Novak Djokovic překonal rekord Rogera Federera z většiny týdnů jako světová jednička

Roger Federer a Novak Djokovič

Roger Federer a Novak Djokovič

Novak Djokovic překonal rekord Rogera Federera ve většině týdnů strávených jako světová jednička v oficiálním žebříčku ATP. V pondělí Djokovič zahájil 311. týden jako hráč číslo 1 v mužském žebříčku, což znamenalo zlomový okamžik v historii tenisu.

Roger Federer strávil 310 týdnů jako světová jednička, z toho 237 přišlo na klus. Dvacetinásobný major šampion držel rekord po většinu týdnů jako č. 1 celé poslední desetiletí, ale nyní zjistil, že jeho náskok předstihl Novak Djokovic.

Srb získal v únoru loňského roku nejvyšší hodnocení od Rafaela Nadala a od té doby se neohlédl. Zatímco žebříček ATP byl kvůli pandemii na několik měsíců zmrazen, Djokovič si na vrcholu vytvořil nezadržitelný náskok díky triumfům na Cincinnati Masters 2020, Rome Masters 2020 a 2021 Australian Open.

loketní dlaha na tenisový loket

Novak Djokovič pokračuje ve své nadvládě nad rivaly z Velké 3 Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem

Novak Djokovic nyní drží po většinu týdnů rekord jako světová jednička, když překonal Rogera Federera

Novak Djokovic nyní drží po většinu týdnů rekord jako světová jednička, když překonal Rogera Federera

Od doby, kdy byly počítačové žebříčky poprvé představeny v roce 1973, existuje několik všech dobových velikánů, kteří obsadili kýžené přední místo. Od Ilieho Nastaseho, který byl prvním hráčem, kterého ATP uznalo za světovou jedničku, až po Novaka Djokoviče, bylo v otevřené éře 26 hráčů, kteří byli v hodnocení mužů zařazeni numero uno.

V průběhu let došlo k několika dominantním světovým jedničkám, jako Pete Sampras a Ivan Lendl, kteří se umístili na vrcholu 286, respektive 270 týdnů. To znamená, že Roger Federer byl prvním mužským hráčem, který si z žebříčku číslo 1 udělal vlastní osobní majetek.

Federer je jediným hráčem, mužem nebo ženou, který byl zařazen na číslo 1 po dobu čtyř po sobě jdoucích let. Je také jediným hráčem, který kdy okupoval první místo více než 200 po sobě jdoucích týdnů, což je rekord, který pravděpodobně obstojí ve zkoušce časem.

tenisový systém skóre

Ale když Novak Djokovič nevykazuje žádné známky zpomalení, Srb by nakonec mohl nechat Federerův celkový počet 310 týdnů v prachu.

Třetí člen „velké 3“ Rafael Nadal je 209 týdnů zařazen na první místo v žebříčku ATP. Španěl strávil více týdnů jako hráč číslo 2, než jako hráč č. 1; Nadal je pouze šestý v seznamu mužských hráčů s většinou týdnů na předním místě.

Zde je seznam mužských hráčů s nejdelší vládnoucí světovou jedničkou v žebříčku ATP:

1. Novak Djokovic (SRB) 311 týdnů

2. Roger Federer (SUI) 310 týdnů

3. Pete Sampras (USA) 286 týdnů

4. Ivan Lendl (CZE) 270 týdnů

sledujte opuštění Neverlandu online zdarma

5. Jimmy Connors (USA) 268 týdnů

6. Rafael Nadal (ESP) 209 týdnů

7. John McEnroe (USA) 170 týdnů

8. Bjorn Borg (SWE) 109 týdnů

podívejte se na 5. sérii Simpsonových

9. Andre Agassi (USA) 101 týdnů

10. Lleyton Hewitt (AUS) 80 týdnů

Populární Problémy

Jak vyrobit zeleninovou pizzu. Zeleninové pizzy dělají lahodná a zdravá jídla. Existuje mnoho různých druhů vegetariánské pizzy a většina z nich je rychlá a relativně jednoduchá na přípravu. Jsou skvělým řešením večeře na rušném ...

Celebrity Family Feud se vrací na 6. sezónu v neděli. Pokud nemáte kabel, sledujte epizody online.

Semiš je druh kůže, která vyžaduje zvláštní péči. Neměli byste nosit semiš, když prší, nebo použít vodu k čištění většiny skvrn na semiši, protože voda může poškodit materiál boty. K čištění černých semišových bot použijte semišový kartáč, ...

Nikdy předtím neviděný rozhovor mezi Oprah a zesnulým Cicely Tysonem bude odvysílán jako součást série „OWN Spotlight“. Zde je návod, jak to můžete sledovat online.

Jak si zlepšit francouzštinu. Ať už jste jen začátečník, nebo někdo, kdo strávil několik let výukou francouzštiny, je důležité udržovat si dobré jazykové znalosti a najít způsoby, jak tyto dovednosti zdokonalovat tak často, jak ...

Jak zlepšit držení těla. Ačkoli zlepšení držení těla není snadný výkon, dobré držení těla vám pomůže vypadat a cítit se lépe. Pokud zjistíte, že se hodně hrbíte, podnikněte kroky k zapracování svého držení těla ve všech částech svého života, od ...