Jak hrát konkurenční ping pong

Většina lidí si myslí, že Forest Gump je konečný mistr ping pongu. Pravdou ale je, že hrát závodní ping pong vyžaduje víc než jen odpálení míče. Tento článek vám pomůže zvládnout sport.Kroky

 1. 1 Pořiďte si dobrou pingpongovou raketu, takovou, která má nějakou váhu, houbu (alespoň 1,5 mm silnou), hladký gumový povrch a pohodlný úchop.
 2. 2 Získejte standardní pingpongové míčky. Měly by mít průměr 40 mm, ne 38 mm.
 3. 3 Najděte lidi, se kterými budete cvičit.
 4. 4 Vyberte si styl uchopení rakety. Dva hlavní styly uchopení jsou rukojeť pro držení pera (drží jako pero) a třesoucí se rukojeť (drží jako zbraň bez prstu na spoušti). Druhý styl je běžnější a usnadňuje rozvoj dovedností bekhendu. Když používáte třesoucí se rukojeť, zatlačte ukazováček na zadní stranu rakety a palec na přední část rakety. Sklopte zápěstí tak, aby raketa mířila stejným směrem jako vaše předloktí. To pomáhá vytvářet lepší topspin míče. Během úderů zepředu držte ukazováček a palec blíže ke špičce rakety, abyste dosáhli pohodlnější polohy. Během úderů bekhendem sklopte ukazováček, aby do něj míč nezasáhl, a položte palec dolů pro pohodlnější držení. Dávejte pozor na míč a pomocí periferních zařízení zjistěte, jaký druh otáčení na něj váš soupeř vložil.
 5. 5 Procvičte si techniky uvedené v části Tipy.
 6. 6 Naučte se dovednosti lepších protivníků a porazte je! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Topspin. Top spins jsou opravdu užitečné, když soupeř podává/vrací nízký míč. Zvlášť když je nižší než stůl. Je také užitečné pro přeměnu backspin koule soupeře nebo jen pro zrychlení míče poté, co dopadne na stůl. Chcete -li provést topspin, netlučte spodní část míče a poté vytáhněte nahoru. Míč odpalujte vždy raketou dolů. Čím méně směřuje dolů, tím výše míček míří. Když zasáhnete míč, vytáhněte míč nahoru, aby získal výšku a roztočil se. Pokud odpalujete míč ve stejné výšce nebo nad sítí, zatlačte míč dopředu a otřete raketu o něj.
 • Jednoduchý forhendový úder. Držte ruku na boku a mějte délku pěsti mezi loktem a žebry. Držte předloktí tak, aby bylo rovnoběžné se zemí. Raketa by měla směřovat mírně dolů a špička rakety by měla směřovat stejným směrem jako vaše předloktí. Chcete -li odpálit míč, nechte raketu vést úder (důležité). Zatlačte raketu dopředu a složte předloktí dovnitř. Raketa by měla končit nohu před nosem, špička rakety a předloktí by měla směřovat nahoru a nakloněna na opačnou stranu vaší úderové ruky. Pokud to uděláte správně, zjistíte, že provádíte pohyb směrem nahoru, který míček mírně zatočí a zakřiví jej přes síť. Nezvedejte loket; vždy by měl směřovat dolů (velmi důležité).
 • Porce. Házení míče nahoru před podáním je pravidlem. Takže na tom zapracujte na začátku. Trefujte míč, jak padá dolů. U téměř všech druhů podání je účinnější zasáhnout první odraz, blíže ke konci stolu. Umístění míčků blízko sítě při druhém odrazu je dobré, pokud máte silný backspin. Umístění blíže k okraji je dobré pro top spiny, rychlé míče, míče, které míří přímo na tělo soupeře, a v podstatě jakékoli míče, které by bylo těžké vrátit jako topspin nebo smash.
 • Jednoduchý úder bekhendem. Dejte paži do stejné polohy jako na začátku forhendového úderu. Nepohybujte loktem a vezměte si raketu před břicho. Raketa by měla směřovat mírně dolů a špička rakety by měla směřovat stejným směrem jako předloktí. Hit je jen prostý pohyb push out. Vytlačte, dokud nebude vaše paže rovná, a měli byste najít forhendovou stranu rakety směrem nahoru.
 • Zůstaňte na špičkách, pokrčte kolena a boky, ale záda držte rovná. Díky této nižší výšce budete mnohem rychlejší. Držte paži v neutrální poloze, kde je váš loket dlouhý od pěst, od žeber, a natáhněte předloktí dopředu.
 • Jedna hra má 3, 5 nebo 7 sad, přičemž 11 bodů za sadu. Podávání musí být prováděno za okraj stolu, házením míče přímo nahoru a jeho zasažením jak na vás, tak na soupeřovy strany stolu. Podávání se mění každé 2 porce. Dotýkání se stolu nebo pohybování stolem nebijící rukou dává vašemu soupeři bod.
 • Roztočení. Výhra v soutěžním ping pongu je o roztočeních. Různá guma poskytuje různá otočení a vzácné gumy jsou někdy velmi účinné. Chcete -li zasáhnout rotační výstřel, zatáhněte za něj ve směru, kterým se má otáčet. Rozviňte co nejvíce různých zatočení, která můžete použít při podání a shromážděních, abyste zmátli svého protivníka.
 • Vždy buďte urážliví. Rozbijte míč dříve, změňte směr dříve a změňte rotaci dříve.
 • Příjem zatočení. Velmi důležité pro ping pong, jedno jednoduché pravidlo, které vám pomůže získat jakýkoli druh roztočení, je vrátit míč opačným způsobem, než se točí. To zahrnuje přijímání topspinových koulí s topspinem a backspin koulí se backspinem. Pokud protivník zatáhne otočení doprava, vy jej zatáhnete doleva a naopak. Zní to divně, ale pomůže vám to snadno vrátit. Pokud otáčíte stejným směrem, jak se míč točil, musíte se točit dvakrát rychleji, abyste jej vrátili tam, kam chcete.
 • Backspin. Backspin je užitečný pro obranu proti rychlým míčům, zpomalení tempa hry a vrácení rotujících míčů, které na vás přicházejí. Technika je jednoduše naklonit raketu alespoň o 45 stupňů směrem nahoru a zatlačit raketu přímo dopředu, aby se na ni vrátilo.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Soutěžní ping pong není snadné se naučit. Nevzdávejte to, cvičte dál, striktně dodržujte pokyny a brzy budete hrát rychle a točit ping pong jako profesionálové.
reklama

Populární Problémy

Jak zvýšit hustotu kostí. Kosti nejsou jen suché, tvrdé kousky, které vidíte na hodině biologie nebo na halloweenských ozdobách. Ve skutečnosti jsou vyrobeny ze živé tkáně, která se neustále opravuje a přestavuje z přirozeného opotřebení ...

Marquette a UCLA se v pátek setkají v zajímavém nekonferenčním zápase. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.Váš průvodce streamováním High School Musical 3: Senior Year online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Jak pěstovat Jicamu. Jicama nebo Pachyrhizus erosus je vinná réva, která pochází z Mexika, ačkoli většina lidí zná její kořen, který se používá při vaření. Jicama, také známá jako yam bean, najdete na stolech v mexických restauracích ...