Jak se starat o obvaz nebo dlahu na kočku

Pečujte o obvaz nebo dlahu své kočky pravidelnou kontrolou, zda nevykazuje známky infekce nebo poškození obvazu. Zabraňte poškození tím, že necháte kočku uvnitř a vyhnete se intenzivní hře. Pořiďte si ochranný obvaz (např. Veterinární obuv), aby byly krytí na rány čisté a suché. Ujistěte se, že vaše kočka nežvýká obvaz nebo dlahu, a naplánujte si schůzky s veterinářem, aby se obvaz měnil tak často, jak je potřeba.Metoda 1 ze 3: Kontrola obvazu nebo dlahy vaší kočky

 1. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 1

  1 Sledujte obvaz nebo dlahu denně. Minimálně dvakrát denně zkontrolujte dlahu nebo obvaz vaší kočky, abyste se ujistili, že je suchá a bezpečná. Časujte tato pozorování s jinými běžnými aktivitami, jako je kartáčování nebo relaxace po jídle. Pokud vaše kočka při kontrole obvazu projevuje neklid, použijte pamlsky nebo jemné mazlení, abyste ji uklidnili.
  • Pokud vaše kočka odolává kontaktu s obvázanou oblastí, jednoduše ji vizuálně pozorujte, abyste vyhodnotili její stav.
 2. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 2

  2 Hledejte známky infekce. Abyste zajistili, že se rána pod obvazem nebo dlahou vaší kočky nenakazí, zkontrolujte, zda kolem okraje obalu nejsou známky infekce. Infekce může vést k závažnějším komplikacím a měla by být okamžitě léčena. Přiveďte svou kočku k veterináři co nejdříve, pokud uvidíte:
  • Oteklá nebo zarudlá kůže.
  • Pachový zápach.
  • Vybít.
  • Boláky.
  • Vaše kočka žvýká obvaz.
 3. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 3

  3 Ujistěte se, že obvaz neuvolňuje ani neutahuje. Sledujte kočičí obvaz nebo dlahu alespoň dvakrát denně, abyste se ujistili, že se neuvolní nebo nezatáhne kolem končetiny vaší kočky. To může být evidentní, pokud se u vaší kočky začnou bobtnat prsty na nohou, což naznačuje, že dochází k přerušení oběhu. Okamžitě zavolejte veterináře, aby vám kočičí ránu převázal.
  • Zatímco čekáte, až vám rana kočky znovu převáže veterinář, uzavřete ji do jediné místnosti, abyste na ni dohlíželi a zabránili dalšímu poškození krytí rány.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Prevence poškození nebo odstranění

 1. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 4

  1 Udržujte svou kočku uvnitř. Zatímco se vaše kočka zotavuje ze zranění a má na sobě dlahu nebo obvaz, měla by být stále uvnitř. Pravděpodobnost navlhčení nebo uvolnění obvazu na ráně vaší kočky je venku větší, což by mohlo vést k infekci nebo dalšímu zranění. Pokud se rozhodnete nechat kočku venku, ujistěte se, že její obvaz nebo dlaha jsou chráněny vodotěsným krytem (k dispozici v mnoha obchodech s domácími zvířaty nebo online).
 2. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 5

  2 Kupte si ochranný oděv pokrývající obvaz. Chcete-li zabránit tomu, aby se obvaz vaší kočce uvolnil, roztrhl nebo rozkousal, zakupte si ochranný oděv zakrývající obvaz. Veterinární bundy nebo boty mohou udržovat obvaz nebo dlahu vaší kočky suché a čisté, zatímco se uzdravují. Zeptejte se svého veterináře, zda je takový produkt vhodný pro konkrétní ránu vaší kočky, a online vyhledejte modely, které jsou vodotěsné, dobře vyrobené a mají správnou velikost pro vašeho domácího mazlíčka.
  • Nenechávejte na obvazu delší dobu plastový nebo neprodyšný kryt, jinak by se rána vaší kočky mohla nakazit.
 3. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 6

  3 Vyhněte se intenzivní hře. Zatímco se vaše kočka uzdravuje, vyhněte se hraní her, které zahrnují příliš mnoho vzrušení nebo těžkého cvičení (např. Hry s honením nebo lovem). Omezení aktivity je důležité a pomůže udržet neporušený obvaz nebo dlahu vašeho mazlíčka. Zvyšte mazlení nebo péči, aby byla vaše kočka během této doby obsazená a spokojená.
 4. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 7

  4 Zajistěte, aby vaše kočka nežvýkala obvazy na rány. Sledujte svou kočku, aby se ujistila, že nežvýká obvaz na rány. Pokud ano, vaše kočka možná bude muset nosit alžbětinský obojek, aby si odřízla přístup na místo poranění. Kontaktujte svého veterináře, pokud vaše kočka náhle začne žvýkat obvaz nebo dlahu poté, co ji předtím nechala samotnou, protože to může znamenat infekci nebo podráždění. reklama

Metoda 3 ze 3: Výměna obvazu nebo dlahy

 1. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 8

  1 Naplánujte pravidelnou výměnu obvazu nebo dlahy. Když je vaší kočce nasazen obvaz nebo dlaha, zeptejte se svého veterináře, zda si můžete naplánovat schůzku na výměnu obvazu. Váš veterinář vám poradí, jak často by k tomu mělo docházet, protože obvazy na infikovaných ranách může být nutné měnit až dvakrát denně (nebo u neinfikovaných ran každé 2 dny), zatímco dlahy mohou zůstat před výměnou až týden. V ideálním případě by měl převlékání provádět veterinář, aby se zabránilo infekci, dalšímu zranění nebo nedostatečně zakryté ráně.
 2. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 9

  2 Vyměňte kočičí dlahu. Pokud nejste schopni přivést kočku k veterináři, aby jí vyměnil dlahu, udělejte to sami pomocí gázových podložek, vatové tyčinky, strečové gázy, elastického obvazu a dřevěných tyčinek. Jemně zcela odstraňte původní dlahu a pokud je přítomna rána, naneste novou gázovou podložku. Omotejte bavlněnou rolku a natáhněte gázu kolem rány, položte ploché dřevěné tyčinky na obě strany zraněné končetiny vaší kočky a omotejte celou končetinu elastickým obvazem.
  • Chcete -li zabránit tomu, aby se vaše kočka vykroutila nebo zničila novou dlahu, nechte ji při výměně dlahy držet přítele nebo člena rodiny.
  • Při výměně dlahy zkontrolujte poranění, zda nevykazuje známky podráždění nebo infekce.
 3. Obrázek s názvem Péče o obvaz nebo dlahu na kočce Krok 10

  3 Nahraďte bandáž doma. Opatrně odstraňte kočičí obvaz tak, jak byste odstranili dlahu, poté končetinu znovu zabalte vatovým kotoučem a natáhněte gázu (3-4 vrstvy od každé). Ránu obalte dostatečně napnutě, aby se končetina stabilizovala, a připevněte ji lepicí páskou.
  • Po převázání končetiny kočky zkontrolujte její tlapky, abyste se ujistili, že jim není zima z nedostatku krevního oběhu. Pokud ano, okamžitě rozbalte končetinu kočky a začněte znovu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou rozdíly mezi obvazem a dlahou? Bandáže lze snadno aplikovat na hlavu, krk, hrudník, ocas nebo dolní končetiny kočky. Podle nemocnice VCA Animal Hospital se dlahy obvykle aplikují pod koleno na zadní nohu nebo pod střed humeru (kost spojující rameno s loktem) na přední noze.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak opravit poškrábané hry PS2. V jednom nebo jiném okamžiku dojde k bodu, kdy budeme muset opravit náš disk videohry. Důvodem může být naše hrubé používání, hrubé používání našeho přítele, cokoli. Poškrábaný herní disk bude docela dráždivý ...Jak měřit kolenní ortézu. Správná kolenní ortéza je klíčem ke stabilizaci zraněného kolena. Abyste získali správnou velikost, musíte změřit koleno na správném místě a když je noha vzpřímená. Toho lze dosáhnout ...Zde je návod, jak sledovat nové epizody showtime The Circus streamované online bez kabelu.

Roger Federer a Serena Williams: Immortalizace šampiona