Barcelona Open: 10násobný šampion Rafael Nadal vede remízu; Djokovič, Nishikori, Thiem, Dimitrov vypadají, že udělají pokroky

Z malebného Monaka se akce ATP World Tour přesouvá na Barcelona Open Banc Sabadell, Trofeo Conde de Godo v Real Club de Tenis Barcelona, ​​jak pokračuje houpačka na antuce.Prskající uplynulé dny na Rolex Monte Carlo Masters skončily s Rafaelem Nadalem, který úspěšně obhájil svůj titul a držel se na prestižní jedenácté pozici na prestižní trofeji Masters 1000. Nadal tímto triumfem titulu překonal rekord Novaka Djokoviče na 30 titulů mistrů.

ATP 500 Barcelona Open je jednou z nejdůležitějších událostí španělského tenisu, kde 13 z 15 minulých vydání vyhráli Španělé. Je samozřejmé, že světová jednička Rafael Nadal ovládl červený povrch a na této akci získal 10 titulů. Má také ohromujících 19 titulů ATP 500, jeden plachý švýcarský velký Roger Federer ve 20.Japonec Kei Nishikori dvakrát triumfoval na turnaji, zatímco Fernando Verdasco a Tommy Robredo získali titul jednou, v letech 2010 a 2004.

Novak Djokovic, který stále zůstává na nohou i po před čtvrtfinále v Monte Carlu, přijal divokou kartu v Barceloně a poprvé se tam představí od roku 2006. Srb vypadal v Monaku docela dobře, protože zaznamenal několik skvělých vítězství po návrat po zranění lokte.

Světová jednička 7, Dominic Thiem, runner-up v roce 2017, se také snaží dostat na turnaji v této sezóně do finále. Má nebezpečnou potenciální výzvu třetího kola od nebezpečného Verdasca.Zde je rozpis losování ATP 500 Barcelona Open.

Seznam 16 nejlepších semen v Barceloně:

1 Rafael Nadal

Tanec s hvězdami live stream online zdarma

2 Grigor Dimitrov3 Dominic Thiem

4 David Goffin

5 Pablo Carreno Busta

6 Novak Djokovič

7 Diego Schwartzman

8 Roberto Bautista Agut

9 Hyeon Chung

10 A Ramos-Vinolas

11 V Mannarinu

12 F Lopez

13 Andrey Rublev

14 Kei Nishikori

15 Fernando Verdasco

cilic vs federer hlava na hlavě

16 Karen Chačanov

NEJLEPŠÍ ČTVRTLET

Předpokládané čtvrtfinále Rafa Nadal vs Novak Djokovic

Nejlepší nasazení Nadal a 6. nasazený Djokovič přistáli ve stejné čtvrtině losování podruhé za dva týdny. Od toho daviscupového víkendu ve Valencii je Španěl v prskající formě. Když vzal Španělsko po dlouhých šesti letech do semifinále, dokázal Nadal svůj comeback na antuce nejvýznamnějším způsobem vůbec.

Když se Nadal po rekordním 11. triumfu v Monte Carlu podíval na další titul, tentokrát v Barceloně, vypadá odhodlaný pokračovat ve své úžasné evropské jízdě na houpačce.

Mezitím Novak hraje v Barceloně poprvé od roku 2006, kdy mu byla způsobena ztráta v prvním kole. Srb se v Monte Carlu zúčastnil hvězdné show, když dosáhl osmifinále a natáhl Dominica Thiema na tři sady, než podlehl Rakušanovi.

S jistým Marianem Vajdou po Novakově boku bude bývalá světová jednička vypadat, že tentokrát půjde hluboko do turnaje.

Pro Nadala je sice čtvrtfinálový lístek zárukou, ale ve třetím kole čeká výzva v podobě Kei Nishikoriho. Japonec, dvojnásobný šampion Barcelona Open, dvakrát za svou kariéru sesadil antukového krále, včetně olympijských her v Riu 2016 v Brazílii a Canada Masters 2015.

Vítězstvím ve finále Monte Carlo se Nadal včera zlepšil na 10: 2. Zdá se téměř nemožné, že by Japonci mohli pro Španěla představovat velkou hrozbu. Také po návratu ze svých zranění je nejpravděpodobnější, že Nishikori bude donucen podrobit se světovou jedničkou.

Novak je v mnohem lepší formě, než naznačovaly ty rané výjezdy v Indian Wells a Miami, a to dokázal v Monte Carlu. Ale výzvu úvodního kola v podobě Federica Delbonise (možná) je třeba zacházet opatrně. Srba čeká také třetí kolo vhazování s Felicianem Lopezem. Dohodnutý Lopez by neměl být těžký úkol, ale držme si palce a doufejme, že se snadno dostane do čtvrtí, aby se setkal se španělským velikánem.

Semifinalista: Rafael Nadal .

Populární Problémy

Najděte perfektní tenisový dárek pro tenistu ve svém životě. Ručně jsme vybrali promyšlený výběr nejlepších nápadů na dárky, které vám pomohou snadno najít něco, co se jim bude líbit.

V Silicon Valley se hodně zasmálo, když se Roger Federer spojil s Billem Gatesem, aby získali 2,5 milionu dolarů.

How to Hogtie Someone. Pokud vy a váš partner chcete okořenit svůj sexuální život, můžete se rozhodnout navzájem se flákat. Hogtying někoho zahrnuje svazování rukou a nohou za zády, poté svazování zápěstí a kotníků ...

ESPN+ bude mít komplexní celodenní zpravodajství o The Masters v roce 2020. Zde je návod, jak sledovat.

Benoit Paire nedávno navštívil Twitter, aby hovořil o Rafaelovi Nadalovi a dalších špičkových hráčích, kteří se stáhli z nadcházejícího Miami Masters.