Iga Swiateková je jedničkou a ve 22 letech vlastní 4 grandslamové tituly. Dokáže vyhrát i Wimbledon?

Iga Swiateková získává svůj třetí titul za poslední čtyři roky na červené antuce French OpenKaždý Swiatek získává svůj třetí titul za poslední čtyři rokyna červené antuce French Open .

Loni v září vyhrála A

popruh na předloktí

mistrovství na tvrdých kurtech US Open poprvé. To je také povrch používaný na Australian Open, kde byla v semifinále.A co na travnatých kurtech? Wimbledon, který začíná v pondělí, byl její nejméně úspěšný

Grandslamový turnaj zatím. Swiatek je spravedlivý

5-3 v All England Clubu — porovnejte to s její známkou 28-2 například na Roland Garros — a tyto tři prohry přišly v prvním kole, třetím kole a čtvrtém kole.Swiatek, který byl

na prvním místě od dubna 2022 , nabídla trochu vhledu do toho, jak se dívá na svou hru na trávě, když se jí tento měsíc v Paříži zeptali, zda je pro ni dosažení posledních fází majoru stále velkým problémem.

'No, to záleží, protože... kdybych (udělal) čtvrtfinále Wimbledonu, byl bych jako přes měsíc,' odpověděl Swiatek, 'a nevěřil bych, že jsem na tom místě. '

Iga Swiatek je jedničkou a ve 22 letech vlastní 4 grandslamové tituly. Dokáže vyhrát i Wimbledon?
/

Takže i když ostatní hráči mohou souhlasit s takovým hodnocením Claire Liu, Američanka umístěná v Top 100, poskytla poté, co se letos utkala se Swiatekem v Paříži – „Řekl bych, že je dobrá na téměř jakémkoli povrchu“ – předmět hraní na uhlazených zelených věcech má tendenci 22letému mladíkovi z Polska připomínat určité pocity.

Když mluví o trávě, opakuje dvě slova: „nepohodlné“ a „výzva“.

Je to takový kontrast od toho, jak se cítí na antuce.

A přesto, abychom nezapomněli: Swiatek byl juniorským šampionem 2018 ve Wimbledonu, takže to není úplně cizí povrch nebo prostředí.

Přesto trvá na tom: 'Na trávě je to někdy těžší a musím se ještě hodně učit.'

'Jen mám pocit, že půjdete na kurt a nebudete hrát tak, jak byste 'měli',' řekla a prsty vytvořila vzdušné uvozovky, 'nebo tak, jak byste 'mohli', víte? Takže tahle věc je přidat další tlak.'

Všechno to, co dělá tak dobře na antuce nebo na tvrdých kurtech, by se zdánlivě mělo přenést do trávy.

Ten její velký forhend. Jak se umí tak dobře bránit. A především způsob, jakým si Swiatek umí zápas promyslet, najít slabiny soupeře a tu a tam čelit svým vychytávkám.

sledujte online otevření pojištění zemědělců

Jistě existují i ​​další ženy, které už ukázaly, že to umí dobře na trávě a ve Wimbledonu. Hráči jako např

Šampionka 2022 Elena Rybakina , vicemistr 2022 Ons Jabeur, dvojnásobná vítězka Petra Kvitová,

2021 semifinalistka Aryna Sabalenková .

Ale není mnoho lidí, kteří budou pochybovat, že Swiatek v určitém okamžiku na věci přijde.

'Je to síla,' řekla Agnieszka Radwanska, vicemistryně z roku 2012 za Serenou Williamsovou v All England Clubu a jediná Polka, která se tam za posledních 85 let dostala do finále dvouhry.

jak správně trefit tenisák

'Jsou tu jiní hráči, kteří odpalují míč velmi silně,' řekla Radwanská, než vysvětlila, že Swiatekův těžký topspin dává jejím úderům větší šanci na to, aby dopadly důsledně, na rozdíl od plochých úderů, které vytvářejí více chyb 'do hrazení.'

'V tom je rozdíl,' řekla Radwanská. 'Velký rozdíl.'

Poté, co ve finále na Roland Garros porazila Karolínu Muchovou ve třech setech, řekla ředitelka turnaje French Open Amelie Mauresmová, že si myslí, že Swiatek má na to, aby se mu v All England Clubu dařilo.

'Musí udělat možná jednu nebo dvě úpravy, možná technicky nebo ve své hře,' řekla Mauresmo, bývalá hráčka číslo 1, která vyhrála Wimbledon a Australian Open v roce 2006, 'ale nechápu proč. její důslednost, její fyzické schopnosti a samozřejmě mentální – jak bojuje a jak dělá spoustu problémů ostatním dívkám – by tam nemohla prorazit.“

___

Howard Fendrich je tenisovým spisovatelem AP od roku 2002. Sledujte ho na Twitteru na

https://twitter.com/HowardFendrich ___

AP tenis:

https://apnews.com/hub/tennis a

https://twitter.com/AP Sportovní

Populární Problémy

Krok za krokem vysvětlujeme, jak najít perfektní pár tenisových bot a balíček tenisových míčků pro vaše herní podmínky, povrch, styl, úroveň a další! Příspěvek Jak vybrat tenisové míčky a boty se poprvé objevil na blogu LiveYourSport.

Runner-up 2016 Karolina Plíšková zahájí svou nabídku na první grandslamový titul, když v úterý v prvním kole US Open zamkne rohy se světovou jedničkou 130 Catherine McNallyovou.

Leander Paes je jediným tenistou na celém světě, který se účastní sedmi po sobě jdoucích olympijských her. Leander Paes přidal OLY za své jméno na svých sociálních médiích, když obdržel certifikát.

Kansaský státní basketbal se ve středu utká s Washburnem v exhibiční hře. Zde je návod, jak hru sledovat.

Zde je návod, jak sledovat rok 2019 John Deere Classic online bez kabelu.

Roger Federer se nedávno připojil k Bjornu Borgovi ve videochatu u příležitosti 50. výročí finále ATP. Federer mluvil o tom, jak byl v pubertě temperamentní, v ostrém kontrastu s Borgem a Rafaelem Nadalem.