Novak Djokovic překonal rekord Rogera Federera z většiny týdnů jako světová jednička

Roger Federer a Novak DjokovičNovak Djokovic překonal rekord Rogera Federera ve většině týdnů strávených jako světová jednička v oficiálním žebříčku ATP. V pondělí Djokovič zahájil 311. týden jako hráč číslo 1 v mužském žebříčku, což znamenalo zlomový okamžik v historii tenisu.

Roger Federer strávil 310 týdnů jako světová jednička, z toho 237 přišlo na klus. Dvacetinásobný major šampion držel rekord po většinu týdnů jako č. 1 celé poslední desetiletí, ale nyní zjistil, že jeho náskok předstihl Novak Djokovic.Srb získal v únoru loňského roku nejvyšší hodnocení od Rafaela Nadala a od té doby se neohlédl. Zatímco žebříček ATP byl kvůli pandemii na několik měsíců zmrazen, Djokovič si na vrcholu vytvořil nezadržitelný náskok díky triumfům na Cincinnati Masters 2020, Rome Masters 2020 a 2021 Australian Open.

Novak Djokovič pokračuje ve své nadvládě nad rivaly z Velké 3 Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem

Novak Djokovic nyní drží po většinu týdnů rekord jako světová jednička, když překonal Rogera Federera

Od doby, kdy byly počítačové žebříčky poprvé představeny v roce 1973, existuje několik všech dobových velikánů, kteří obsadili kýžené přední místo. Od Ilieho Nastaseho, který byl prvním hráčem, kterého ATP uznalo za světovou jedničku, až po Novaka Djokoviče, bylo v otevřené éře 26 hráčů, kteří byli v hodnocení mužů zařazeni numero uno.V průběhu let došlo k několika dominantním světovým jedničkám, jako Pete Sampras a Ivan Lendl, kteří se umístili na vrcholu 286, respektive 270 týdnů. To znamená, že Roger Federer byl prvním mužským hráčem, který si z žebříčku číslo 1 udělal vlastní osobní majetek.

proč jsou tenisové body 15 30 40

Federer je jediným hráčem, mužem nebo ženou, který byl zařazen na číslo 1 po dobu čtyř po sobě jdoucích let. Je také jediným hráčem, který kdy okupoval první místo více než 200 po sobě jdoucích týdnů, což je rekord, který pravděpodobně obstojí ve zkoušce časem.

Ale když Novak Djokovič nevykazuje žádné známky zpomalení, Srb by nakonec mohl nechat Federerův celkový počet 310 týdnů v prachu.Třetí člen „velké 3“ Rafael Nadal je 209 týdnů zařazen na první místo v žebříčku ATP. Španěl strávil více týdnů jako hráč číslo 2, než jako hráč č. 1; Nadal je pouze šestý v seznamu mužských hráčů s většinou týdnů na předním místě.

Zde je seznam mužských hráčů s nejdelší vládnoucí světovou jedničkou v žebříčku ATP:

1. Novak Djokovic (SRB) 311 týdnů

2. Roger Federer (SUI) 310 týdnů

3. Pete Sampras (USA) 286 týdnů

Gril pro tenisovou raketu velikost 3

4. Ivan Lendl (CZE) 270 týdnů

5. Jimmy Connors (USA) 268 týdnů

6. Rafael Nadal (ESP) 209 týdnů

7. John McEnroe (USA) 170 týdnů

8. Bjorn Borg (SWE) 109 týdnů

9. Andre Agassi (USA) 101 týdnů

10. Lleyton Hewitt (AUS) 80 týdnů

Populární Problémy

Den díkůvzdání obsahuje ve čtvrtek trojitou hlavičku akce NFL. Zde je návod, jak sledovat živý přenos všech tří her online bez kabelu.

Jak vyrobit dřevěnou zbraň. Děti si rády hrají na policajty a lupiče, stejně jako na kovboje a indiány. Hračkářské zbraně však mohou být nákladné a méně nákladné možnosti obvykle nevydrží příliš dobře u drsných a pádových dětí. Místo bít do hračky ...

Jak se připojit k australské armádě. Pokud chcete hrdě sloužit Austrálii při plnění vzrušujících pracovních povinností, rozvíjení svých profesionálních dovedností a získávání dobrého platu a výhod, může být australská armáda pro vás. V následujících situacích...

Video: Špatná chyba od chlapce tenisového míčku

Světová jednička Rafael Nadal vzešla ze setu, když v semifinále US Open rozebral Juana Martina del Potra.

FC Cincinnati hraje svůj úvodní zápas v sobotu proti Sounders. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.