China Open 2019: Petra Kvitova vs Ashleigh Barty čtvrtfinále, náhled a předpověď

Petra Kvitová

Petra Kvitová

Světová jednička Ashleigh Bartyová se ve čtvrtfinále China Open 2019 v Pekingu utká s dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou Petrou Kvitovou.

Zatímco Kvitova vypadala dominantní ve svých výhrách nad Belindou Bencicovou a Kristinou Mladenovicovou dosud v Pekingu, Bartyová se dala do práce a v předchozím kole upustila sadu ti Saisai Zheng.

jaká je nejlepší tenisová raketa

Kvitova i Barty si letos užily spoustu vzestupů i pádů a nadcházející soutěž slibuje fascinující.

Kvitová měla v dosavadních setkáních s Bartym navrch a vedla jejich týmy 4: 1. Byl to však 23letý Australan, který si na svém posledním setkání na Miami Open počátkem letošního roku vedl.

Před střetem v Miami se Kvitova a Barty začátkem roku střetly na Australian Open a Sydney International, přičemž česká nahrávka byla v obou případech nezapomenutelnými vítězstvími.

2019 China Open - Ashleigh Barty

2019 China Open - Ashleigh Barty

Barty má zlomový rok, vyhrál tituly na Miami Open, French Open a Birmingham Open a přesunul se na vrchol světového žebříčku. Značka World No.1 je jen vedlejším produktem veškeré tvrdé práce, kterou letos vynaložila.

Zdá se však, že její zlatý běh skončil, protože ve druhé polovině roku bojovala a podlehla předčasným odchodům na několika turnajích. To je to, co by Barty chtěla v Pekingu řešit, i když nemohla žádat přísnější test v podobě Kvitové, která má ve hře odpálit Australanku z kurtu.

Poté, co začala rok senzačně s titulem v Sydney a druhým místem na Australian Open a Dubaji, se Kvitova potýkala se zraněními a poklesem formy. Zdá se však, že sezonu obrátila a hraje v Pekingu špičkový tenis.Nadcházející čtvrtfinálové střetnutí bude soubojem dvou kontrastních stylů, protože Kvitová se svým silným podáním a silnými přízemními tahy bude diktovat hru proti Bartyové, která bude muset spoléhat na své přirozené variace a pohyb, aby rozptýlila českou sílu.

Čeká nás pohlcující soutěž, ve které Barty a Kvitova bojují o místo v semifinále China Open.

Předpověď: Petra Kvitová vyhrát ve třech setech.

Populární Problémy

Kuznetsova vyhazuje Radwanskou na French Open

Strýc Toni hovořil o vítězství Rafaela Nadala na US Open 2010 a o změnách, které udělal, aby zlomil kachnu. Španělský dlouholetý trenér také poskytl pohled do dnů před turnajem.

Nadal a Berdych mají za sebou proslulou historii skvělých zápasů a jejich střet na Australian Open prostě nelze přehlédnout.

Zde budete vědět o 10 nejlepších tenisových šatech.

Jiný pohled na dopady tahanic mezi rozhodčím Carlosem Ramosem a Serenou Williamsovou na výzvu během finále US Open.