Jak udělat své morčátko šťastným bez druhého morčete

Morčata jsou společenská zvířata, která přirozeně žijí ve skupinách. I když je nejlepší mít doma více morčat najednou, není to vždy možné. Ujistěte se, že víte, jak si udržet guinea zdravého, šťastného a bezpečného v jeho prostředí i bez klecového partnera.

Část 1 ze 3: Poskytování dobrého životního prostoru

 1. Obrázek s názvem Udělejte svému morčátku radost bez druhého morčete Krok 4

  1 Poskytněte spoustu zábavy. Morče bez partnera v kleci bude potřebovat hodně stimulace kvůli velkému času strávenému o samotě. Zajistěte morčátku dostatek hraček, aby se ve své kleci nenudil.
  • Pingpongové míčky poskytují spoustu zábavy, protože morčata rádi žvýkají a honí. V Petco nebo místním obchodě s domácími zvířaty najdete také míče speciálně vyrobené pro morčata. Dávejte si však pozor. Pokud si všimnete, že vaše morče nadměrně žvýká, možná budete chtít míč odnést.
  • Dřevěné stavby, někdy se jim říká úkryty, jsou skvělé, pokud se vaše morče rádo schovává nebo běhá. Mohou být vyrobeny doma z lepenkových krabic nebo zakoupeny v místních obchodech s domácími zvířaty.
  • Protože morčata milují žvýkání, skartovaný papír, lepenka, staré ponožky, šišky a větvičky mohou být skvělé. Nepodávejte morčatům materiály, jako je vlna nebo bavlna, které se trhají. Existuje riziko, že při požití se takové materiály zamotají do vnitřností morčete.


 2. Obrázek s názvem Udělejte svému morčátku radost bez druhého morčete Krok 5

  2 Zvažte zahradničení. Pokud máte zahradu nebo dvorek, může být výsadba a údržba listí skvělou činností pro vás a vaše morče.
  • Morčata si užívají pobyt venku. Pokud je vaše zahrada oplocená, můžete ho při práci vzít s sebou na zahradu. Pozorně ho však sledujte, aby nenašel cestu skrz bránu.
  • Nikdy nedávejte své morče na postroj a vodítko, protože by bylo velmi snadné morče s nimi zranit nebo by mohly vyklouznout. Místo toho zvažte uzavřený běh dostatečně velký pro vás a vaše morče.
  • Morčata si užívají možnosti být venku. Zahradničení je skvělý způsob, jak trávit čas se svým morčetem při plnění nezbytných úkolů. Jen se ujistěte, že vaše morče nemůže spolknout žádné jedovaté rostliny.
 3. Obrázek s názvem 1354661 6

  3 Umožněte morčátku omezený přístup do vašeho domu. Vaše morče by se mohlo cítit znuděně nebo ve stresu, kdyby bylo celý den zavřené ve své kleci bez klecového partnera. Můžete mít ve svém domě jednu místnost pro morče, aby mohl běhat a hrát si.
  • Morče prověří místnost a ujistí se, že neexistují žádné otevřené vývody ani materiály, které by morče mohlo žvýkat. Mějte to zavřené, protože morčata jsou notoricky známí skrýši a ve velkém domě může být obtížné je najít.
  • Vyberte si pokoj, ve kterém trávíte čas, aby s vámi vaše morče mohlo komunikovat a prozkoumávat nový prostor.
  • Vždy mějte pro morče bezpečnou strukturu, jako je kartonová krabice. Pokud se vaše morče cítí přemožené nebo ohrožené, bude potřebovat místo, kde se bude skrývat.
  reklama

Část 2 ze 3: Monitorování zdraví vašeho morčete

 1. Obrázek s názvem Udělejte svému morčátku radost bez druhého morčete Krok 7

  1 Sledujte hubnutí nebo přibírání. Pokud jsou morčata v kleci sama, musíte být o jejich dobrotě zvlášť obezřetní. V důsledku stresu ze samoty mohou nastat zdravotní problémy. Sledujte váhu morčete, protože toto je obecně jedno z prvních varování před špatným zdravím.
  • Morčata často pomáhají udržovat se navzájem aktivní hraním a zápasem. Osamělé morče může usednout a přibrat. Zajistěte, aby vaše morče dostatečně cvičilo a nepřibíralo příliš velkou váhu.
  • Naopak morčata mohou ztratit zájem o jídlo, pokud se cítí ve stresu a izolovaní. Zajistěte, aby vaše morčátko žralo dostatek jídla a aby rychle nezhublo.
 2. Obrázek s názvem Udělejte svému morčátku radost bez druhého morčete Krok 8

  2 Ujistěte se, že je teplota bezpečná. Morčata se často spoléhají na teplo, když se v chladu choulí k sobě. Protože jsou morčata náchylná k problémům s horními dýchacími cestami, věnujte zvláštní pozornost udržování teplého prostředí.
  • Udržujte klec mimo podlahu a mimo oblasti náchylné k průvanu. Teplota by měla být stabilní a kolem 65 až 75 stupňů Fahrenheita.
  • Zajistěte svému morčátku teplou podestýlku, aby se mohl v případě chladu plazit do teplého prostoru. Lůžka pro morčata jsou k dispozici online nebo v mnoha obchodech s domácími zvířaty.
 3. Obrázek s názvem Udělejte svému morčátku radost bez druhého morčete Krok 9

  3 Hledejte známky stresu a deprese. Emocionálně mohou morčata trpět v důsledku osamělého života. Znát známky stresu a deprese u morčat. Pokud si všimnete, že se vyskytují často, zvláště když jsou spojeny s fyzickými onemocněními, možná budete chtít zvážit pořízení dalšího morčete. Někdy se i přes maximální snahu morčata nepřizpůsobí sólo životu.
  • Fidgeting, zejména ve formě rychlého pohybu hlavy, je známkou stresu. To znamená, že se vaše morče bojí nebo se cítí nepříjemně. Při přiblížení mohl také odhalit zuby, což je známka agrese.
  • Depresivní morčata bývají bezradná. Pravděpodobně neprojeví mnoho energie ani neprojeví zájem o jídlo nebo hru.
  reklama

Část 3 ze 3: Hrajte si s morčátkem

 1. Obrázek s názvem Udělejte svému morčátku radost bez druhého morčete Krok 1

  1 Pochopte, že vaše morče potřebuje čas. Morčata jsou smečková zvířata, což znamená, že jsou od přírody společenská. Pokud vaše morče nemá kamaráda v kleci, je důležité, abyste s ním navázali pouto. Morčata však mohou být skeptická a chvíli trvá, než se mezi lidmi cítí příjemně.
  • Berte věci pomalu. Promluvte si s morčátkem zvenčí jeho klece a nechte ho, aby k vám ochotně přišel. Nikdy nevytahujte morče z klece proti jeho vůli. Díky tomu se může cítit ohrožený a zvýšit jeho pocit izolace.
  • Nechte své morče čichat k vaší ruce. Jednoduše vložte ruku do jeho klece a dovolte mu, aby vás přišel zkontrolovat. Měli byste mu umožnit seznámit se s vaší vůní, než se ho pokusíte zvládnout nebo ho vyzvednout.
 2. Obrázek s názvem Udělejte svému morčátku radost bez druhého morčete Krok 2

  2 Použijte verbální narážky, aby se vaše morče cítilo v bezpečí. Vaše morče by mělo spojit váš hlas, který hodně uslyší ze své klece, s pohodlím a bezpečím.
  • Udržujte klec morčete v oblasti vašeho domova, kde jste nejvíce přítomni. Tímto způsobem si zvykne tě vidět a slyšet. Když s ním komunikujete, často používejte jeho jméno, aby se na něj naučil reagovat.
  • Když mluvíte se svým morčetem, používejte pozitivní zpětnou vazbu. Zatímco s ním mluvíte, nabídněte mu něco k jídlu. Mrkev, salát, hrozny a bobule jsou dobré a zdravé možnosti pro morčata.
  • Někdy je užitečné zapojit se do jednostranných rozhovorů se svým morčetem. Řekněte mu o svém dni, plánech, společenském životě a všem dalším, co máte na srdci. Časté slyšení vašeho hlasu morče uklidní. Morčata jsou společenská zvířata a touží po interakci jakéhokoli druhu.
 3. Obrázek s názvem Udělejte svému morčátku radost bez druhého morčete Krok 3

  3 Věnujte svému morčátku hodně času. Pokud vaše morče nemá klecového partnera, bude potřebovat zvláštní pozornost svého lidského společníka. Jedním z důvodů, proč je pro lidi tak těžké mít jen jedno morče, je to, že prostě nemají čas.
  • Měli byste se snažit strávit 2 hodiny denně interakcí se svým morčetem, pokud nemá klecového partnera.
  • Každý den si můžete naplánovat čas, který věnujete svému morčátku. Rozdělte na hodiny nebo půl hodiny herních období, které fungují podle vašeho plánu, celkem dvě hodiny denně.
  • Pokud žijete s rodinou, spolubydlícími nebo jinými blízkými, můžete je zkusit požádat, aby trávili čas s morčátkem, pokud to dokážou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu pomoci svému osamělému morčátku? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Umístěte klec do místnosti, kde trávíte hodně času, aby vás morče vidělo. Jsou to společenská zvířata a už jen to, že vás vidí, jim pomůže být šťastní a zdraví! Také vám může pomoci pohladit si nebo promluvit se svým morčetem, kdykoli projdete kolem klece.
 • Otázka Jak poznám, že mě má morče rád? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Morče, které má rád a důvěřuje svému pánovi, na ni může „zavolat“, pokud není přítomno. Navíc, když vás uvidí, přijde k vám. Morčata navíc při mazlení vydávají šťastný pískavý zvuk, pokud si to užívají.
 • Otázka Pokud budou muset odejít z milující rodiny, propadnou depresi? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Morčata nemají rádi změny, takže opuštění jedné rodiny a přechod do jiné způsobí krátkodobý zmatek; Mezi potřeby morčat však patří jídlo, voda, přístřeší a hra, takže pokud jsou v novém domově přítomny, měli by se brzy přizpůsobit.
 • Otázka Jak mohu své morče napít? Amy Harrisonová Nejlepší odpovídač Povzbuďte to tím, že poskytnete láhev s vodou i misku s vodou, abyste zjistili, se kterou vaší morčatou je spokojeno. Možná dejte do vody pár zeleniny na podporu morčete. Pokud se obáváte, že je vaše morče dehydrované, musíte navštívit veterináře a promluvit si s ním o tomto problému.
 • Otázka Moje morče mě miluje a navázal jsem s ním silné pouto, ale je pro mě těžké si s ním hrát a pohybovat se s ním, protože se vlastně nechce hýbat. Držím ho hodně, je to v pořádku? Amy Harrisonová Nejlepší odpověď Pokud vaše morče rádo zůstává na jednom místě, je to zcela normální. Možná se mu nová místa nelíbí a cítí se bezpečněji, když vám zůstane v náručí.
 • Otázka Jedu na dlouhou cestu. Co mám dělat s mým morčátkem? Bylo by nejlepší najít kvalifikovaného ošetřovatele - ideálně se zkušenostmi s morčaty. Existuje mnoho webových stránek, na které můžete zveřejňovat reklamy a pokoušet se o nábor domácího mazlíčka. Nebo můžete požádat někoho jiného ve svém životě, například rodinu nebo důvěryhodného souseda, aby se o vaše morče postaral, dokud nebudete pryč.
 • Otázka Moje morče je ze školy a chová se divně. Moc nepije ani moc nejí a já mám velké obavy, co mám dělat? Amy Harrisonová Nejlepší odpověď Zaveďte ho co nejdříve ke specializovanému exotickému veterináři pro morčata. Mohl být velmi nemocný.
 • Otázka Jak mohu vzít své morče z jeho klece? Už jsem to dlouho neudělal. Bojím se, že by mohl utéct. Amy Harrisonová Nejlepší odpověď Pokud se bojíte, že vám morče uteče, ujistěte se, že ho vezmete ven na bezpečné místo, kde nemůže uniknout nebo se schovat pod jakýkoli obtížný nábytek. Zvedněte ho tak, že mu podepřete jednu ruku pod předními nohami a druhou mu podepřete zadek.
 • Otázka Může morče žít celý život samo? Ano, pokud se mu od lidských majitelů dostane dostatečné pozornosti a náklonnosti.
 • Otázka Moje morče nebude dostatečně jíst a tráví spoustu času skrýváním se ve své chatrči. Potřebuje přítele? Nejlepší věc, kterou musíte udělat, je pravděpodobně začít se svým morčátkem trávit více času, protože může mít pocit, že jej zanedbáváte. Pokud zjistíte, že po tom, co jste s ním strávili čas, stále není příliš šťastný, zvažte adopci klecového partnera, aby nebyl tak depresivní. Viz dále Jak si navzájem představit dvě morčata .

Populární Problémy

Lakers a Heat se ve středu setkají na 1. hře finále NBA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Chtěli jste někdy uvolnit svou vnitřní preppy, dívčí a ženskou stránku? To je možné. Můžete se oblékat preppy, působit dívčí a být ženská najednou. Tento článek vám řekne, jak na to. Rozvíjejte dobré mravy. Dobré mravy jsou ...

Lidská vlajka je jedním z nejtěžších cviků na horní část těla - bez silné paže, ramen, zad a svalů jádra je to téměř nemožné. Úkolem pózy je však také to, co ji uspokojuje. Se silovým tréninkem ...

Steve a Amy jsou zpět, aby pomohli těm s problémy jiného světa. Zjistěte, jak sledovat sérii 12 The Dead Files online bez kabelu.

Americká hvězda Taylor Fritz ve čtvrtek ve druhém kole v Antverpách zamkne rohy s Jihoafrickým Lloydem Harrisem. Fritz a Harris se již jednou na turné potkali a Američan vede hlavou 1: 0.

Jak vyléčit svalové napětí žeber. Napínání žeberního svalu může ztěžovat pohyb a hluboké dýchání bez bolesti. Napětí znamená, že sval byl příliš natažený, natažený nepřirozeným způsobem nebo částečně natržený. Může se to stát, pokud ...