US Open 2021: žebříček žen ve dvouhře

Serena Williams (L) a Naomi Osaka ve finále US Open 2018.

Serena Williams (L) a Naomi Osaka ve finále US Open 2018.

eso loketní ortéza pokyny

Po několika týdnech vysoce oktanového tenisu na severoamerických hardcourts se pozornost přesune do New Yorku na US Open. Do národního tenisového centra Billie Jean King, které bude od 30. srpna do 12. září hostit závěrečný grandslam sezóny, již začala přijíždět řada špičkových hráčů.

V čele ženského pole na letošním turnaji bude špičková nasazená Ashleigh Bartyová spolu s bývalými šampionkami Naomi Osakou a Serenou Williamsovou. Na Flushing Meadows se také bude snažit zapůsobit spousta dalších hráčů.

Zde řadíme osm nejlepších uchazečů o titul na základě jejich výkonů v sérii US Open za poslední tři roky.

Poznámka : Pro výpočet žebříčku sil pro letošní US Open byl použit následující vzorec: (1x body získané v sérii USO 2021 + 0,5x body získané v sérii USO 2020 + 0,25x body získané v sérii USO 2019).

Do žebříčku se započítávají pouze body získané dosažením čtvrtfinále nebo dále na turnaji. To bylo provedeno, aby se předešlo nepřiměřenému zvýhodňování nasazených hráčů, kteří obdrželi předčasné kolo na turnajích WTA 250, 500 a 1000.


# 8 Bianca Andreescu

Bianca Andreescu s trofejí US Open 2019.

Bianca Andreescu s trofejí US Open 2019.

Bianca Andreescu udělala svůj průlom v roce 2019 titulem na Rogers Cupu a US Open. Tehdy devatenáctiletá dívka slavně postoupila Serenu Williamsovou v obou finále a oznámila svůj příjezd na velkou scénu.

práce nohejbalového volejbalu

A přestože Andreescu v poslední době nemá skvělou formu, její výsledky za rok 2019 stačí na to, aby si Kanaďanka získala místo na seznamu.

#7 Serena Williamsová

Serena Williamsová na US Open 2019.

Serena Williamsová na US Open 2019.

Je těžké přesně určit, co se Sereně Williamsové na US Open v posledních letech nepovedlo. Američanka se v každé z posledních pěti edic, kterých se zúčastnila, dostala alespoň do semifinále, ale v klíčových okamžicích zaostala.

Poté, co v letech 2018 a 2019 skončili na druhém místě, 23násobnou vítězku Major překvapivě loni v semifinále porazila Victoria Azarenková.

Williamsová je stále odhodlána dostat se do rukou nepolapitelného 24. majora a bude doufat, že dá dohromady další silný běh na svém domácím Slamu.

# 6 Camila Giorgi

Camila Giorgi na otevření národní banky 2021.

Camila Giorgi na otevření národní banky 2021.

Hvězdné výkony Camily Giorgi na National Bank Open, kde získala titul, ji katapultovaly na číslo 6 v tomto seznamu. Italský závodník prošel Petrou Kvitovou, Coco Gauffovou a Karolinou Plíškovou v Montrealu a získal svou první trofej WTA 1000.

Není to poprvé, co italská mocná hra ožívá na severoamerických hardcourtech. Giorgi dosáhla v USA v roce 2019 dvou finále WTA - New Yorku a Washingtonu.

Její nedávná forma znamená, že by letos mohla být ve Flushing Meadows hrozbou.

# 5 Elise Mertensová

Elise Mertens na US Open 2020.

Elise Mertens na US Open 2020.

kolik sad potřebujete k vítězství v tenisovém zápase

Elise Mertensová, která je ztělesněním konzistence za posledních pár let, by mohla snadno létat pod radarem na letošním US Open.

Belgičanka je jednou ze dvou žen - tou druhou je Serena Williamsová - která se v posledních dvou edicích US Open probojovala do čtvrtfinále.

Mertens také nedávno postoupila do semifinále v San Jose, což by ji mělo udržet v dobré pozici, když jde do Flushing Meadows.

#4 Ashleigh Barty

Ashleigh Barty na 2021 Western & Southern Open.

Ashleigh Barty na 2021 Western & Southern Open.

Ashleigh Barty se loni rozhodla vynechat severoamerický švih, ale Australan v minulosti na těchto akcích zaregistroval několik dobrých výsledků.

Barty byl zvláště úspěšný v Cincinnati. Aussie dosáhla čtvrtfinále na akci WTA 1000 v roce 2019. Letos šla naplno a zvedla trofej, což znamenalo její dosud největší úspěch na americké půdě.

co je tenisová raketa

Světová jednička bude chtít přenést dynamiku do letošního finále Slamu.

#3 Karolina Pliskova

Karolina Plíšková na Open National Bank 2021.

Karolina Plíšková na Open National Bank 2021.

Karolina Plíšková v posledních týdnech znovu objevila svoji nejlepší formu. Míří na US Open na konci druhého místa v Montrealu a semifinálového vystoupení v Cincinnati.

Ale to nejsou jediné silné výsledky, které Plíšková v posledních letech zaznamenala v sérii US Open. Velkoobslužná Češka se v roce 2019 také dostala do čtvrtfinále na obou turnajích WTA 1000.

Plíškové se vůbec poprvé objevila ve finále grandslamu na US Open v roce 2016, kdy ji porazila Angelique Kerberová. Čech bude doufat, že tentokrát půjde o jeden lépe a odnese si titul domů.

#2 Naomi Osaka

Naomi Osaka na US Open 2020.

Naomi Osaka na US Open 2020.

Obhájkyně titulu z US Open Naomi Osaka by letos mohla být ženou, kterou lze porazit ve Flushing Meadows. Japonci za ta léta poskytli dostatek důkazů o její zdatnosti v severoamerických tvrdých bojích.

A přestože Osaka letos možná neměla nejlepší přípravu na US Open, její minulé výkony svědčí o její schopnosti pozvednout svoji hru na velké pódium.

#1 Victoria Azarenka

Victoria Azarenka na Western & Southern Open 2021.

Victoria Azarenka na Western & Southern Open 2021.

Victoria Azarenka dala loni během amerického švihu působivý rekord 11: 1. Bělorus si odnesl titul na Western & Southern Open a poté se dostal do finále na US Open.

kyvadlový badmintonový kurt

Azarenkovy běhy do čtvrtfinále na letošním National Bank Open pomohly její Osace dostat se na místo v žebříčku sil. Dvaatřicetiletá žena je po celou sezónu ve špičkové formě a díky hře, která je šitá na míru americkým tvrdým zápasům, by mohla letos zaznamenat další silný výsledek.

Čestná uznání

In-form Jessica Pegula a Belinda Bencic, stejně jako breakout umělci ze série US Open za poslední dva roky, včetně Jennifer Brady, Shelby Rogers a Jil Teichmann, jsou některá ze jmen, která mají vnější šanci na představení hluboké běžet na Flushing Meadows.

Populární Problémy

Sledovat, jak se brouk snaží zvrátit se ze zad, může některým lidem připadat hrubé. Věděli jste však, že tato chyba vyžaduje značné množství síly, aby se obrátila zpět? Můžete použít podobnou techniku ​​jako bojující ...

Syndrom hypermobility nebo dvojité klouby je charakterizován schopností pohybovat klouby za normální rozsah pohybu. To může někdy vést k bolestivým kloubům a ti s tímto stavem mohou být náchylnější k dislokacím ....

Váš průvodce streamováním Camp Nowhere online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí

Školní uniformy vám usnadní ranní rozhodování, ale pro styl nejsou nejlepší. Existuje mnoho způsobů, jak zlepšit svůj vzhled, takže se nebojte každý den vyzkoušet něco nového. Mějte na paměti, že každá škola má svůj vlastní dress code ....

Alexander Zverev porazil ve finále olympijských her v Tokiu Karen Chačanov 6: 3, 6: 1, aby získal zlatou medaili ve dvouhře mužů.

Netopýři jsou prospěšný a zajímavý savec. Jsou jediným nejdůležitějším kontrolorem nočního létajícího hmyzu, včetně komárů, můr a brouků. Samozřejmě, sledovat je šikovně létat po vašem dvoře může být také skvělá zábava ....