Andy Murray vyhrál ATP World Tour Finals 2016, skončil jako světová jednička na konci roku

Londýn, Anglie - 20. listopadu: Andy Murray z Velké Británie zvedá trofej po svém vítězství během finále dvouhry nad Srbem Novakem Djokovičem v O2 Aréně 20. listopadu 2016 v Londýně v Anglii. (Foto Julian Finney/Getty Images)

Andy Murray a runner-up Novak Djokovic se svými trofejemi na finále ATP World Tour Finals v LondýněSvětová jednička Andy Murray porazil Novaka Djokoviče ve dvou setech-6: 4, 6: 4, aby zde v Londýně dnes vyhrál svůj první titul ve finále světového turnaje ATP; vítězství také znamená, že Murray bude na konci roku světovou jedničkou-poprvé to Brit dosáhl.Poté, co Murray v první sadě důkladně ovládl se silným umístěním střel a přesně zahnutými střelami, zahrál Murray lstivý tenis, aby jej zpečetil 6-3; Djokovič, který se v minulosti vrátil ze setu, se však ve druhém pokusil o solidní souboj.Djokovič udělal v první sadě několik klíčových chyb, chyběl tomu, co by jinak byly běžné střely pro Srba; ti si našli cestu do sítě. Bývalá jednička se však ve druhém setu snažila oškrábnout dvojitým brejkem proti Murraymu, ale jak přiznal později v pozápasové prezentaci, bylo už trochu pozdě.

pravidla turnaje ve stolním tenise

Zdálo se, že Murray ve druhém setu dočasně ztratil koncentraci, s řadou rušivých vlivů od drsného londýnského davu, který mu fandil, když židle rozhodčího volala po tichu v aréně.Dnešní vítězství přineslo Murrayovi sérii vítězných 24 zápasů a také zakončilo Djokovičovu sérii vítězných čtyř finále zde v Londýně; mohl to být pátý po sobě jdoucí titul pro Srba s historickým rekordem šesti titulů v držení Rogera Federera.Skot, přestože se zúčastnil osmi finále World Tour, až do letošního roku nikdy nepostoupil za semifinále. Pracující semifinálová výhra nad Milošem Raonicem vedla mnohé k názoru, že by mohl ve finále proti Djokovičovi bojovat, zvláště vzhledem k tomu, jak Srb v druhém semifinále převálcoval č. 5 Kei Nishikori.

Djokovič, který se bezpochyby zapíše do dějin jako jeden z velikánů této hry, je znám jako všestranný a všestranný hráč-ale dnes poslal rutinní údery dlouhé, široké a dnes hrál necharakteristicky nedbalý tenis v záplatách.Možná v polovině druhého setu se zdálo, že Djokovič zápas mentálně vzdal, jak se zdálo na letošním finále US Open proti Stanu Wawrinkovi, který si zápas jednoduše odseděl kvůli sportu. Ale solidní dráp zpět do zápasu znamenal, že Djokovič vydělával na zisku každé přestávky, kterou mu Murray rozdal.Přestože se během hry dopustil 3 dvojitých chyb, Murray byl při svém prvním podání rozhodně úspěšný a získal 84% svých bodů. Přestože byl Djokovič během dnešního zápasu zlomen celkem šestkrát, je třeba hráči připsat zásluhu na tom, že zbývající tři odrazil od toho, co vypadalo jako na pokraji ztráty.

Djokovič milostivě poražen, řekl o Murrayovi: Hrál lepší tenis, v rozhodující chvíli jsem se nemohl vrátit. Bylo trochu pozdě. Zaslouží si světovou jedničku.

Murray uznal svého rivala a popsal ho jako velkého konkurenta.

Andy Murray se svou dnešní výhrou stává vůbec první britskou světovou jedničkou ve dvouhře; mimochodem, jeho bratr Jamie skončil na konci roku jako světová jednička ve čtyřhře s partnerem Brunem Soaresem.

Populární Problémy

Od Kelsey Grammar po Kelly Clarkson mnoho lidí odstartovalo svoji kariéru čekáním u stolů. Práce v prostředí restaurace je rychlá a lukrativní práce, pokud k ní přistupujete správně a rozvíjíte správné dovednosti. Pokud jsi...

V pátek večer má premiéru nový dokumentární film Bad Hombres. Zde je návod, jak sledovat celý film online, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat premiéru The Walking Dead v 10. sérii.

5 nejnervóznějších tenistů a jejich nejzlobenější momenty na hřišti.

Nejdůležitější součástí halloweenské párty je její atmosféra. Pořádání večírku vám nese velkou zodpovědnost, ale dekorace je pro halloweenskou párty ještě důležitější; je to jednou, kdy jen vy, hostitel, můžete ...