Barcelona Open: Rafael Nadal a Andy Murray postoupili do čtvrtfinále, David Goffin vypadlTřetí nasazený Nadal měl 73% svých prvních podání a vyhrál 59% (72/123) z celkového počtu bodů

Hliněný král Rafael Nadal měl další bezproblémový den na Barcelona Open Banc Sabadell 2017, když se ve čtvrtek dostal do čtvrtfinále vítězstvím 6-3, 6-4 nad 66. Kevinem Andersonem z Jižní Afriky. Vychovalo to devítinásobného šampiona 50thvyhrát na tomto turnaji, kde byl centrální kurt nyní na jeho počest přejmenován na Pista Rafa Nadal.

Španěl přišel na tuto událost ATP 500, když vyhrál rekordních 10thminulý týden na mistrovství Monte Carlo Masters a nyní se zaměřuje na další historickou „La Decima“ v katalánském hlavním městě.

Třetí nasazený Nadal měl 73% svých prvních podání a získal 59% (72/123) z celkového počtu bodů. Nehrozil mu ani jediný bod zlomu. Jediným aspektem jeho hry, který nebyl příliš čistý, byla míra konverze bodu zlomu, kde dosáhl pouze 20% (2/10) úspěchu.

Čtrnáctinásobný grandslamový šampion bude příští zápasem s 94thzařadil korejský kvalifikátor Hyeon Chung, který poslal osmého nasazeného Alexandra Zvereva s výhrou 6-1, 6-4. Němec vzal do tohoto turnaje divokou kartu, aby dostal šanci setkat se s Nadalem, jemuž se minulý týden v Monaku pokorně vzdal.

Murray vyhrál svůj první zápas v Barceloně

Mezitím top seed a světová jednička Andy Murray konečně odehrál svůj první letošní zápas v Barceloně, když porazil 16thnasazený Feliciano Lopez, 6-4, 6-4. Skot byl v zápase zlomen pouze tehdy, když ve druhém setu podával na vítězství za stavu 5: 3.

Runner-up French Open z roku 2016 postoupil do před čtvrtfinále, aniž by trefil jediný míč, protože Bernard Tomic mu dal náskok ve druhém kole.

Byl to Murrayův první zápas v katalánském hlavním městě po pěti letech.

Goffin, výstup Carreno Busta

Ve třetím kole došlo k několika nepříjemnostem, protože pátý nasazený David Goffin a sedmý nasazený Pablo Carreno Busta odešli. Ti dva nedokázali podpořit slibnou formu, kterou ukázali v Monaku.

Semifinalistu Monte Carla Masters Goffina lemovala vycházející hvězda Karen Khachanov, která hranila Belgičana, 6 (7) -7, 3-6, 4-6 ve 2hodinové 34minutové soutěži. Dvacetiletý Rus, nabízený jako budoucí hvězda, často žije a trénuje v Barceloně.

Lucky loser Yuichi Sugita nadále využívá svou příležitost naplno, když naštval další semeno, jehož obětí se tentokrát stal Pablo Carreno Busta. Sugita vyhrál zápas třetího kola, 6-3, 6-3.

Japonec dostal šanci být v hlavním tahu, když jeho krajan Kei Nishikori odstoupil kvůli zranění zápěstí. V prvním kole už má na kontě bývalého šampiona Tommyho Robreda a ve druhém devátého nasazeného Richarda Gasqueta.

Čtvrtý nasazený Dominic Thiem neměl takové problémy, protože bez námahy vyhrál své třetí kolo 7-6 (5), 6-2 nad Danielem Evansem z Velké Británie.

Populární Problémy

Roger Federer je připraven tento týden uskutečnit svůj dlouho očekávaný návrat do profesionálního tenisu na turnaji Qatar Open v Dauhá.

Manny Pacquiao se vrací do ringu, aby v sobotu večer nastoupil proti Yordenis Ugas. Zde si můžete koupit boj.

Mapy jsou po tisíciletí součástí lidské kultury. Ať už jde o zobrazení detailů terénu v rámci přípravy na invazi, vykreslování obchodních cest přes oceány, nebo dokonce o to, jak se dostat z jedné stanice na druhou, mapy lze použít pro mnoho ...

Eagles se dnes v akci 1. týdne utkají s týmem Washington Football. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

V tomto článku vás naučíme nejlepší úchop pro tenis, jak držet úchop správnou technikou a klíčové tipy pro zdokonalení úchopu.

Úřadující šampionka Australian Open porazila svého ukrajinského soupeře 6-2, 5-7, 6-2; čelí Carina Witthoeft další.