Jak vyrobit dorty

Když pomyslíte na to, že budete jíst dort rukama, můžete si představit dítě na jejich první narozeninové oslavě, ruce plné šťouchaného dortu a polevy potřené obličejem. Naštěstí existuje mnohem hezčí způsob, jak jíst lahodný dort rukama. Dortové koule jsou perfektní party lahůdky, které zabalí báječnost dortu do malých kousků. Popíchejte hůl do dortové koule a budete mít lahodný dort! Naučte se péct a zdobit tyto báječné lahůdky pro vaši příští párty - nebo k večeři, zde není žádný úsudek.

Ingredience

 • 1 krabička dortové směsi (libovolné chuti)
 • 1 vana polevy
 • 1 sáček tající čokolády
 • Volitelné polevy (drcené Oreos, sypání atd.)


Část 1 ze 3: Pečení dortu

 1. Obrázek s názvem Make Cake Balls Krok 1

  1 Pořiďte si svůj oblíbený koláčový mix. Skvělá věc na dortových kuličkách je, že je můžete vytvořit z jakéhokoli ze svých standardních oblíbených: čokoláda, vanilka, červený samet, cokoli! Mezi dortovou směsí, polevou a dekoracemi, které můžete použít na dortové koule, jsou vaše možnosti docela nekonečné.
  • Ujistěte se, že vyzvednete všechny přísady uvedené na dortové směsi (obvykle olej a vejce).
 2. Obrázek s názvem Make Cake Balls Krok 2

  2 Postupujte podle pokynů na krabici. Nemusíte dělat nic zvláštního - připravte dort podle pokynů. Můžete použít jakoukoli pánev, jen se ujistěte, že dodržujete pokyny pro tuto velikost pánve. Vložte svůj koláč do trouby na určené množství času. Pokud uvádějí rozsah doby pečení, rozhodněte se pro spodní konec - na dortové kuličky se nejlépe hodí měkký koláč.
 3. 3 Vyjměte dort z trouby. Píchnutím párátka doprostřed zkontrolujte, zda je důkladně uvařeno. Pokud párátko vyklouzne relativně čisté, je dort hotový. Pokud párátko vytéká s těstem, budete muset koláč na několik minut zapéct do trouby. Jen ji pravidelně kontrolujte, aby se nespálila. reklama

Část 2 ze 3: Tvoření míčků

 1. 1 Dort rozdrobte do velké mísy. Nejlepší je to udělat, když je dort ještě teplý. Kousky dortu nakrájejte najednou a rozdrobte je do mixovací nádoby. Můžete použít ruce, nebo můžete použít mixér k rychlejšímu rozbití. Pokračujte, dokud se celý koláč nerozdrtí do mísy.
 2. 2 Zamíchejte polevu. Naberte polevu do mísy rozdrobeného koláče a neustále míchejte. V závislosti na velikosti vašeho dortového mixéru se bude množství polevy, které budete potřebovat, lišit. Většina koláčových směsí má 15,25 uncí, ale existují také směsi, které mají 18,2 unce a větší. Na 15,25 krabici dortové směsi budete potřebovat asi 3/4 šálku polevy. Přidejte trochu více pro větší krabici. Pokračujte v přidávání polevy, dokud není směs tvárnou texturou, jako je Play-Doh, a můžete ji vytvořit, aniž by se rozpadala.
 3. Obrázek s názvem Make Cake Balls Krok 6

  3 Zvažte kombinaci dortu a polevy. Pokud chcete dělat koule z čokoládových dortů, použijte směs čokoládových dortů s čokoládovou polevou. Na vanilku použijte vanilkový koláč a vanilkovou polevu. V opačném případě můžete míchat a kombinovat příchutě mixů dortů a příchutí polev, abyste vytvořili hybridní příchutě. Některé nápady na kombinaci zahrnují:
  • Červený sametový dort s polevou z máslového krému
  • Andělský dort s jahodovou polevou
  • Čokoládový dort s polevou z červeného sametu
 4. 4 Směs rozválíme na kuličky rukama. Optimální velikost dortové koule je zhruba jako míček Ping-Pong. Popadněte kus těsta a rozválte ho mezi dlaněmi. Jakmile je hladký a kulatý, jak jej dokážete udělat, položte jej na podnos vyložený voskovým papírem.
 5. Obrázek s názvem Make Cake Balls Krok 8

  5 Vložte tác do lednice. Není nutné, abyste ho tam drželi dlouho. Patnáct až dvacet minut umožní kuličkám ztuhnout a bude snazší je potáhnout a ozdobit. Pokud máte čas, dejte je na asi pět minut do mrazáku.
  • Dortové koule jsou hotové s vnější stranou, která již není vlhká a můžete je jemně stisknout, aniž by ztratily tvar.
  reklama

Část 3 ze 3: Nátěr a zdobení

 1. 1 Na malé pánvi rozpusťte povlak. Můžete použít bílou čokoládu, mléčnou čokoládu nebo hořkou čokoládu - na co máte náladu. Nezapomeňte si koupit čokoládu určenou speciálně k rozpouštění a pečení. Nastavte sporák na mírný oheň za stálého míchání, abyste nespálili čokoládu. Jakmile je úplně roztavený, vypněte teplo.
 2. 2 Namočte dortové kuličky do rozpuštěné čokolády. Tento krok může být složitý, ale existuje několik různých způsobů, jak toho dosáhnout. Zkuste do dortové koule zapíchnout párátko a namáčet jím kouli do čokolády, otáčet ji v pánvi, aby byla celá koule rovnoměrně potažena. Jakmile necháte přebytečnou čokoládu odkapat z dortové koule, položte ji zpět na voskový papír.
  • Dortovou kouli můžete také umístit do těsta lžící nebo dokonce rukou, ale můžete mít potíže s dokonalým vyhlazením čokolády kolem dortové koule.
 3. 3 Ozdobte si dortovou kouli. Zatímco je čokoláda ještě teplá, můžete přidat nějaké další dobroty, pokud chcete. Rozptylujte barevné postřiky na koule nebo je potřete jedlými třpytkami. Aby byly vaše dortové koule extra dekadentní, můžete je dokonce posypat drcenými Oreos, Reese’s nebo M & M’s. Dortové kuličky můžete pokapat také karamelem nebo jiným tekutým přelivem.
  • Pokud vyrábíte několik různých druhů dortových kuliček, může být užitečné použít vaše dekorace k označení, jaká příchuť dortu je uvnitř. Například koule z červeného sametu lze ozdobit drceným Oreosem, zatímco koule z vanilkového dortu lze ozdobit posypem.
 4. Obrázek s názvem Make Cake Balls Krok 12

  4 Upečte své dortové koule v lednici. Můžete je nechat přes noc, nebo je tam jen popíchat, dokud čokoláda úplně neztuhne. Jakmile je čokoláda na dotek tuhá, jsou hotové. Užívat si! reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu zmrazit hotové dortové kuličky? Qamar Nejlepší odpověď Ano. Dortové kuličky vložte do vzduchotěsné nádoby nebo je zabalte do igelitu. Uložené v mrazáku vydrží několik týdnů.
 • Otázka Jaký je rozdíl mezi dortem a dortem? Cake pop je dortová koule na špejli, jako lízátko. Stačí do každého z nich strčit klacek a poté je nechat vychladnout. Druhý konec tyčinky můžete strčit do kousku polystyrenu nebo něčeho podobného, ​​abyste je udrželi ve svislé poloze v lednici, dokud nebudete chtít sloužit, pokud chcete.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Dortová forma
 • Mísa na mixování
 • List cookie
 • Voskový papír
 • Párátka
 • umět

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

tendonitida loketní ortézy

Populární Problémy

Náčelníci a Havrani se setkávají, což je pravděpodobně největší fotbalová hra roku v pondělí večer. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat dokument History Channel 'Black Patriots' online bez kabelu.

Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos úterní hry Knicks vs Cavs, pokud nemáte kabel.

Jak stylovat vysoký výstřih. Vysoké výstřihy často dostanou špatný rap za to, že jsou oplzlé a zastaralé. Ale top s vysokým krkem může být při správném nošení překvapivě šik. Klíčem je vybrat správnou košili nebo halenku s vysokým výstřihem a spárovat ...

Tento tutoriál bude sloužit jako úvod k zachycení videa Adobe Flash v systému Ubuntu Linux. Některá vložená videa jsou uložena jako videa FLV. Tento článek vám ukáže, jak zachytit tato videa pro pozdější přehrávání pomocí VLC ...