Djokovič vs. Sinner; Alcaraz vs. Medveděv: Jsme předurčeni pro finále Novak vs. Carlitos Wimbledonu?

Náhled a předpovídání obou posledních čtyř pátečních zápasů.SLEDUJTE: Táta Carlose Alcaraze „pravděpodobně“ natočil Djokovičovo cvičení – a ne, není to „výhoda“

Novak Djokovič vs. Jannik Sinner

Mezi těmito dvěma dosud panovala velká nerovnováha v pozornosti. S Djokovičem, který se snaží udržet své grandslamové sny naživu, je každý jeho zápas rozebrán na známky zranitelnosti. Nemusel to ani jednou zdrsnit a opustit centrální kurt. Sinner se mezitím téměř nepozorovaně pohyboval podél dvora č. 1; nečelil semínku ani neměl strach. Ale je tady, v 21 letech, ve svém prvním grandslamovém semifinále.Ukázal Djokovič zatím nějakou zranitelnost? Byl třikrát testován Jordanem Thompsonem ve třech těsných setech; Hubert Hurkacz, který vyhrál jeden set a další dva málem vyhrál; a Andrey Rublev, který ho protlačil přes zběsilé čtyři sety. Dobrou zprávou pro Djokoviče a jeho fanoušky je, že pokaždé, když jeho soupeř začal přebírat velení, Djokovič to okamžitě vzal zpět.Djokovič a Sinner si loni zahráli čtvrtfinále Wimbledonu. Sinner vyhrál první dva sety, než Djokovič vyhrál poslední tři. Zní to, jako by to pro Djokoviče bylo těsné, ale ve skutečnosti, jakmile našel svůj rozsah, zápas nebyl nijak zvlášť konkurenceschopný. Poslední dva sety vyhrál 6-2, 6-2.

Ale jak Djokovič ví, Sinner je lepší hráč, než byl před rokem.nejlepší tenisové rakety pro ženy

'Jak z forhendu, tak z bekhendu rozbíjí míč opravdu, opravdu tvrdě, snaží se být tím, kdo bude od začátku diktovat bod,' řekl Djokovič. „Je tak mladý, takže se samozřejmě očekává, že se bude zlepšovat. Zlepšuje se, nepochybně, myslím, že s podáním. Slouží lépe. Na trávě to samozřejmě dělá rozdíl.'Dokáže Sinner překonat Djokoviče na tři celé sety? Není to nemožné, ale Djokovič by musel sestoupit o úroveň níže, aby prohrál. V grandslamových semifinále se tak obvykle nehraje. Vítěz: Djokovič

  Ony're featured in promotions around the grounds—and may be featured in the final on Centre Court.

Objevují se v propagačních akcích po celém areálu – a mohou se objevit i ve finále na centrálním kurtu.

alternativy k tenisovým míčkům v sušičce

Carlos Alcaraz vs. Daniel Medveděv

Španěl a Rus hráli dvakrát, každý jednou vyhrál a ani jeden zápas nebyl těsný. Otázka, pokud jde o předpovědi, může znít: Který z těchto zápasů v tento den znamená víc? V době, kdy hráli ve Wimbledonu před dvěma lety, a Medveděv vyhrál snadno? Nebo čas, který hrál ve finále Indian Wells na začátku tohoto roku a Alcaraz snadno vyhrál?

Oba výsledky přicházejí s výhradami. V roce 2021 bylo Alcarazovi 18 let a na trávě téměř nehrál. Letos na jaře byl Medveděv na konci dlouhé šňůry výher a den předtím přežil těžké semifinále.

Pro mě je ale relevantnější zápas v Indian Wells. Ano, Medveděv vyhrál, když hráli na trávě, a ano, Alcaraz se stále učí, jak se pohybovat na povrchu. Ale ani Rus na to není odborník; ve středu málem prohrál s Chrisem Eubanksem. Když hráli letos na jaře, bylo jasné, že Alcaraz má z hlediska střelby navrch; Medveděv se snažil dohnat svůj mix tempa, rotace a umístění.

Alcaraz má typicky alespoň jeden vrchol a údolí na zápas; když dá Medveděvovi šanci, dokáže ji využít?

Přesto mohou zdejší nehmotné statky připadnout Medveděvovi. Opravdu se nechce stát chlapem, který nemůže porazit Alcaraz. A pokud bude dav Španěla upřednostňovat, což téměř jistě bude, bude to Medveděva pravděpodobně motivovat – pokud ho to nepožene za zatáčkou. Proti Eubanksovi vypálil míč do davu; v jiný, nešťastnější den, by ho to mohlo dostat do prodlení.

Ať už se v jejich předchozích dvou zápasech stalo cokoliv, tento by měl být soutěživější a zajímavější. Máte Alcarazův instinktivní útok vs. Medveděvova odměřená důslednost. Kde dostane Medveděv podání? Půjde Alcaraz do drop shotu, nebo dobije síť? Alcaraz má typicky alespoň jeden vrchol a údolí na zápas; když dá Medveděvovi šanci, dokáže ji využít?

Když jsem psal o Djokovičovi výše, řekl jsem, že dosud ve Wimbledonu odpověděl na všechny výzvy. Totéž lze říci o Alcarazu. Nicolas Jarry, Mattero Berrettini a Holger Rune vystřelili brzy, ale Alcaraz to pokaždé otočil. Tento zápas bude pravděpodobně jinou a ostřejší záležitostí a bude zahrnovat více než jeden zvrat v zápletce. Ale řeknu, že Alcaraz to nakonec zvrtne. Vítěz: Alcaraz

Populární Problémy

Furman a UNC Greensboro se ve středu setkávají v klíčové bitvě jižní konference. Zde je návod, jak hru sledovat.

Č. 20 Washington se setká s Tennessee ve velkém sobotním zápase Naismith Classic. Zde je návod, jak hru sledovat.

Kalifornie a TCU se snaží uzavřít sezóny vítězstvím v Cheez-It Bowl 2018. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Několik špičkových hvězd mužské hry dorazilo na Floridu k zahájení sezóny na turnaji Delray Beach ATP 250 Open 2021, jehož losování proběhlo v pondělí večer.

Velkou výhodou pohovek čalouněných mikrovlákny je to, že jsou velmi odolné proti skvrnám. To však neznamená, že jsou zcela odolné vůči nečistotám a všem skvrnám. Vaše sedačka bude muset být čištěna tak často a hlavně ...