Barcelona Open 2021: Rafael Nadal vs Kei Nishikori náhled, souboj a předpověď

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Podrobnosti zápasu

Svítidlo : (1) Rafael Nadal vs Kei NishikoriDatum: 22. dubna 2021Turnaj : Barcelona Open Banc Sabadell 2021

Kolo : Třetí kolo (16. kolo)Místo : Barcelona, ​​ŠpanělskoKategorie : ATP 500

Povrch : Červený jílOdměna : 1 565 480 EURNačasování zápasu: Ne dříve než v 16:00 místního času, 19:30 IST

Živé televizní vysílání : USA - ESPN / Tenisový kanál | Velká Británie - Amazon Prime Video

Náhled Rafael Nadal vs Kei Nishikori

Rafael Nadal trefuje forhend

Rafael Nadal trefuje forhend

Světová trojka Rafael Nadal se ve čtvrtek v barcelonském otevřeném osmifinále utká s Japoncem Keiem Nishikorim.

Nadal, jedenáctinásobný šampion v Barceloně, dorazil na turnaj na 500 úrovní kvůli překvapivé ztrátě s Andrey Rublevem v Monte Carlu. Španěl ve středu vypadal proti Iljovi Ivashkovi, vypadl úvodní set 6-3 a snažil se získat jakýkoli rytmus při svém podání.

Nadal ale v dalších dvou setech hrál iniciativněji a nakonec se prosadil ve třech setech.

Mezitím Kei Nishikori, dvojnásobný šampion v Barceloně, se po sérii neštěstí za posledních pár let stále snaží dostat zpět do svého nejlepšího stavu.

Poté, co na konci roku 2019 podstoupil operaci lokte, byl Nishikori také nucen sedět mimo US Open 2020 kvůli pozitivnímu testu na COVID-19. Japonci však v roce 2021 nashromáždili několik čtvrtfinálových výsledků, v nichž zvítězili například Felix Auger-Aliassime, Alex de Minaur, David Goffin a Cristian Garin.

Poslední z těchto výher přišla ve druhém kole Barcelona Open ve středu. Nishikori překonal Garina v odvetě jejich setkání v Hamburku před rokem, které Chilský vyhrál ve třech setech.

co je raquetball

Nishikori, který byl kdysi zařazen až na 4. místo na světě, triumfoval na barcelonské akci v letech 2014 i 2015.

Rafael Nadal vs Kei Nishikori hlava na hlavě

Rafael Nadal vede Kei Nishikori v heads-upu s náskokem 11-2. Španěl nikdy neprohrál s Nishikorim na antuce, přičemž jediné vítězství Japonců se odehrálo na Kanadských mistrovstvích 2015 a Olympijských hrách v Riu 2016.

Tato dvojice se také setkala v mistrovském zápase v Barceloně před pěti lety, kdy Nadal vyhrál ve dvou setech.

Predikce Rafael Nadal vs. Kei Nishikori

Kei Nishikori

Kei Nishikori

Kei Nishikori byl před svým zraněním lokte ohrožujícím kariéru několik let špičkovým antukovým kurzem.

Dosáhl semifinále nebo lépe na všech třech turnajích Masters 1000, které se soutěží na špíně. Japonci také skončili na druhém místě na dvou různých antukových mistrovstvích - Madrid 2014 a Monte Carlo 2018.

Nishikori také během své kampaně v Barceloně předvedl pohled na své dovednosti v jílovém kurtu a ve svých dvou dosavadních zápasech předvedl několik velkolepých střel. Jednatřicetiletý mladík tento týden zasáhl solidní údery země z obou křídel a také dokázal zamaskovat nedostatky ve své službě.

Rafael Nadal mezitím v poslední době bojuje se svými vlastními problémy při podání; během prvního setu proti Ivašce nedokázal získat ani polovinu svého prvního podání. Přestože se Nadalovo podání s postupem zápasu zlepšovalo, nemůže si dovolit další špatný start proti hráči ráže Nishikori.

Ale to je Nadalovo dupání a obvykle vyžehlí všechny zápletky ve své hře, než se dostane do obchodního konce turnaje hte. Lze očekávat, že Španěl znovu včas napraví loď a bez větších potíží postoupí do čtvrtfinále.

Předpověď : Rafael Nadal vyhrát ve dvou setech.

Populární Problémy

Inovativním krokem LaLiga odsouhlasila dohodu, že se stane oficiálním sponzorem finále Davis Cupu na další čtyři roky.

Jak si vyrobit pár „vintage“ conversek. Chuck's, Converse nebo All-Stars, můžete je znát pod mnoha jmény, ale každý, kdo nosí Converse, ví, že čím špinavěji a opotřebovaněji vypadají, tím jsou chladnější a pohodlnější! Kupte si pár ...

Rafael Nadal v posledních dvou finále French Open porazil Dominica Thiema, ale ti dva jsou mimo kurt velmi přátelští. Thiem podrobně hovořil o jejich setkání s hlínou a tvrdým hřištěm.