Novak Djokovic prozradil, že v roce 2010 zvažoval odchod do důchodu

Novak Djokovc s trofejí Australian Open 2011, která ukončila jeho tříleté grandslamové sucho

Novak Djokovc s trofejí Australian Open 2011, která ukončila jeho tříleté grandslamové sucho

Světová jednička Novak Djokovič prozradil v rozhovoru pro Sky Sports Italia Channel že v roce 2010 zvažoval odchod do důchodu kvůli svým tehdejším soudním tahanicím. Je docela nemyslitelné si myslet, že Srb, který má nyní na svém kontě 17 grandslamových titulů, mohl klidně skončit jen jedním.Poté, co v roce 2008 získal svůj první grandslamový titul Australian Open ve věku pouhých 20 let se od Novaka Djokoviče očekávalo, že bude pochodněm mladé generace tenisových hvězd. Ale bezprostředně po této výhře to se Srbem nebylo tak růžové, protože další tři roky snášel opakované nezdary na úrovni Slamů.Ztráty proti Federerovi a Nadalovi mě ovlivnily: Novak Djokovic

Roger Federer (L) a Novak Djokovic

Roger Federer (L) a Novak Djokovic

Djokovič se ocitl ve spěchu, protože nedokázal držet krok se svými velkými rivaly - Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem. Po svém úspěchu na Australian Open prohrál Djokovič čtyři ze svých dalších pěti střetnutí s Rogerem Federerem na grandslamech a ve všech čtyřech svých grandslamových zápasech proti Rafaelu Nadalovi.'V roce 2008 jsem vyhrál v Austrálii a byl jsem na třetím místě na světě, ale nebyl jsem šťastný,' řekl Djokovič. 'Věděl jsem, že dokážu víc, ale prohrál jsem důležité zápasy s Federerem a Nadalem.'

Djokovič připustil, že následné ztráty proti Federerovi a Nadalovi ho frustrovaly bez konce, než jej jeden konkrétní incident v roce 2010 málem vytlačil přes okraj.Po prohře s Jurgenem Melzerem na Roland Garros 2010: Novak Djokovic jsem hodně plakal

Ztráta French Open v roce 2010 s Jurgenem Melzerem byla pro Djokoviče zlomová

Ztráta French Open 2010 s Jurgenem Melzerem byla zlomová v Djokovičově kariéře

Novak Djokovič považuje za 2010 Roland Garros čtvrtfinále proti Rakušanům Jurgen Melzer jako zlomový bod jeho kariéry. Djokovič měl proti Melzerovi dvě sady lásky, ale nakonec promarnil mnoho šancí, než prohrál zápas.Když Djokovič přemýšlel o porážce, řekl:Proti Melzerovi v Roland Garros byla během čtvrtletí pro mě tato porážka emocionálně opravdu těžká. Po této porážce jsem hodně plakal, protože jsem měl okamžik ve svém životě, v kariéře, kdy se vše odehrálo ve fúzi, ve které jsem opravdu neviděl důvod dál hrát, chtěl jsem s tenisem skončit.

Srb dále řekl, že se v té době cítil opravdu zasažen tlakem, a že nízký bod proti Melzerovi fungoval jako okamžik uvolnění.

Po té chvíli jsem cítil, že jsem osvobozen, “řekl Djokovič. „Kumulace tohoto tlaku mě příliš unavila hrát, necítil jsem radost, necítil jsem se svobodně hrát opravdu způsobem, typem, stylem hry, který byl agresivní.

Jak se ukázalo, Djokovič poté začal hrát agresivněji. Příští rok se velkolepě odrazil, vyhrál tři ze čtyř Slamů a od té doby přidal dalších 13. Naopak Nadal a Federer během tohoto období agregovali 10 respektive 4 grandslamové tituly.

Než se tenisové turné kvůli pandemii koronaviru zastavilo, měl Novak Djokovič vysněný start do sezóny. Tento rok nebyl poražen, zvedl pohár ATP se Srbskem a bezprecedentně osmý Australian Open v Melbourne, po němž následoval pátý triumf na Dubajské tenisové mistrovství .

Srb, který nedávno řekl, že se vidí hrát i ve 40 letech, bude určitě toužit po obnovení sezóny.

Je nepředstavitelné myslet na veškerý kvalitní tenis, o který by byl svět ochuzen, kdyby legendární Srb v roce 2010 se sportem přestal. Už jen z tohoto důvodu by fanoušci tenisu měli být pravděpodobně vděční Jurgenovi Melzerovi za to, že v něm porazil Novaka Djokoviče. osudný den roku 2010.

Populární Problémy

Světová jednička Novak Djokovic přežil v pondělí ve svém 16. kole střetnutí s italským teenagerem Lorenzem Musettim, když bojoval zpět ze dvousetového manka a připsal si pětisetové vítězství.

Každý ví, že Federer vyhrál 19 grandslamů. Zde je seznam věcí, které lidé o švýcarské legendě nevědí.

'Wendy Williams: The Movie' je nejnovější celoživotní životopisný film, který měl premiéru v sobotu večer. Zde je návod, jak se na film můžete podívat, pokud nemáte kabel ani doživotní.

Klíče červů jsou podobné vyvýšeným záhonům se zeleninovou zahradou. Vyvinul je Colin Austin, inženýr v důchodu žijící v australském Queenslandu. Knoty červů mají vestavěné vodní nádrže umístěné pod půdou a vestavěné červy ...