Jak bezpečně jezdit na kole

Jízda na kole může být obrovská zábava a je to skvělý způsob, jak se udržovat v kondici. Nicméně jízda na kole má svá rizika, zvláště když sdílíte silnici s motorizovaným provozem. Abyste se udrželi v bezpečí, je důležité mít kolo ve špičkové kondici a při sdílení jízdy s obecným provozem věnovat pozornost některým základním, ale velmi důležitým cyklistickým požadavkům.

Tento článek je založen na pravostranném provozu; pokud žijete v zemi s levostranným provozem, mějte to při čtení pokynů na paměti.

Část 1 z 5: Kontrola vašeho kola

 1. Obrázek s názvem 21201 1

  1 Zkontrolujte své cyklistické vybavení. Než vůbec vyrazíte, je důležité zajistit, aby vaše kolo bylo po silnici a bezpečné. To je zvláště důležité u stárnoucích kol. Kontrola kola znamená podívat se na následující:
  • Vzduch - jsou vaše pneumatiky dostatečně nahuštěny?
  • Brzdy - fungují, jsou čistí?
  • Řetěz - je čistý, bez nečistot a dokáže se bez problémů otočit?


 2. Obrázek s názvem 21201 2

  2 Zkontrolujte brzdy. Kolo obejděte po rovném povrchu a zatáhněte za brzdové páčky. Pokud nefungují a nejste si jisti, jak je opravit, obraťte se na místní cyklistickou prodejnu a požádejte je o pomoc.
 3. Obrázek s názvem 21201 3

  3 Zkontrolujte pneumatiky na kole. Celou pneumatiku vložte do malé misky s vodou. Podívejte se, jestli nevycházejí nějaké bubliny. Pokud jsou nějaké bubliny, znamená to, že je vaše pneumatika proražená a můžete si ji opravit v cyklistickém obchodě nebo si ji můžete udělat sami. Opakujte pro druhou pneumatiku.
 4. Obrázek s názvem 21201 4

  4 Podívejte se, jestli je kolo pro vás ta správná výška. Je to velmi snadné, protože vše, co musíte udělat, je sednout si na kolo a ujistit se, že se špičky vašich prstů dotýkají země (a nic jiného). Podle potřeby upravte sedlo kola a také kliky. reklama

Část 2 z 5: Přiměřeně se oblékat

 1. Obrázek s názvem 21201 5

  1 Noste světlé oblečení, reflexní vestu nebo mějte blikající světla. To vše zvyšuje vaši viditelnost. Při nákupu triček nebo topů je zásadou nákup jasných nebo alespoň bílých barev. Do batohu můžete také přidat reflektorová světla nebo reflexní pásku, pokud je máte na sobě.
 2. Obrázek s názvem 21201 6

  2 Noste pohodlnou obuv. Jízda na kole na vysokých podpatcích nebo žabkách není nikdy dobrý nápad. Noste boty, které těsně přiléhají, jsou na ploché podrážce a nemají žádné visící kusy, které by se mohly zachytit do konstrukce a paprsků kola. Zastrčte tkaničky.
 3. Obrázek s názvem 21201 7

  3 Použijte kalhotové gumičky nebo kravaty. Zadržují dlouhé kalhoty, které hrozí klapkou do paprsků kol, nebo se zašpiní tukem na řetězu.
 4. Obrázek s názvem 21201 8

  4 Nevazujte si oblečení kolem pasu. Mohlo by se neočekávaně uvolnit a omotat kolem vašeho kola a vrhnout vás hlavou napřed do země nebo na silnici. Mohlo by se také zaplést do řetězu nebo zakrýt vaše zadní světlo a reflektor.
 5. Obrázek s názvem 21201 9

  5 Nosit helmu je při jízdě na kole vždy dobrý nápad. Na některých místech vám nezbývá než ze zákona nosit helmu. Přesto i tam, kde to není ze zákona povinné, je dobré nosit takové, které zvýší vaši bezpečnost - poranění hlavy jsou nejčastější smrtelná poranění při nehodách na kole.
 6. Obrázek s názvem 21201 10

  6 Používejte ochranu očí. Do očí vám mohou létat nečistoty, oblázky nebo dokonce brouci, což způsobuje dočasné potíže se zrakem. Tomu zabrání dvojice brýlí vhodných pro jízdní kolo. reklama

Část 3 z 5: Věnujte pozornost a dodržujte pravidla

 1. Obrázek s názvem 21201 11

  1 Znáte pravidla a používejte své smysly. Každý cyklista má povinnost znát pravidla silničního provozu, a to jak pro vás jako pro cyklistu, tak i pro ostatní účastníky silničního provozu. To zahrnuje výuku dětí, jaká pravidla musí znát (viz níže). Při jízdě v provozu je také důležité používat zdravý rozum a spoléhat se na všechny své smysly, které vám pomohou bezpečně provést provoz. Předvídejte neočekávané, abyste omezili překvapení.
 2. Obrázek s názvem 21201 12

  2 Jeďte ve směru provozu. Jízda proti provozu na špatné straně silnice je nezákonná a dramaticky zvyšuje riziko cyklisty, protože zvyšuje rychlost zavírání a otáčení motoristů pravděpodobně ani nebude hledat provoz ve směru, ze kterého by přijížděl cyklista se špatným směrem.
 3. Obrázek s názvem 21201 13

  3 Před úpravou kurzu doleva nebo doprava se vždy nejprve ohlédněte za sebe, abyste se ujistili, že je jasný, a poté dejte najevo svůj záměr. Naučte se umět otočit hlavu a ohlédnout se za sebe, aniž byste odbočili z kurzu. Toho lze dosáhnout nácvikem ohlédnutí a sledováním pruhu na prázdném parkovišti. Tato dovednost je nezbytná pokaždé, když se potřebujete ze svého kurzu pohnout doleva nebo doprava, jako když potřebujete přejet pro nákladní vůz zastavený u obrubníku nebo jiné překážky. Jen proto, že není vaší chybou, že musíte změnit kurz, neznamená to, že máte právo se přesunout. Pokud sousední linii jízdy využívá jiný provoz, musíte jim ustoupit nebo vyjednat přednostní cestu, kterou se tam budete pohybovat (viz níže). Je důležité procvičit si schopnost ohlížet se, protože mnoho cyklistů, dokonce i těch zkušených, si při pohledu zpět neuvědomuje, jak moc sklání. Když se ohlédnete zpět, abyste se ujistili, že je bezpečné se přesunout, nepomůže, pokud se při ohlédnutí ohnete doprava před předjíždějící provoz.
 4. Obrázek s názvem 21201 14

  4 Signalizujte své záměry ostatním účastníkům silničního provozu. To znamená při bočním otáčení nebo nastavování na vozovce. Držení paže rovně a rovnoběžně se zemí s otevřenou dlaní směřující dopředu je mnohem jasnější a přitahující pozornost než paže napůl zvednutá a držená v poloze s ohnutým loktem. Než sundáte ruku z řídítek, nezapomeňte skenovat silnici před sebou, zda neobsahuje překážky, jako jsou kameny, výmoly nebo cokoli, co by vám mohlo trhat o kolo. Signalizace jim nejen umožňuje předpovědět váš další krok, ale dává cyklistům pověst zdvořilosti.
 5. Obrázek s názvem 21201 15

  5 Zastavte pro značky zastavení a sledujte provoz. Dodržujte také semafory a signály.
 6. Obrázek s názvem 21201 17

  6 Zvažte klady a zápory poslechu hudby. Některé studie uvádějí, že cyklisté reagují na potenciální nebezpečí až o 10 procent méně, ale jiné studie uvádějí, že poslech hudby nemusí představovat velké riziko pro vaši bezpečnost, pokud se vyhýbáte nebezpečnému prostředí, udržujete nízkou hlasitost a nepoužíváte hluk -zrušovací sluchátka.
  • Poslech hudby navíc může zvýšit vaši výdrž asi o 15 procent.
 7. Obrázek s názvem 21201 18

  7 Vyberte si nápadnou polohu jízdního pruhu. Uvědomte si, že mnoho motoristů může přehlížet cyklisty, zejména ty, kteří nenápadně jedou poblíž okraje silnice. Někteří motoristé jsou přítomností cyklistů podrážděni a snaží se vám ztížit řízení v jejich blízkosti. Nezlobte se; pokud troubí, znamená to, že si vás všimli! Přenášejte vděčnost úsměvem, kývnutím nebo máváním. Zůstaňte v klidu, mějte o sobě rozum a soustřeďte se. Zrcátko vám může pomoci poznat, když se motorista blíží zezadu. Dobře načasované ohlédnutí, kývnutí nebo dokonce signál zpomalení/zastavení může být velmi užitečný při komunikaci s motoristou, že si nejste vědomi jejich přítomnosti a vašeho vlivu na ně, což samo o sobě může často narušit bud potenciální situace na silnici.
 8. Obrázek s názvem 21201 19

  8 Sledujte své pneumatiky nejméně pět stop od boku automobilů zaparkovaných u obrubníku, abyste eliminovali riziko, že vás náhle otevřené dveře srazí nebo způsobí vybočení před předjíždějícím provozem. Pamatujte, že i při rychlosti 10 mph cestujete vzdálenost celé délky auta každou sekundu. Pokud se před vámi náhle otevřou dveře, možná ani nebudete mít dost času zareagovat, natož zastavit. A pokud instinktivně uhnete nebo vás srazí otevírací dveře, mohlo by vás zasáhnout předjíždění. Jistě, jsou ze zákona povinni se nejprve podívat, než otevřou dveře, ale budete věřit své bezpečnosti - možná i sázce na svůj život -, kterou vždy bez výjimky udělají? Pokud pravidelně jezdíte ve dveřních zónách, je jen otázkou času, kdy se dostanete ke dveřím. Vzhledem k tomu, že se dveře osobních a nákladních automobilů v otevřeném prostoru rozprostírají až na tři a půl stopy, sledování na pět stop vám umožní, aby vaše tělo široké dvě stopy nemělo otevřené dveře a navíc minimálně šest palců s chybovým rozpětím. Jakákoli bližší než pět stop vás uvede do zóny dveří a vystaví se vážnému riziku. Nenechte se nalákat na jízdu ve dveřní zóně cyklostezkou. Ten nátěr na zemi nabízí Ne ochrana!
 9. Obrázek s názvem 21201 20

  9 Nepokoušejte se sdílet pruhy s jiným provozem, který je příliš úzký na bezpečné sdílení vedle sebe. Jízda zcela vpravo v pruzích menších než 4,3 m na šířku je velkou příčinou konfliktů a zděšení v provozu. Cyklista je méně nápadný a vyzývá motoristy, aby se pokusili vklouznout do jízdního pruhu bok po boku s cyklistou, což způsobí, že buď projedou s nedostatečným bezpečnostním rozpětím, nebo si příliš pozdě uvědomí, že musí alespoň zasahovat do sousedního pruhu bezpečně projít. Upozorněte je včas na podmínku, že sdílení jízdního pruhu nepřichází v úvahu tím, že pruh jasně ovládáte tím, že jedete blízko středu jízdního pruhu nebo dokonce vlevo od středu, aby měli čas a prostor naplánovat bezpečnou změnu jízdního pruhu a projet.
 10. Obrázek s názvem 21201 21

  10 Sdílejte moudře cestu. Pokud je jízdní pruh mezi křižovatkami, kde je rychlejší provoz, dostatečně široký na to, aby vás provoz mohl bezpečně projet v daném jízdním pruhu, držte se stranou a usnadněte řidičům, aby vám nechali místo. Ale při výrazně dlouhých mezerách v provozu pomáhá nápadnější poloha v dopravním pruhu upoutat pozornost dalšího řidiče, který se blíží, a odrazuje je od toho, aby se rozhodli věnovat se rozptýlení, až poté, co budete bezpečně projet. Zpětné zrcátko vám může pomoci všimnout si, když se blíží rychlejší provoz, a dát vám vědět, kdy se vydat stranou, obvykle poté, co zpomalili, což naznačuje, že si vás všimli, ale ještě předtím, než začnou být podráždění. Nikdy nepoužívejte pohled zpětným zrcátkem místo ohnutí hlavy před bočním pohybem na vozovce.
 11. Obrázek s názvem 21201 22

  jedenáct Vězte, že většina rizika je před vámi, zejména z odbočování provozu a přecházení přes vaši cestu. Když se blížíte k jakékoli křižovatce, křižovatce nebo místu, kde lze odbočovat, bez ohledu na zamýšlený směr, vyberte si nápadnou a předvídatelnou polohu jízdního pruhu se spoustou nárazníkového prostoru kolem vás. Zkušená cyklistka se upraví pro správnou polohu nejméně 100–200 stop (30,5–61,0 m) před křižovatkou, pokud tam ještě před tím nebyla umístěna.
 12. Obrázek s názvem 21201 23

  12 Dávejte pozor na auta napravo, která odbočují doprava. Otáčející se motoristé často kontrolují pouze provoz, kde se předpokládá automobilová doprava, někdy s výhledem na chodce nebo cyklisty umístěné jinde. Někdy ale přehlédnou i správně umístěné cyklisty (stejně jako jsou někdy přehlíženi motocyklisté nebo dokonce auta), a proto je důležitý dodatečný nárazníkový prostor. Podívejte se na důkazy, že si vás někdo všiml - a oční kontakt se nepočítá (někdo se může dívat přímo na vás, a přesto vás „nevidí“) - než se spoléhá na to, že si vás někdo všimne. Věnujte pozornost tomu, kam se dívají, jakým způsobem jsou jejich pneumatiky vytočené, jestli se valí nebo úplně zastavily atd. Je jen otázkou času, kdy vás někdo přehlédne a odřízne ... tak buďte připraveni a nepřekvapujte, když stalo se to!
 13. Obrázek s názvem 21201 24

  13 Boční pohyb po vozovce někdy vyžaduje nejen ohlédnout se a signalizovat, ale často jednání je obnášen Pamatujte, že signalizace vašeho záměru pohybovat se vám nedává přednost v pohybu. Jakýkoli provoz, který se již přesouvá do tohoto prostoru, musí nejprve ustoupit vám. Dávejte tedy jasně najevo a ohlédněte se, čekejte, až se vám ostatní poddají, než se pohnete. Pokud potřebujete přejet několik jízdních pruhů, pohybujte se pohledem, signalizací a vyjednáváním pro každou změnu jízdního pruhu, jeden po druhém, stejně jako při jízdě na motocyklu.
 14. Obrázek s názvem 21201 25

  14 Pokud odbočujete doleva, použijte levý odbočovací pruh. Začněte s přípravou brzy, abyste měli dostatek času a prostoru na to, abyste se mohli přes silnici pohybovat vždy o jeden jízdní pruh se signalizací a vyjednáváním podle potřeby. Pokud vám to není příjemné, zastavte, slezte z kola a projděte ji po křižovatce pomocí přechodů pro chodce podle pravidel silničního provozu.
 15. Obrázek s názvem 21201 26

  patnáct Pokud jedete rovně, nepoužívejte pravý odbočovací pruh nebo část silnice, kterou běžně používá doprava odbočující doprava. Ostatní řidiči pravděpodobně nebudou očekávat, že tam bude jezdit přímý provoz. Před křižovatkou se přesuňte doleva, pokud již neovládáte pravý krajní pruh, který vede rovně.
 16. Obrázek s názvem 21201 27

  16 Nepředjíždějte zpomalující nebo zastavený provoz vpravo, který může a může odbočit vpravo. Místo toho se spojte doleva, abyste se dostali za ně, nebo ještě dále doleva, abyste je předali vlevo. Dávejte si pozor na motoristy, kteří kolem vás projíždějí, a pak dostatečně zpomalte, abyste to dohnali a začali je míjet ... napravo. Častěji než ne, zpomalují, aby zahnuli doprava ... to znamená, že se můžete ohlédnout a sloučit doleva, abyste je projeli vlevo. Nestřílejte mezeru! Pokud míjíte zastavená auta napravo, dejte si pozor na možnost, že se náhle otevřou dveře spolujezdce - zvláště pokud se jedná o taxi. Přihrávka vlevo s více než čtyřmetrovým prostorem je mnohem bezpečnější a obvykle rychlejší.
 17. Obrázek s názvem 21201 28

  17 Vědět rychlostní limity . Pro vás jako cyklistu je důležité vyhnout se překročení rychlosti a dodržovat všechny rychlostní limity v pomalých zónách (například kolem přechodů pro chodce a školních zón). I když nepřekračujete rychlostní limit, nepřehánějte to, pokud jde o rychlost.
 18. Obrázek s názvem 21201 29

  18 Vědět, kdy jet na silnici, na rameni nebo v cyklopruhu. Pravidla se budou lišit od jurisdikce k jurisdikci, ale obecně je použití ramene volitelné, ale nikdy není vyžadováno, a používání cyklistického pruhu je obecně povinné pouze tehdy, je -li rychlejší provoz a lze je bezpečně a rozumně využívat. Dávejte si pozor na sklo, suť a další úlomky, které mají tendenci se shromažďovat v ramenech a cyklistických pruzích, protože nejsou neustále smeteny automobilovou dopravou jako zbytek silnice. Vezměte v úvahu zvláštní riziko, které na sebe vezmete tím, že budete jezdit tak úplně vpravo, jako jsou cyklistické pruhy a ramena, protože jste tam méně nápadní (méně nápadní pro řidiče, kteří se blíží zezadu i pro ty, kteří jsou před vámi). Být tak daleko vpravo také zkracuje vaše zorné pole na potenciální nebezpečí před vámi a snižuje množství bezpečnostního/nárazníkového prostoru mezi vámi a potenciálními nebezpečími poblíž okraje silnice. Stručně řečeno, rozhodněte se, kam pojedete, a představte si, kde byste jeli, pokud by podle výše uvedených úvah nebyl žádný pruh, a jeďte tam. Pamatujte, že pruhy jsou na pevných místech a nejlepší místo pro jízdu závisí na aktuální situaci a podmínkách, takže se při vedení slepě nespoléhejte na pruhy cyklistických pruhů.
 19. Obrázek s názvem 21201 30

  19 Nejezděte v cyklistických pruzích, které jsou označeny v zóně dveří zaparkovaných aut. Pamatujte, že cyklistické pruhy jsou obvykle široké pouze 1,2–1,5 m (4–5 stop), takže i když je to poměrně široký 5 'pruh pro cyklisty sousedící se zaparkovanými automobily, neměli byste v tomto pruhu projíždět. Nejblíže byste měli být k zaparkovaným autům sledováním pruhu pro cyklisty.
 20. Obrázek s názvem 21201 31

  dvacet Využívání cyklostezek vedených vedle silnice je zřídka ze zákona povinné, ale může být upřednostňováno, zejména pro relativně pomalou rekreační jízdu. Ještě více než při jízdě v cyklistických pruzích si uvědomte dodatečné riziko, které přináší jízda na snadno přehlédnutelném provozu, kdykoli se blížíte k jakékoli křižovatce se silnicí nebo příjezdovou cestou.
 21. Obrázek s názvem 21201 32

  dvacet jedna Vyhněte se jízdě na kole po chodníku nebo pěšině. Obecně není dobré jezdit po chodníku a v mnoha jurisdikcích je to nezákonné. Jedna jasná výjimka je tam, kde byl chodník specificky označen jako značená cyklostezka, ale buďte opatrní, protože je pravděpodobné, že se o něj budete muset podělit s chodci a cyklisty přijíždějícími opačným směrem. Celkově je mnoho silnic obecně hladších, takže jízda je snazší, rychlejší a pohodlnější než snaha projít hrbolatým, často překážejícím chodníkem.
 22. Obrázek s názvem 21201 33

  22 Při jízdě na kole ve vlhku buďte mimořádně opatrní. To platí zejména v případě, že se po nějakou dobu jedná o první déšť: olej a mastnota v asfaltu se mohou volně vznášet na povrchu. Nenaklánějte se proto do křivek a dávejte si pozor na úhledné značky a kryty odtoků. V ledových podmínkách je nutná extrémní opatrnost, ale zvažte, zda cestu nezdržet až do poledne, nebo ji úplně zrušit. S velkými koly vám pomůže jízda za mokra.
 23. Obrázek s názvem 21201 34

  2. 3 Křížte železniční/železniční tratě v pravém úhlu. Pneumatiky by se jinak mohly zachytit ve stopách, nebo za mokra kola prokluzují.
 24. Obrázek s názvem 21201 35

  24 Vždy noste v sedacím vaku identifikační doklad, například lékařský identifikační náramek nebo občanský průkaz. Pokud jste v bezvědomí, může to být neocenitelné pro respondenty EMS. reklama

Část 4 z 5: Být viděn

 1. Obrázek s názvem 21201 36

  1 Použijte vhodné osvětlení. Motocykly musí mít vždy zapnutý přední světlomet, protože jsou menší a hůře viditelné než jiná vozidla. Kolo je ještě menší. Noční jízda obvykle vyžaduje minimálně přední bílé světlo, i když přidání dalších světel pomůže zvýšit vaši viditelnost spolu s reflexním oblečením, jak je uvedeno výše. Osvětlení je užitečné pro denní i noční ježdění:
  • Během dne je dobré blikající přední světlo, protože přitahuje více pozornosti.
  • V noci použijte raději stálé přední světlo než blikající. Jeho stálý proud světla poskytne řidičům dostatečnou viditelnost, zatímco blikající přední světlo v noci brzy začne být otravné, protože vám brání ve výhledu.
  • Kdykoli se venku setmí, zapněte světlomety. To znamená okamžik, kdy cítíte, jak se vaše oči snaží dobře vidět, i když obloha není úplně černá; Pamatujte také, že řidiči vás musí vidět za soumraku, takže chybujte na straně zapnutí světla dříve než později.
  • Na zadní stranu kola nebo helmy umístěte červený LED blesk nebo maják. Je v pořádku, když toto světlo bliká nebo má speciální vzory, protože narušuje noční vidění méně než bílá přední světla a protože řidiči nespoléhají výhradně na vaše zadní světlo, aby změřili jejich vzdálenost.
 2. Obrázek s názvem 21201 37

  2 Použijte nápadné umístění jízdního pruhu. Jízda několika stop jedním nebo druhým způsobem se nemusí zdát, že by to mělo znamenat velký rozdíl, pokud jde o to, že vás někdo vidí, protože byste měli být v něčem zorném poli v obou směrech, dokud nepřemýšlíte spíše o „zóně pozornosti“ řidičů než o jejich zorné pole. Být v jejich zorném poli obvykle nestačí k tomu, aby si vás všimli - musíte být na místě, které pro vás bude relevantní, aby si vás všimli - být tam, kde věnují většinu své pozornosti. I když jste v „jízdní poloze pro motocyklisty“ v jízdním pruhu, nezaručujete, že si vás všimnou, je mnohem méně pravděpodobné, že vás někdo přehlédne a poskytne vám lepší výhled a více nárazníkového prostoru před nebezpečím. Také, pokud máte zrcátko, dobře se v pruhu snadno určíte když jste si všimli, protože motoristé zjevně zpomalí, když si všimnou cyklisty vpředu ve „svém pruhu“. Pokud jste stranou, pak často nezpomalí, i když si vás všimnou, takže nemáte způsob, jak rozeznat ty, kteří si vás nevšimli, od těch, kteří ano. Vždy se můžete dočasně přesunout stranou, abyste nechali projít rychlejší provoz, protože být nápadně dobře v jízdním pruhu je nejlepší způsob, jak si toho všimnout.
 3. Obrázek s názvem 21201 38

  3 V noci dávejte pozor. Cyklistika v noci může být extrémně nebezpečná. Vždy cestujte po dobře osvětlené silnici nebo stezce bez trosek nebo výmolů. Jděte pomaleji než ve dne, protože stále potřebujete dostatek času na reakci na nebezpečí, a kvůli nižší viditelnosti je noční jízda z tohoto důvodu nebezpečná.
 4. Obrázek s názvem 21201 39

  4 Používejte správně signály rukou. Ruční signály jsou životně důležité, pokud se chystáte zatočit. To je zvláště důležité pro zatáčky vlevo, protože zahrnují přejezd provozu. Zkontrolujte své místní, státní nebo národní dopravní předpisy a určete, které značky jsou pro vaši polohu nejvhodnější. Mezi běžné příklady patří:
  • Chcete -li zatočit doleva, natáhněte levou paži přímo ven.
  • Chcete-li zatočit doprava, natáhněte levou paži ven, ohnutou pod úhlem 90 stupňů nahoru, nebo natáhněte pravou ruku přímo do strany.
  • Chcete-li zpomalit nebo zastavit, natáhněte levou nebo pravou paži do strany ohnutou v úhlu 90 stupňů dolů.
 5. Obrázek s názvem 21201 40

  5 Poskytněte adekvátní varování. Když míjíte chodce nebo jiné cyklisty, je důležité je na svou přítomnost upozornit. Je to nejen zdvořilé, ale také to snižuje pravděpodobnost kolizí, protože chodci jsou méně pravděpodobné, že vám náhle uhnou do cesty, a mohou se přesunout, takže vás nedostanou mimo provoz. Zvonek nebo hlasitý hlas „Na [levé / pravé]“, „předávání“ jsou dobrým způsobem, jak upoutat pozornost.
 6. Obrázek s názvem 21201 41

  6 Dávejte pozor na zaparkovaná vozidla. Při jízdě kolem paralelně zaparkovaných vozidel ponechte dostatek prostoru, aby se dveře vozidla mohly úplně otevřít, právě když se chystáte projet. Vstup do „dveří“ může způsobit vážné zranění nebo dokonce smrt. reklama

Část 5 z 5: Zlepšení bezpečnosti vašeho dítěte na kole

 1. Obrázek s názvem 21201 42

  1 Naučte své děti jezdit bezpečně v a zcela bezpečné místo. Nechte děti učit se vlastním tempem a nabídněte jim spoustu povzbuzení. Spadnou, takže se připravte na objetí a motivační řeči, které je přimějí vrátit se ke zkoušení. Buď trpělivý po celou dobu.
 2. Obrázek s názvem 21201 43

  2 Zajistěte, aby děti vždy při jízdě noste přilbu. To by jim mělo připadat jako „druhá přirozenost“.
 3. Obrázek s názvem 21201 44

  3 Vysvětlete starším dětem, že jízda vysokou rychlostí by jim mohla vážně ublížit. Odrazte je od toho a varujte je před nebezpečím, že se nebudete držet řídítek nebo budete příliš rychle sjíždět prudké kopce.
 4. Obrázek s názvem 21201 45

  4 Najděte dětem bezpečná místa pro zábavu a bezpečné cesty do školy a na jiná místa. Jako osoba zodpovědná za blaho vašich dětí je na vás, abyste si udělali čas a prozkoumali se svými dětmi dobré trasy a místa, kde mohou bezpečně jezdit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Opravdu musím zastavit na semaforech, když tam nejsou žádná auta? Jonas Jackel
  Majitel, Huckleberry Bicycles Jonas Jackel je vlastníkem Huckleberry Bicycles, maloobchodu s jízdními koly se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Jonas má více než 20 let zkušeností s řízením maloobchodních prodejen jízdních kol a provozuje kola Huckleberry Bicycles od roku 2011. Společnost Huckleberry Bicycles se specializuje na servis, opravy a zakázkové stavby silničních, crossových, štěrkových, cestovních, skládacích a elektrokol. Jonas byl také dříve členem představenstva společnosti Bike East Bay, neziskové organizace pro advokacii jízdních kol se sídlem v Oaklandu v Kalifornii. Jonas Jackel Majitel, Huckleberry Bicycles Odborná odpověď Je snadné se z toho dostat, když jste na kole, ale opravdu byste měli dodržovat pravidla silničního provozu. I když si myslíte, že je to úplně bezpečné, je to jen dobrý zvyk dostat se dovnitř.
 • Otázka Je bezpečnější jezdit po chodníku? Jonas Jackel
  Majitel, Huckleberry Bicycles Jonas Jackel je vlastníkem Huckleberry Bicycles, maloobchodu s jízdními koly se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Jonas má více než 20 let zkušeností s řízením maloobchodních prodejen jízdních kol a provozuje kola Huckleberry Bicycles od roku 2011. Společnost Huckleberry Bicycles se specializuje na servis, opravy a zakázkové stavby silničních, crossových, štěrkových, cestovních, skládacích a elektrokol. Jonas byl také dříve členem představenstva společnosti Bike East Bay, neziskové organizace pro advokacii jízdních kol se sídlem v Oaklandu v Kalifornii. Jonas Jackel Majitel, expert na kola Huckleberry Bicycle Rozhodně ne. Jízda po chodníku je špatný nápad. Je nebezpečné jezdit po chodníku a je mnohem těžší bezpečně přejít ulici než na ní jet.
 • Otázka Jak předjedu pomalejšího cyklistu? Jonas Jackel
  Majitel, Huckleberry Bicycles Jonas Jackel je vlastníkem Huckleberry Bicycles, maloobchodu s jízdními koly se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Jonas má více než 20 let zkušeností s řízením maloobchodních prodejen jízdních kol a provozuje kola Huckleberry Bicycles od roku 2011. Společnost Huckleberry Bicycles se specializuje na servis, opravy a zakázkové stavby silničních, crossových, štěrkových, cestovních, skládacích a elektrokol. Jonas byl také dříve členem představenstva společnosti Bike East Bay, neziskové organizace pro advokacii jízdních kol se sídlem v Oaklandu v Kalifornii. Jonas Jackel Majitel, Huckleberry Bicycles Odborná odpověď Dávejte pozor na auta a až bude silnice volná, projeďte je vlevo. Ve skutečnosti je mnohem nebezpečnější projet vpravo, ale vidím, že to cyklisté dělají pořád.
 • Otázka Při jízdě po dálnici bych měl jet v provozu nebo proti? Měli byste jet stejným směrem jako provoz.
 • Otázka Jak mohu bezpečně jezdit na kole při cestování na kratší vzdálenosti? Postupujte podle stejných tipů v tomto wikiHow bez ohledu na délku vaší cesty.
 • Otázka Jak se mohu naučit jezdit na kole ve věku 18 let? Cítím se stydět se učit. Nevědět, jak jezdit na kole, se nemusí stydět. Požádejte blízkého přítele, aby vám pomohl. Je to jako naučit se řídit. Zpočátku strašidelné, ale jakmile se do toho pustíte, bude to hračka.
 • Otázka Proč nemohu poslouchat hudbu? Při jízdě je důležité udržovat si povědomí o tom, co se děje kolem vás. Když máte nasazená sluchátka, je velká šance, že zmeškáte přiblížení auta nebo pípnutí nebo jiný náznak, že byste mohli být v nebezpečí.
 • Otázka Pokud nemám brzdu, jak zastavím? pokud je vaše kolo s pevným převodem, můžete dostat smyk nebo zatlačit. Některá silniční kola nebo křižníky mají také brzdy, které se aktivují sešlápnutím pedálů. Měli byste být velmi dobrým cyklistou, než budete dělat cokoli velkou rychlostí, která vyžaduje náhlé brzdění.
 • Otázka Jaké signály musím použít, když odbočuji doleva nebo doprava? Když odbočujete doprava, vystrčte pravou paži a ohněte loket nahoru do úhlu 90 stupňů. Při odbočování doleva použijte levou paži a vystrčte ji přímo ven.
 • Otázka Měl bych nosit přilbu v cyklu bez převodovky? V některých zemích, jako je Austrálie, jsou helmy zákonem. Ve většině zemí nejsou, ale doporučuje se, abyste vždy jeden nosili.

Populární Problémy

Od příštího roku jsou pro indické fanoušky k dispozici ručníky Wimbledon

Vloupání je pro majitele domů vždy starostí. Ale jaký je nejlepší způsob, jak udržet váš dům v bezpečí? Nepochybně jste již nainstalovali poplašný systém (pokud ne, udělejte to hned) a možná máte hlídacího psa, který hlídá váš majetek ...

Pokud trpíte těsnými, bolavými předloktími, rozhodně nejste sami, zvláště pokud hodně píšete. Https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/multimedia/forearm-stretches /vid-20084698 Nebojte se-existují ...

„Sumec“ se vrací na svou osmou sezónu na MTV. Zjistěte, jak sledovat reality show, pokud nemáte kabel.

Rafael Nadal ve druhém kole Citi Open 2021 zaregistroval ve středu výhru 6-2, 4-6, 7-6 (1) nad Jackem Sockem.

Když Novak Djokovič a jeho tým slavili 18. grandslamový titul v Austrálii, chyběla tam jedna výrazná postava - dlouholetý trenér Marian Vajda.