Australian Open 2020: Roger Federer vs. Novak Djokovic, semifinále | Náhled a předpověď

Roger Federer (L) a Novak Djokovic

Roger Federer (L) a Novak DjokovicTennys Sandgren, světová jednička, hrající právě ve svém druhém čtvrtfinále na majoru, si uvědomil, jak je monumentální událost porazit jistého Rogera Federera na grandslamovém turnaji. Ve svém nedávno uzavřeném, epickém čtvrtfinálovém střetu v Rod Laver Areně Federer zachránil až sedm mečbolů, než zaznamenal zázračných 6-3, 2-6, 2-6, 7-6 (10-8), 6 -3 vítězství nad jeho bojovným americkým soupeřem. Jeho fanoušci si po jeho druhém velkém útěku na letošním Australian Open vydechli úlevou.2020 Australian Open - Federer zaznamenal ve čtvrtfinále zázračnou výhru

2020 Australian Open - Federer zaznamenal ve čtvrtfinále zázračnou výhruPodle jeho vlastního přiznání se Federerovi poštěstí, že je stále v Melbourne a svůj život letos prožívá na ostří nože. Nyní se ve čtvrtek v Melbourne Parku setká se svým úhlavním rivalem Novakem Djokovičem v jejich nadcházejícím semifinálovém střetu.

Pokud se Federer na Australian Open nějak proplazil do semifinále, obhájce titulu Novak Djokovic si jako lev řval cestu do posledních čtyř v Melbourne. Ve svém čtvrtfinálovém střetu Srb komplexně vyhnal svého vyzyvatele Miloše Raonice 6-4, 6-3, 7-6 (7-1), muže, který vypadal, že je sám na misi a míří do osmifinále když nepotkal ani jednu sadu, než se setkal s Djokovičem.Novak Djokovic je favoritem na vítězství na Australian Open 2020

Novak Djokovic je favoritem na vítězství na Australian Open 2020Sedminásobný šampion Australian Open právě prohrál osamocenou sadu v Melbourne Parku a opět je velkým favoritem na zvednutí titulu v neděli na svém šťastném lovišti, když se připravuje čelit známému a dlouholetému rivalovi Federer, aby si zajistil místo ve finále Australian Open poosmé v kariéře.

V jejich vzájemném soupeření vede Djokovič Federera 26-23. Při jejich posledním setkání v soutěži do-or-die na finále Nitto ATP v loňském roce to byl švýcarský maestro, kdo si ve setech proti Srbovi vedl nejlépe. Zajímavé je, že Djokovič a Federer se proti sobě v Melbourne zatím postavili čtyřikrát, třikrát v semifinále a Srb dokázal vyhrát v každém ze svých semifinálových setkání a jediný okamžik, kdy prohrál se švýcarským maestrem, byl zpět v roce 2007, ve svém 4. kole střetnutí.I když je pravda, že Roger Federer je sám šestinásobným šampiónem v Melbourne, Djokovič je prostě kouzelník na Australian Open a nikdy neprohrál v semifinále ani ve finále-to je důvod, proč je 16násobný Grand Slam šampion neporazitelný v Melbourne.Poté, co se Federer v tomto turnaji zatím dvakrát ocitl na pokraji vyřazení a vyhrál soutěže z čelistí porážky, nebude mít co ztratit, když se ujme Djokoviče. Je neobvyklé tvrdit, že švýcarský maestro nemá co ztratit, ale jeho protivník, Djokovič, se v tuto chvíli jeví jako příliš silný a Federerova hra se zjevně jeví jako obezřetná a v rozkladu.

Podívejte se také na: Rozpis Australian Open & Výsledky Australian Open

Federer se může inspirovat vítězstvím nad Srbem na French Open v roce 2011

Federer se může inspirovat vítězstvím nad Srbem na French Open v roce 2011

Když se Federer připravuje na střet proti Djokovičovi, může čerpat inspiraci z jeho monumentálního vítězství nad Srbem, kterého dosáhl na French Open v roce 2011. Djokovič prožíval 43 zápasů vítězné série, které se dostaly do semifinále na Roland Garros, ale Federer zastavil Srbovo prvenství, když ve čtyřech setech na červené špíně Paříže překonal to druhé.

Když vezmeme v úvahu Federerovu lhostejnou formu, porazit Djokoviče v Melbourne může být trochu moc, na co se ptát, ale Federer nás během celé své kariéry vždy překvapil, že?

Federerova porce a bolest v rozkroku ho trápily, když ho Sandgren ve svém epickém čtvrtfinále zatlačil na pokraj. Doufal, že se vzpamatuje včas, než se postaví Djokovičovi, a proti možná nejlepšímu vraceči hry by usilovně usiloval o to, aby měl v kanceláři co nejlepší pracovní den, aby měl šanci sesadit Djokoviče z trůnu.

Když se tito dva gladiátoři hry naposledy setkali v loni v listopadu v londýnské O2 areně, hrálo publikum při Federerově výhře obrovskou roli, protože Djokovič vypadal viditelně znepokojen reakcemi davu, když ve snaze ukázat podporu Švýcarům povzbudili jeho dvojchyby . Když Federer a Djokovič pokračují v soupeření v Aréně Roda Lavera, bylo by zajímavé sledovat, jakou roli by hrálo publikum, pokud by zápas skutečně dospěl k cíli na hraně sedadla.

Má Federer dostatek mentálního odhodlání a odvahy překonat obhájce titulu, nebo se Djokovič plynule posune o krok blíže ke svému 17. velkému titulu?

Čeká nás zajímavá, pulzující a nostalgická soutěž, protože Federer a Djokovic se postavili proti sobě po padesáté na turné v Melbourne.

Predikce: Novak Djokovič vyhraje ve čtyřech setech


Čtěte také: Australian Open 2020 | Novak Djokovič ohromil Rogera Federera, který zachránil sedm mečbolů

Populární Problémy

Nejlepší sportovci a gymnastky mužů a žen budou v sobotu soutěžit na americkém poháru v Milwaukee. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

V nedávném rozhovoru šampión US Open a světová jednička 4 Dominic Thiem vyjádřil své zděšení nad tím, jak pandemie COVID-19 vzala dobré stránky profesionálního tenisu a udržela si to špatné.

Dnes večer je finále 12. série Teorie velkého třesku, které sérii ukončuje. Podívejte se, jak sledovat show online prostřednictvím živého přenosu.

6-0 Stát Ohio cestuje do Evanstonu, aby v pátek večer vyrazil na Northwestern. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.

Padající hlava je šokující zážitek. Musíte rychle reagovat na polohu těla a končetin, abyste snížili své šance na zranění. Zatímco pád na pevnou zem a pád do vody vyžadují různé přístupy, klíč k ...

V neděli večer se Seahawks a Patriots setkají v jedné z nejzajímavějších her 2. týdne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.