozčilení s nejvýše postavenou Igou Swiatekovou do finále a porazila Sabalenkovou poprvé v pěti zápasech kariéry.

Poprvé v jejich začínající rivalitě jim zápas nevyšel tři sety. Sabalenková ušla daleko, aby porazila Rybakina ve finále Australian Open v lednu. V tomto zápase Sabalenková vypálila 17 es a od setu se shromáždila, aby získala svůj první grandslamový titul.

Desátá Rybakinaová měla tentokrát sedm es a nasazená dvojka Sabalenka se dopustila 10 dvojchyb. Sabalenková získala jen 11 z 35 bodů při druhém podání.

'Řekla bych, že jsem byla velmi zklamaná svým podáním, takže jsem se vrátila ke starým zvykům,' řekla. 'Reagoval jsem na věci trochu přehnaně a nebyl jsem tam v prvních dvou zápasech druhého setu.'

Rybakina se ve druhém setu dostala do vedení 2-0 a 5-2, než Sabalenková uzavřela na 5-4. Ale Rybakina naservírovala vítězství za něco málo přes dvě hodiny.

'Tento tiebreak byl opravdu epický, řekl bych, se všemi těmi dvojchybami a nervy,' řekl Rybakina. 'Nakonec to bylo soustředit se na každý bod a snažit se bojovat až do konce.'

Rybakina letos zlepšila svůj zápasový rekord na 16-4; Sabalenka klesla na 17-2.

'Tato těžká prohra mě bude víc motivovat, protože nerad prohrávám ve finále,' řekl Sabalenka. 'Tohle je nejhorší.'

Během vítězného ceremoniálu Rybakina, současná wimbledonská šampionka, řekla davu, že to bylo poprvé, co porazila Sabalenkovou.

Sabalenka přistoupila, vzala mikrofon a řekla: 'Ujistím se, že to byl poslední.'

Pak se usmála.

___

AP tenis:

https://apnews.com/hub/tennis a

https://twitter.com/AP Sportovní

Populární Problémy

Jak udělat úspěšné město v SimCity 4. Sim City 4 je fantastická hra, která je ale dost frustrující. Můžete litovat, že jste utratili 30 dolarů za nákup hry, kterou si nemůžete užít. Pokud si to myslíte, tento článek vám může pomoci ....

Navzdory zklamání ze ztráty mnoha nasazených hráčů na začátku turnaje je v Rotterdamu stále na co se těšit.

Robustní a silné podání je jednou z nejlepších zbraní v hráčském arzenálu a získání dobrého prvního podání pomůže hráči se od něj odhlásit.

Zde jsou legendární výkony největší sportovní rivality vůbec.

Světová jednička 14 Casper Ruud vede pole na Generali Open 2021 v Kitzbuhelu. Po Ruudovi následují Roberto Bautista Agut, Filip Krajinovic a Albert Ramos-Vinolas, kteří doplňují první čtyři semena.

Jak bojovat s holí. Základní a účinná strategie boje s holí nebo zbraní podobnou palici. Kali hole, deštníky, hole, páčidla. Najděte si cvičnou hůl, která se vám pohodlně drží. Sejmutá rukojeť koštěte bude fungovat. ...