Alexander Zverev oznámil jako součást týmu Evropy pro Laver Cup 2021, fanoušci na Twitteru vyjadřují zklamání a vyhrožují bojkotem

Alexandr Zverev

Alexandr Zverev

Laver Cup v pátek oznámil, že Alexander Zverev se v ročníku 2021 turnaje připojí k Rogerovi Federerovi, Dominicu Thiemovi a Matteu Berrettinimu v evropském týmu. Začlenění Zvereva se ale u fanoušků na Twitteru, kteří nejsou spokojeni s touto cestou, příliš nesetkalo obvinění Němců z týrání byla vyřízena .

Zverev hraje Laver Cup každý rok od roku 2017 a zavázal se k účasti i na letošní akci, která se bude konat v TD Garden v Bostonu.

`` Zlatý olympijský medailista a 3x mistr Evropy týmu Alexander Zverev potvrdil Laver Cup v Bostonu 2021, '' napsal Laver Cup na svém twitteru.

Alexander Zverev, zařazený na 5. místo na světě, má za sebou silnou sezonu v roce 2021, jejímž vrcholem byl běh na zlatou olympijskou medaili v Tokiu. Němec naštval světovou jedničku Novaka Djokoviče v semifinále, než v mistrovském zápase komplexně porazil Karen Chačanov.

Zverevův úspěch na soudě však byl zatemněn skutečností, že byl obviněn z domácího násilí jeho bývalou přítelkyní Olyou Sharypovou. Zhruba před 10 měsíci Sharypova učinila o Zverevovi šokující obvinění a pojmenovala sérii incidentů, kde ji údajně týral fyzicky i emocionálně.

Je na místě poznamenat, že jeden z incidentů se údajně stal při vydání Laver Cupu 2019. Sharypova tvrdil v rozhovoru v loňském roce že Zverevovo zneužívání na výstavním turnaji v Ženevě ji přivedlo k pokusu o sebevraždu.

„To je naprosto nechutné“ - fanoušci Twitteru v reakci na zařazení Alexandra Zvereva na Laver Cup 2021

Zprávy o Alexandrovi Zverevovi, který se na výstavě objevil po čtvrté, se v pátek setkaly s přívalem kritiky od fanoušků. Někteří zpochybnili Laver Cup, protože neuznal Sharypova tvrzení, zatímco jiní připojili svůj rozhovor s Benem Rothenbergem - kde podrobně popsala svůj problémový vztah se Zverevem - do komentářů.

Fanoušek jménem 'Isa' tvrdil, že organizátoři mohli vzhledem k zastřešující kontroverzi místo Zvereva navléknout kteréhokoli jiného kvalitního evropského hráče.

'To je naprosto nechutné, existuje mnoho hráčů, kteří mají mnohem větší cenu na místě a nejsou zapojeni do obvinění z domácího násilí,' tweetovala Isa.

Další fanoušek poukázal na to, že ke zneužívání a pokusu o sebevraždu došlo údajně na samotném Laver Cupu, což činí jejich odmítnutí této záležitosti obzvlášť křiklavým.

„Je to násilník a zneužíval svou přítelkyni na vašem turnaji,“ napsal fanoušek v odpovědi na Laver Cup na Twitteru.

Andrew Eccles, který pracuje pro časopis Racquet, tvrdil, že mlčení organizátorů Laver Cupu bylo necitlivé nejen na Sharypovou, ale i na další oběti domácího násilí. Novinář také obvinil Rogera Federera, který pomohl založit akci, za jeho nečinnost v této záležitosti.

`` Nemyslím si, že by si tyto tenisové organizace uvědomovaly, jak je to škodlivé. Proč se zabývat sportem, který postrádá morální centrum, nebo se o něj zajímat? ' Napsal Andrew Eccles. 'Vážně také smutné obvinění Rogera Federera během jeho pozdní kariéry.'

Další fanoušek jménem 'Angie' se pokusil dát dohromady tenisovou komunitu, aby bojkotovala letošní Laver Cup. Rovněž prohlásila, že fanoušci by akci neměli podporovat, i když se jí účastní jejich oblíbenci.

Angiin tweet vyzývající k bojkotu již získal 130 lajků a téměř 50 retweetů, což naznačuje, že existuje mnoho dalších, kteří tento nápad schvalují.

„Kluci, musíme se kolektivně rozhodnout bojkotovat Laver Cup, pokud je Zverev jeho součástí. LC je pozvánka a přímo se podílí na incidentu; toto je prohlášení. A musíme si vyrobit vlastní. I když je to Roger, i když hrají naši oblíbenci. Můžeme souhlasit, že to uděláme? ' Napsala Angie.

Alexander Zverev mezitím pokračuje ve svém podnikání zcela nedotčen obviněními, která jsou proti němu vedena. Němec také po letošním roce zaznamenal stálý nárůst fanoušků, protože na hřišti dosahoval konzistentních výsledků.

jak zabalit rukojeť tenisové rakety

Populární Problémy

Kdo je nejúžasnější tenisová baba všech dob?

Jak nastavit konkrétní zemi v prohlížeči Tor. Tento wikiHow vás naučí, jak přidat vlastní vstupní zemi a výstupní zemi pro desktopový prohlížeč Tor. Pokud tak učiníte, Tor vyzve k použití konkrétních serverů v jiných zemích, což vám umožní ...

Zápasy na exhibičním turnaji Adelaide Day at the Drive byly potvrzeny a Rafael Nadal se v pátek večer zúčastní Dominica Thiema.

Bitva o pohlaví: Jak populární je ženský tenis?

Jak rozšířit kožené boty. Zatímco kožené boty se přirozeně natahují a opotřebovávají na vaše chodidla, když jsou nové, mohou se cítit těsné a bolestivé. Zrychlení procesu protahování lze provést a je představeno několik navrhovaných způsobů ...

Svatí a Berani se v neděli setkají v odvetě mistrovství NFC. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry bez kabelu.