Andrea Hlaváčková - Žít sen

Andrea Hlaváčková

Andrea Hlaváčková

27letá Češka Andrea Hlaváčková si letos užila vysněný běh na US Open, když s krajankou Lucií Hradeckou získala titul ve čtyřhře žen a s Běloruskou Max Mirnyiovou titul ve smíšené čtyřhře.

S populací něco málo přes 10 milionů má Česká republika historii příjemně nepřiměřeného počtu tenisových šampionů. Kromě tenisových šampionů je další oblastí, kde se země zvedá v nepřiměřeném množství, pivo. Průměrný občan prý ročně spotřebuje 131 litrů piva, což je o 25 litrů více než v Německu, Rakousku a Irsku.

V Andrea Hlaváčkové možná Česká republika našla způsob, jak spojit obě své přednosti. Hlaváčková pochází z Plzně, českého města, které dalo Plzeň Plzeň světu. Její otec Jan je hlavním sládkem společnosti Pilsner Urquell, která vyrábí pivo od roku 1842. Její rodina vede společnost téměř sto let.

Andrea se narodila 10. srpna 1986 a začala hrát tenis ve věku 5 let a byla poslední oficiální juniorskou mistryní světa ve čtyřhře v roce 2003, když vyhrála s českou kolegyní Terezou Szafnerovou. Na profesionální turné WTA vstoupila v roce 2004 po stopách starší sestry Jany. Přestože v dětství neměla idol, čerpala inspiraci z knihy Ivana Lendla.

Závodila na okruhu ITF, kde získala sedm singlů a 17 titulů ve čtyřhře. Po vstupu na okruh WTA vytvořila s Lucií Hradeckou úspěšný ženský čtyřhru a duo vyhrálo na French Open 2011 porážku Sanie Mirzy a Eleny Vesninové ve finále. Kombinace Hlavackova-Hradecka později reprezentovala Českou republiku na olympijských hrách v Londýně, kde získala stříbrnou medaili. V semifinále porazily špičková semena Liezel Huber a Lisu Raymondovou z USA, ale ve finále prohrály se sestrami Williamsovými.

domácí lék tenisový loket

Hlaváčková debutovala ve Fed Cupu v českém týmu v roce 2012 a byla členkou týmu, který ten rok ve finále porazil Srbsko 3: 1.

Kromě čtyřhry chce zanechat stopu i ve formátu dvouhry. V roce 2012 US Open, dosáhla čtvrtého kola poté, co porazil 14. semeno Maria Kirilenko Ruska ve třetím kole. (Později byla ve čtvrtém kole prázdná 6-0, 6-0 od Sereny Williamsové.)

Hlaváčková cítí, že její úspěch ve čtyřhře jí pomohl zlepšit se i jako hráčka dvouhry: Víte, že jste si odseděla finále grandslamu, víte, že jste sloužila v semifinále, abyste získala medaili na olympiádě. Víte, že to dokážete, a víte, že jste měli na soud obrovský tlak a zvládli jste to. Udělali jste to pro dva, dokonce, což je těžší. Hodně to tedy pomáhá a snažím se toho využívat co nejvíce. Snažím se někdy si na hřišti říct: Hej, pojď, je to jako čtyřhra. Vraťte to napříč soudem a zahrajte si. Dej jí šanci si to nechat ujít nebo co. Dvouhra je samozřejmě tvrdší; musíte víc běhat a tak. Ale můžete to hodně přeložit.

Vrcholem její hry je nebojácný a útočný herní styl. Vrhá se do každého výstřelu, což obvykle znamená, že ve svých zápasech vede počty vítězů i nevynucené chyby.

Komentátor Sam Smith jednou poznamenal o Hlavackově riskantní hře a řekl: Doufám, že neřídí auto tak, jak jezdí po zemi. Hlavačková na to odpověděla: Když hraji agresivně, není to riskantní. Je to proto, že je to moje hra, je to moje jediná hra. Pro mě je riskantní hrát pasivně.

proč má tenis skóre 15 30 40

Hlavackova si daleko od tenisových kurtů udržuje velký zájem o interiérový design a vystudovala práva. Věnuje se také charitě a zorganizovala úspěšné aukce s jejím sportovním vybavením a jejich výtěžek je poskytnut charitativním institucím.

Úspěch na US Open je pro Hlaváčkovou zaslouženým výsledkem. Bude se snažit na tom stavět a bude se snažit dosáhnout vrcholu světového žebříčku ve čtyřhře, a také usilovat o umístění v top 50 ve dvouhře, což je pro ni dlouhodobý cíl. S její nebojácnou hrou a tvrdou prací a odhodláním je nebe pro talentovanou Češku limitem.

Populární Problémy

Goran Ivanisevic věří, že rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Roland Garros kvůli fyzickým problémům bylo „chytrým tahem“.

Kompozice je ve fotografiích, webových stránkách, obrazech, interiérovém designu a architektuře. Dobří fotografové uspořádají části a prvky fotografie v souladu se známými obecnými pravidly kompozice. Když tedy fotografujete, víte ...

Roland Garros byl zásadním turnajem v kariéře světové jedničky Novaka Djokoviče. Srb ji vyhrál pouze jednou (v roce 2016), ale tento titul mu pomohl dokončit dlouho očekávaný kariérní grandslam.

Jak natahovat automatické hodinky. Automatické mechanické hodinky nebo ty, které při provozu spoléhají na převody a mechaniku, zaznamenaly v posledních letech po rozmachu křemenných hodinek opět oblibu. Https://www.squireswatches.com/Questio ...

Jak převzít kontrolu nad vztahem. Ať se nám to líbí nebo ne, v každém vztahu existuje rovnováha sil. Pro většinu je v ideálním vztahu síla vyvážená poměrem 50/50. Někdy však distribuce energie v ...

Dva z nejlepších týmů A-10 se dnes večer setkají na showdownu, když Dayton hostí VCU. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.