Cameron Norrie musel „dát úplně všechno“, aby se ve finále Rio Open obrátil s Carlosem Alcarazem

Brit zaznamenal své druhé vítězství nad světovou dvojkou v této sezóně a oplatil minulý víkend porážku v šampionátu Buenos Aires.Cameron Norrie ztratil set a přestávku v nedělním finále Rio Open s Carlosem Alcarazem. Pro muže vyzbrojeného obrovskými plícemi to bylo po dvou hodinách a 40 minutách intenzivní hry jedno.Norrie se probojoval zpět a v zápase, ve kterém oba soupeři bojovali s fyzickým opotřebením, druhý nasazený porazil obhájce titulu 5-7, 6-4, 7-5. A spolu s tím Norrie zaznamenal své druhé letošní vítězství v Top 2, když se také shromáždil od setu, aby porazil tehdejšího č. 2 Rafaela Nadala na United Cupu.'Musel jsem dát absolutně všechno, abych tě dnes porazil,' řekl Norrie poté Alcarazovi na kurtu. 'Samozřejmě to mohlo jít i podle tebe. Podařilo se mi běžet trochu víc a byl to opravdu dobrý zápas. Je mi ctí se s tebou zase dělit o kurt.'

O týden dříve to byl Alcaraz, kdo zvítězil ve svém finálovém duelu Argentina Open v Buenos Aires. Na chvíli se zdálo, že se historie bude opakovat na 500patrové zastávce Golden Swing. Ale poté, co si vybudoval vedení 7-5, 3-0, 30-0, byl v Alcarazu znatelný rozdíl. Nestíhal tolik míčků, jeho pohyb a výběr střel byly podezřelé a chyběla jeho obvyklá chvatnost na hřišti. Norrie oslavil svou druhou korunu na antuce ATP.

Norrie oslavil svou druhou korunu na antuce ATP.Norrie využil změny v chování a propracoval se zpět do zápasu tím, že věřil, že se dokáže prokopat za základní čáru. Alcaraz, který měl před vyřazením druhého setu těžce připoutané pravé stehno, se vrátil do vedení díky brzkému přerušení svého rozhodnutí. Španěl se nedokázal zkonsolidovat, za stavu 30-30 dvakrát chyboval a vsítil rutinní forhend.Zatímco se Alcaraz snažil rychle ukončit body volnými údery do země a drop shots, Norrie držel hlavu skloněnou a zůstal s nejlepším nasazeným prodloužením rally a testováním fyzických limitů 19letého mladíka. Norrie v deváté hře nedokázal proměnit brejkovací bod a poté viděl příležitost 0-40 za stavu 5-5, kterou smazal Alcaraz. Ale poté, co dosáhl bodu hry, Alcarazův bekhend ho zklamal po sobě jdoucími nevynucenými chybami a zahodil podání.Norrie, naposledy zatlačený do dvojky, naservíroval vítězství esem dolů na T. To znamenalo jeho druhý největší titul po triumfu v Indian Wells v roce 2021 a druhém vítězství nad Alcarazem po čtvrtfinálovém vítězství v roce 2022 v Cincinnati. Skončil s 24 vítěznými 25 nevynucenými chybami.

Oba hráči získali během soutěže 110 bodů.

Populární Problémy

Jak zvládnout umění líbání. Ach, polibek. I ti špatní jsou dobří. Tajemství velkého polibku jsou tím nejúžasnějším druhem tajemství. Být mistrem polibků na nejvyšší úrovni? Bude to chtít trochu cviku. Naštěstí je to zábavné cvičení. Udělat...

Rychle rostoucí Dayana Yastremska otevírá svou kampaň US Open 2020 proti australské Astře Sharmě. Přestože se proti sobě nikdy předtím nepostavili, Ukrajinec začíná jako jasný favorit.

Několik lidí chodí do světa, aby udělali něco, co by nikdo jiný nedokázal. V polovině 70. let byl Wimbledon svědkem jednoho z největších konkurentů v historii tohoto sportu. Mnozí ho považovali za první rockovou hvězdu profesionálního tenisu. Švéd Bjorn Borg hrál každý úžasný tenis.

V neděli večer se v hlavním vysílacím čase setkají dva z nejlepších týmů NFL. Zjistěte, jak sledovat živé přenosy Cardinals vs Bengals online.

LA Galaxy a Chicago Fire zahajují sezónu MLS 2019 v sobotu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu online.