Jak se osprchovat v sádře

Když si zlomíte ruku nebo nohu, možná si říkáte, jak budete cvičit základní hygienu. Sprchování může být v sádře obtížné, ale problém není nepřekonatelný. V případě, že si zlomíte končetinu, budete muset při sprchování udržet svůj odlitek suchý. Při vstupu a výstupu ze sprchy dodržujte opatření. Pokud se vám sádra omylem namočí, požádejte svého lékaře o pokyny, jak postupovat.

Metoda 1 ze 4: Hydroizolace vašeho obsazení

 1. Obrázek s názvem Osprchujte se v obsazení Krok 01

  1 Kupte si litý kryt. Toto je pravděpodobně nejsnadnější způsob hydroizolace sádry, protože se postará o nějakou práci za vás. O litých krytech se můžete zeptat svého lékaře nebo lékárníka. Mnoho společností prodává kryty určené k ochraně odlitků před vodou.
  • Lité kryty jsou obvykle dlouhé rukávy vyrobené z nepromokavého materiálu. Přetáhnete je přes své obsazení. Přicházejí v různých velikostech, aby vyhovovaly široké škále typů odlitků. Jejich hlavním přínosem je, že jsou mnohem odolnější než jiné možnosti, takže slzy jsou méně pravděpodobné.
  • Některé lité kryty jsou dodávány s čerpadlem, které nasává vzduch z krytu. To vytváří těsné utěsnění obklopující sádru a přidává další ochranu.


 2. Obrázek s názvem Osprchujte se v odlitku Krok 02

  2 Používejte plastové sáčky. Pokud nemáte kryt, mohou vám pomoci věci do domácnosti. Na sádru lze nasadit uzavíratelné plastové sáčky, aby byly v bezpečí před vodou.
  • Novinové pytle, sáčky na chléb nebo malé pytle na odpadky obvykle fungují dobře. Přes sádru byste přetáhli tašku a nahoře ji zalepili gumičkou nebo lepicí páskou. Gumičky mohou být jemnější k pokožce a umožňují vám znovu použít vak po sprchování.
  • Před použitím vaku k voděodolnému odlitku zkontrolujte, zda v něm nejsou nějaké otvory.
 3. Obrázek s názvem Osprchujte se v obsazení Krok 03

  3 Zkuste igelit. Pokud zabalíte igelit dostatečně pevně, může také účinně vodotěsně osazovat. Omotejte plastový obal kolem celého odlitku a ujistěte se, že v jeho obnažení nejsou žádné mezery. Poté zajistěte plastový obal na místě lepicí páskou nebo gumičkou.
  • Mějte na paměti, že plastový obal může být méně účinný než jiné metody. I když je to relativně levné, můžete skončit s mezerami, kde je obsazení odhaleno.
 4. Obrázek s názvem Osprchujte se v obsazení Krok 04

  4 Zabalte žínku nebo ručník do horní části odlitku. Bez ohledu na metodu, kterou používáte, je to důležité. Zabalení ručníku nebo hadru do horní části sádry zabrání sklouznutí vody pod sádru. Voda pod sádrou může vést k infekci kůže. reklama

Metoda 2 ze 4: Zkoumání alternativ

 1. Obrázek s názvem Take a Shower in a Cast Step 05

  1 Udržujte své obsazení mimo vodu. I při vynikající ochraně vždy existuje riziko prosakování vody do vaší sádry. Usilujte o to, aby se vaše zranění nedostalo do vody úplně po zranění.
  • Zkuste se místo sprchy vykoupat. Pokud máte zlomenou ruku, může být snazší držet ruku mimo vodu ve vaně. Jednoduše můžete položit ruku na okraj vany, zatímco si umyjete zbytek těla.
  • Pokud dáváte přednost sprše, snažte se udržet své odlitky mimo tekoucí vodu. Během procesu koupání možná budete muset držet zlomenou končetinu mimo sprchu.
  • I když se však budete od vody vzdálit, nekoupejte se ani se nesprchujte bez přikrývky. I malé množství vody může být pro sádru škodlivé.
 2. Obrázek s názvem Take a Shower in a Cast Step 06

  2 Zkuste místo sprch sprchy s houbami. Kromě toho, že riskujete namočení sádry, může být navigace ve sprše obtížná i po zranění. To může být obzvláště obtížné, pokud máte zlomenou nohu. Pokud je to možné, volte místo sprch sprchy.
  • Pokud máte dítě v sádře, může vám být příjemné jednoduše houbou koupat své dítě, dokud se se svým obsazením nebude cítit pohodlněji.
  • Pokud jste dospělí, můžete vyzkoušet houbu koupat se poblíž dřezu. Pokud máte někoho, koho byste se rádi zeptali, podívejte se, jestli tato osoba může poskytnout houbovou koupel.
 3. Obrázek s názvem Osprchujte se v odlitku Krok 07

  3 Zeptejte se svého lékaře, zda by pro vás byl vhodný vodotěsný odlitek. Vodotěsný odlitek lze obvykle bezpečně ponořit do vody. Pokud máte pocit, že je u vás vyšší riziko namočení sádry, zeptejte se svého lékaře na vodotěsný odlitek.
  • Existuje několik typů vodotěsných litých materiálů. Zeptejte se svého lékaře, jaký materiál by fungoval pro vaše obsazení. Některé materiály mohou fungovat lépe než jiné, takže lékař by měl být schopen vysvětlit, jaké materiály by pro vás byly vhodné.
  • Mějte na paměti, že vodotěsný odlitek není 100% vodotěsný. I když odolává vodě lépe než většina náhozů, měli byste přesto provést opatření při koupání, sprchování nebo plavání. Pokuste se zřídka namočit obsazení.
  • Vodotěsný odlitek nemusí být vhodný, pokud máte zlomeninu, která k uzdravení vyžaduje pohyblivost.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Sprchování s Leg Cast

 1. Obrázek s názvem Osprchujte se v odlitku Krok 08

  1 Dejte si do sprchy židli. Pokud se sprchujete se zlomenou nohou, budete si muset sednout. Mnoho lidí obhajuje zahradní židle jako dobrou volbu, ale měli byste se předem poradit se svým lékařem. Nechte si od lékaře poradit, jaký typ židle si dát do domácí sprchy.
  • Ujistěte se, že je vaše židle bezpečná. Pokud židle sklouzne a klouže ve sprše, může to způsobit další zranění.
  • Možná budete muset položit podložku, abyste zabránili sklouznutí.
  • Nechte někoho bez zlomené nohy vyzkoušet bezpečnost křesla, než se pokusíte dostat do sprchy.
 2. Obrázek s názvem Osprchujte se v obsazení Krok 09

  2 Spusťte se do sprchového koutu. Pokud máte hůl nebo chodítko, použijte ji jako podporu při chůzi směrem ke sprše. Otočte se zády ke sprchovému koutu a spusťte se do křesla.
  • K podpoře použijte vše, čeho se můžete držet. Zkuste se držet boků sprchy nebo sprchové tyče, pokud je bezpečná. Mějte na paměti, že některé sprchové tyče nejsou ve skutečnosti vyvrtány do zdi. Před pokusem o použití jako podporu vyzkoušejte, zda je lišta bezpečná.
  • Jemně se posaďte do křesla a položte nohu mimo tekoucí vodu ze sprchy. Otočte tělo tak, abyste čelili ovládacím prvkům sprchy.
 3. Obrázek s názvem Osprchujte se v castovém kroku 10

  3 K čištění použijte odnímatelnou sprchovou hadici. To vám poskytne mnohem větší kontrolu při sprchování vsedě. Můžete pomoci nasměrovat vodu na požadované části těla a udržet ji mimo dosah.
  • Pokud nemáte odnímatelnou sprchovou hadici, můžete zkusit sprchování hlavní sprchovou hlavicí a vlhkým hadříkem. Jen buďte velmi opatrní, abyste udrželi vodu mimo vaše obsazení. Před sprchováním byste měli svůj sádru vždy zabalit do ochranného obalu.
 4. Obrázek s názvem Osprchujte se v odlitku Krok 11

  4 Vysušte, zatímco stále sedíte. Před sprchováním se ujistěte, že je poblíž ručník. Měli byste uschnout, když sedíte. Nechcete, aby vaše ruce a nohy byly kluzké, když se pokoušíte vstát ze sprchy.
 5. Obrázek s názvem Osprchujte se v odlitku, krok 12

  5 Zvedněte se ze sprchového koutu. Postavte se čelem k otevření stěny sprchy a chyťte se za hůl, berle nebo jiné zdroje podpory. Opatrně zvedněte tělo ze stáje.
  • Pokud máte invalidní vozík, po výstupu ze sprchového koutu se jemně spusťte zpět na invalidní vozík.
 6. Obrázek s názvem Osprchujte se v kouzlu Krok 13

  6 Poraďte se svým lékařem, než se pokusíte osprchovat sádrou nohou. I když tato metoda může být bezpečná, je důležité si to promluvit se svým lékařem, než to vyzkoušíte. Pouze on nebo ona bude vědět dost o vašem aktuálním stavu, aby posoudila, zda je to pro vás bezpečné. Pokud vám lékař doporučí nesklouznout do křesla ve sprše, může vám nabídnout další rady ohledně bezpečného sprchování, když jste v sádře. reklama

Metoda 4 ze 4: Řešení mokrého obsazení

 1. Obrázek s názvem Sprcha v sádře Krok 14

  1 Suché odlitky poté, co zvlhnou. V případě, že váš sádlo zvlhne, měli byste se snažit jej rychle vysušit. To může snížit poškození obsazení a snížit riziko infekce.
  • Pomocí fénu osušte sádru. Vždy používejte chladné nastavení. Horké nebo teplé nastavení by mohlo způsobit popálení.
  • Můžete také vyzkoušet hadici vysavače, pokud nemáte vysoušeč vlasů.
 2. Obrázek s názvem Osprchujte se v odlitku, krok 15

  2 Zavolejte lékaře krátce poté, co sádra zvlhne. Pokud navlhne, může být nutné vyměnit sádru. Pokud jste omylem dostali vodu na sádru, okamžitě zavolejte svého lékaře. Domluvte si schůzku co nejdříve. Voda by mohla proniknout pod sádru, což může způsobit infekci kůže níže.
 3. Obrázek s názvem Osprchujte se v odlitku, krok 16

  3 Buďte opatrní, i když používáte sklolaminátový odlitek. Sklolaminátové odlitky jsou odolnější vůči vodě, a pokud se jejich povrch zvlhne, lze jej obvykle snadno setřít. Voda se však stále může dostat pod sklolaminátový odlitek, což může potenciálně způsobit infekci. Dokonce i když máte sklolaminátový odlitek, je dobré zavolat svého lékaře v případě, že se zvlhne. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám zlomenou ruku v závěsu, zeptal jsem se mámy, jestli bych se mohl jen vykoupat, ale ona mi to nedovolila a trvá na tom, aby mi dala houbu. Co bych měl dělat? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Expertní odpověď Vaše matka má na mysli vaše nejlepší zájmy. Možná dostala od vašeho lékaře pokyny, jak se starat o vaši zlomenou ruku. Otevřená komunikace s ní je klíčem k pochopení motivů doporučení houby spíše než sprchy. Příště budete mít schůzku se svým lékařem a zeptejte se ho na nejlepší způsoby udržování hygieny s použitím paže. Váš lékař vám může poskytnout písemné vzdělávací materiály pro pacienty o tom, jak hydroizolovat váš sádru a osprchovat se, aniž by byla narušena integrita sádry. Pokud své matce ukážete, že rozumíte tomu, jak se správně starat o vaše obsazení, bude mít větší sklon nechat se osprchovat, než si dát pěnivou koupel.
 • Otázka Mohu použít elektrickou pásku, abych zůstal suchý? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odpověď odborníka Odpověď Je lepší použít lepicí pásku k vodotěsnosti vaší sádry pro sprchování než elektrickou pásku. Elektrická páska je méně trvanlivá, méně pevná a méně odolná proti vodě než lepicí páska.
 • Otázka Položil jsem si na nohu sáčky, ale stále se bojím, že zvlhne. Co mám dělat? Pokud máte obavy, položte další vrstvu sáčků, ale nebojte se, funguje to. Zlomil jsem si nohu a pomocí dvou pytlů s vlasovými páskami je zajistil a moje sádra vůbec nezmokla.
 • Otázka Dávka funguje to i při plavání? Neměli byste plavat s nahozením, i když to správně zabalíte. Pokud chcete plavat, promluvte si se svým lékařem o voděodolném odlitku.
 • Otázka Je v pořádku, když si do sádry zabalím plast a osprchuji se? Ano. Lidé, kteří si nechtějí koupit litý chránič, to mohou a budou dělat.
 • Otázka Jak se mám starat o své podvrtnuté zápěstí? Měli byste ho ledovat, aby otoky zůstaly dole, a zkuste ho držet v rovnátku, abyste ho neprolomili. Pokud bolest přetrvává i po několika dnech, měli byste se poradit s lékařem a vyhledat odbornou lékařskou pomoc.
 • Otázka Co když mám ruku a loket dočasně omotanou těžkými obvazy místo sádrového odlitku? Můžete si koupit kryt, který zakrývá obsazení. Umytí vlasů to neulehčí, ale zabrání tomu, aby se vaše sádra namočila.
 • Otázka Jak si umyji pravou ruku se zlomenou levou rukou? Sprchovým kartáčem s dlouhou rukojetí se dostanete do choulostivých oblastí na pravé paži nebo požádejte někoho, aby vám po sprchování umyl ruku v umyvadle.
 • Otázka Jak se mohu koupat s levou nohou v sádře, když je moje pravá noha blíže pobytu mimo vanu? Můžete zkusit sedět ve vaně tváří v tvář opačnému směru. Můžete také získat vodotěsnou podpěru, která udrží nohu z vany.
 • Otázka Jak sušíte sádru, pokud je mokrá? Vysušte odlitek suchým ručníkem. Poté kontaktujte svého lékaře. Vlhký odlitek může způsobit infekci a může být nutné jej vyměnit.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pořiďte si sprchovou hlavici na hadici, pokud ji nemáte. To může být velmi užitečné při sprchování sádrou, zvláště pokud máte zlomenou nohu.

reklama

Populární Problémy

Švýcarský reprezentant Roger Federer se těší na příští kalendářní rok a nemá v plánu odejít do důchodu.

Je to Federer vs Del Potro

Jak zlepšit obraz svého těla jako teenager. Obraz těla zahrnuje to, jak o svém těle přemýšlíte a cítíte. Je úplně normální se obávat o oblečení nebo o to, jak každou chvíli vypadáte na obrázku, ale někteří dospívající cítí neustálý tlak na ...

Rotopedy mohou při správném používání poskytovat vynikající kardiovaskulární (aerobní) cvičení. Pokud máte zranění zad nebo potřebujete oporu zad, můžete upřednostnit ležící kolo. Pokud hledáte vysoce intenzivní cvičení a nemáte záda ...

Jak běžet déle. Možná jste odhodláni zlepšit svou celkovou kondici, nebo opravdu doufáte, že dokončíte půlmaraton, nebo jen chcete zlepšit své šance na to, abyste autobus stihli odjet do práce. Ať už je vaším cílem schopnost ...

Oceláři 2: 0 se dnes v poutavém úvodním zápase AFC utkají s vítěznými Texany. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.