Australian Open 2017: Rafael Nadal vs Grigor Dimitrov semifinálový náhledVítěz této zajímavé bitvy se ve finále utká s Rogerem Federerem

2ndsemifinále Australian Open 2017 je mnohem více než zápas mezi světovou jedničkou. 9 a svět č. 15 - je to tahanice mezi oživením bývalého šampiona a bojem nedostatečně nadaného talentu.

Zápas mezi Rafaelem Nadalem a Grigorem Dimitrovem o místo ve finále bude napínavý a na rozdíl od všeho, čeho jsme byli svědky dříve. Podívejme se na jejich cesty do semifinále, jejich vzájemné záznamy a způsob, jakým se zápas pravděpodobně bude vyvíjet.

Cesta do semifinále

Nadal prokázal obrovskou elán jako jeden z posledních tří mužů, kteří stáli v Melbourne ve dvouhře. Jeho remíza byla pravděpodobně nejtěžší z „velké 4“, a přesto si našel cestu do dalšího semifinále na Australian Open. Před epickým zápasem třetího kola proti Alexandru Zverevovi porazil Mayera a Baghdatise ve dvou setech - zápas, který se protáhl na pět tvrdých a únavných setů.

Po této bitvě pokračoval ve vítězství ve čtyřech setech proti Gaelu Monfilsovi a ve čtvrtfinále převálcoval zraněného Raonica ve dvou setech.

Grigor Dimitrov byl přinejmenším vynikající. Na cestě do semifinále upustil jen dvě sady a vypadá, že je na tuto výzvu připraven. Ztratil jednu sadu na profesora Chung Hyeona a další na Denise Istomina, hráče, který vyřadil Novaka Djokoviče. Prohlédl si výzvy, které Christopher O’Connell, Richard Gasquet a David Goffin kladli ve dvou setech.

Analýza hráčů

Vypadá to, že Nadalovo sebevědomí a sebevědomí jsou zpět. Vypadá připraven na každou výzvu a nyní je silným uchazečem o zvednutí trofeje v Rod Laver Arena. Jeho forhend je ostrý jako vždy a jeho pohyb vypadá hladce. V letošním roce překonal všechny testy, které mu byly předloženy, a má velkou šanci, že se ve finále připojí ke svému příteli a protivníkovi na hřišti Rogeru Federerovi.

Dimitrov svou hru skutečně otočil po loňské prohře se Stevem Johnsonem ve Wimbledonu, když v žebříčku ATP klesl na číslo 40. Od té doby ukázal obrovský potenciál a slíbil, že si vybrousí cestu zpět do první dvacítky.

Jeho spojení s Vallverdu udělalo pro jeho hru skvělé věci a rok zahájil ve velkém stylu, aby zvedl trofej v Brisbane International. Pětadvacetiletý hráč hraje v Melbourne dobře a od základní čáry předvádí působivou kontrolu.

Hlava na hlavě

Vzájemné souboje mezi Španělem a Bulharem se silně naklánějí ve prospěch prvního - Nadal vyhrál 7 z 8 střetnutí. Dimitrov však ve svém posledním setkání v Pekingu v říjnu loňského roku, což byla tvrdá soutěž, ovládl Španěla.

Jejich jediné setkání na Australian Open bylo ve čtvrtfinále 2014, kde Nadal zvítězil ve 4 těsných setech, z nichž dva byli tajbrejky.

Konečný verdikt

Očekával bych, že Nadal projde ve 4 nebo 5 napnutých a únavných sadách. V minulosti získal z Bulharska to nejlepší a má schopnost vytáhnout svou nejlepší hru v hlubších fázích grandslamu.

Aby měl Dimitrov v semifinále bojovou šanci, musí od začátku prokazovat úmysl. Baby Fed bude muset dnes hrát nejlepší tenis svého života, pokud hodlá ve Španělsku rachotit a postavit se Rogerovi Federerovi. Silná základní hra a pozitivní tvorba střel budou pro jeho úspěch zásadní, ale může to být hora příliš vysoká na to, aby na ni mohl vystoupit.

Populární Problémy

Argument ilustrující, proč Roger Federer vlastně vlastní nejlepší bekhend v tenise.

Jak stárnete, nastanou chvíle, kdy budete chtít být znovu jen dítětem. Věci byly tenkrát mnohem jednodušší! Chcete -li se vrátit do zábavných časů dětství, zahrajte si všechny své oblíbené hry a pobavte se s přáteli a rodinou. Měl by jsi...

Změna jména Marie Šarapovové přináší vzpomínky na ostatní sportovní hvězdy, které dělají totéž

Jak se staví Velká čtyřka a jaké jsou její šance na Wimbledonu 2017?