Snadné způsoby praní černobílých a kostkovaných dodávek

Pokud hodně nosíte tenisky, může nastat situace, kdy jsou příliš špinavé na to, aby si je znovu obuli. Ať už houpáte klasické černé Vans s bílým pruhem nebo kostkované černobílé Vans, vypadat nejlépe bude jen odpoledne. S některými základními čisticími potřebami a trochou tuku na lokty můžete svým botám poskytnout rychlé ošetření na místě nebo úplné hloubkové čištění během chvilky.

Metoda 1 ze 3: Kostkované dodávky

 1. Obrázek s názvem Wash Black and White Vans Krok 1

  1 Vyjměte tkaničky, pokud je mají vaše dodávky. Pokud pracujete se šněrováním Vans, opatrně si rozložte tkaničky a dejte je stranou. Pokud máte návleky, nedělejte si s tím starosti!
  • Pokud jsou vaše tkaničky špinavé, namočte je na 20 minut do misky teplé mýdlové vody, poté je opláchněte a nechte uschnout na vzduchu.


 2. 2 Ošetřete skvrny a skvrny jedlou sodou. Smíchejte 1 polévkovou lžíci (14,3 g) jedlé sody, 1/2 USA polévková lžíce (7,4 ml) peroxidu vodíku a 1/2 USA polévková lžíce (7,4 ml) teplé vody v malé misce. Pomocí zubního kartáčku vydrhněte malá místa a skvrny na botách.
  • Pokud vaše boty vyžadovaly pouze rychlé bodové ošetření, nemusíte se pouštět do mytí rukou. Než je znovu nasadíte, nechte je uschnout na vzduchu.
 3. 3 Kostkované části omyjte teplou mýdlovou vodou. Naplňte misku teplou vodou a přidejte 1 až 2 kapky jemného mýdla nebo pracího prostředku. Namočte hadr do směsi a krouživými pohyby otřete boty a zaměřte se na všechny oblasti, které jsou opravdu špinavé nebo špinavé.
  • Nebojte se také umýt spodní část svých dodávek hadrem.
  • Mytí vašich dodávek mýdlem a vodou nezpůsobí stékání barev, takže byste se nemuseli starat o to, že vaše černá vybledne nebo bílá bude vypadat zašlá.
 4. 4 Povrch otřete čistým hadříkem. Pomocí čistého suchého hadříku odstraňte zbývající mýdlovou pěnu nebo bubliny. Extra tvrdě vydrhněte podrážky, protože ty bývají nejšpinavější.
  • Pokud je na vašich botách stále hodně mýdlové pěny, místo suché ji otřete vlhkým hadříkem.
 5. Obrázek s názvem Wash Black and White Vans Step 5

  5 Pokud jsou boty vybledlé, natřete je akrylovou barvou. Pokud jsou na vašich dodávkách nějaké oblasti, které vypadají trochu špinavě, vezměte si černobílou akrylovou barvu. Ponořte malý plochý štětec do barvy a poté jím zakryjte všechny čtverce, které vypadají vybledle.
  • Pokud nemůžete najít akrylovou barvu, použijte místo toho barvu na textil.
  • Při malování buďte velmi opatrní a snažte se zůstat na náměstích, jak nejlépe umíte.
 6. Obrázek s názvem Wash Black and White Vans Step 6

  6 Boty vysušte na vzduchu. Umístěte své dodávky na chladné a suché místo, které není na přímém slunci. Nechte je úplně vyschnout, než je znovu nasadíte, aby se zabránilo plísním nebo plísním.
  • Nedávejte své dodávky do sušičky! Mohlo by dojít ke smrštění nebo deformaci materiálu.
  • Nastavením bot na přímé sluneční světlo by mohly vyblednout, takže je držte ve stínu, pokud jste venku.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Černé plátno, semiš a kůže

 1. 1 Nečistoty setřete kartáčem, hadříkem nebo vlhkým ručníkem. Pokud jsou na vašich dodávkách shluky nečistot nebo špíny, rychle je setřete vlhkým ručníkem nebo hadříkem. Můžete to udělat venku, pokud jsou vaše boty velmi špinavé, takže do domu nesledujete hromadu bláta.
  • Díky tomu bude vaše skutečné čištění mnohem jednodušší.
 2. 2 K ošetření ošetřených plátěných bot použijte směs jedlé sody a vody. Zkombinujte 1 polévkovou lžíci (14,3 g) jedlé sody, 1/2 USA polévková lžíce (7,4 ml) peroxidu vodíku a 1/2 USA polévková lžíce (7,4 ml) teplé vody v malé misce. Namočte do své směsi čistý zubní kartáček a krouživými pohyby jej vydrhněte, abyste se zbavili skvrn nebo skvrn.
  • Pokud potřebujete hlouběji vyčistit, můžete také smíchat vlažnou vodu s trochou mycího prostředku. Jednoduše namočte kartáč do mýdlové vody a vydrhněte boty, dokud nebudou čisté, a poté je osušte čistým suchým ručníkem.
  • Pokud vaši Vans potřebovali pouze ošetření na místě (to znamená, že nebyli příliš špinaví), můžete se zde zastavit! Pokud ještě potřebují trochu práce, přejděte k mytí rukou.
 3. 3 Namažte své semišové dodávky bílým octem a vodou. V malé misce vytvořte poměr 1: 1 bílého octa a vody. Pomocí hadříku směs jemně vklepejte na skvrny nebo skvrny na těle boty a poté nechte boty uschnout.
  • Semiš se může snadno obarvit, a proto na něj nemůžete použít jedlou sodu.
 4. Obrázek s názvem Wash Black and White Vans Step 10

  4 Na kožené dodávky použijte čisticí gel na obuv Nikwax. Popadněte syntetický kartáček a jemně naneste čisticí gel na skvrny nebo skvrny. Jemně otřete gel ručníkem, abyste odstranili nečistoty a vodní skvrny.
  • Gel na čištění kůže najdete ve většině obchodů s obuví.
 5. 5 Sundejte si tkaničky a stélky. Jemně vytáhněte tkaničky v botách (pokud nejsou nazouvací) a dejte je stranou. Vysuňte stélku uchopením za spodní část boty a zatažením.
  • Odložte oba stranou na později.
 6. 6 Umyjte své dodávky teplou vodou a jemným pracím prostředkem. Ve velké míse smíchejte teplou vodu a několik kapek mýdla nebo pracího prostředku. Namočte hadr do směsi a krouživými pohyby otřete boty a zaměřte se na opravdu špinavá místa. Pokračujte v drhnutí, dokud vaše dodávky nebudou vypadat většinou čisté.
  • Pokud jsou spodní části vašich dodávek špinavé, otřete je také hadrem.
  • Pokud jsou vaše dodávky vyrobeny z kůže nebo semiše, tuto metodu nepoužívejte. Místo toho si kupte čistič kůže nebo čistič semiše a jemně jej otřete syntetickým kartáčem.
 7. 7 Stiskněte své dodávky suchým ručníkem. Než budete pokračovat, použijte samostatný ručník, abyste z bot dostali většinu vlhkosti. Použijte ručník, abyste si boty co nejlépe osušili.
  • Vaše dodávky nebudou v tuto chvíli úplně suché, takže je v pořádku, pokud jsou stále mokré. Jen se ujistěte, že nekapou.
 8. Obrázek s názvem Wash Black and White Vans Step 14

  8 Boty vysušte na vzduchu. Umístěte boty na chladné a suché místo, které není na přímém slunci. Nechte je, dokud úplně nevyschnou, což může trvat několik hodin nebo dokonce dní.
  • Chcete -li proces sušení urychlit, zvažte namíření ventilátoru na boty.
  • Do bot můžete také vložit pomačkané papírové ručníky nebo noviny, které jim pomohou uschnout. Mějte na paměti, že pokud jsou vnitřky vašich dodávek bílé, inkoust z novin by mohl krvácet na boty.
  • Nenoste své dodávky, dokud nejsou úplně suché! Pokud je budete nosit, když jsou mokré, mohou trochu zapáchat.
  • I když se může zdát jako dobrý nápad urychlit proces sušení pomocí vaší sušičky, ve skutečnosti by to mohlo zmenšit vaše dodávky nebo zdeformovat.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Bílé podrážky a krajky

 1. Obrázek s názvem Wash Black and White Vans Step 15

  1 Zakryjte svůj pracovní prostor ručníkem. Některé z vašich čisticích prostředků mohou způsobit skvrny nebo vybělení nábytku. Vyberte si rovný povrch, například stůl nebo pracovní desku, a přikryjte jej starým ručníkem nebo hadříkem.
 2. 2 Tkaničky si namočte na 20 minut do misky s mýdlovou vodou. Naplňte misku teplou vodou a několika kapkami mýdla na nádobí. Vložte tkaničky do misky a ujistěte se, že jsou zcela zakryté, a poté je nechte 20 minut máčet. Jakmile vyprší čas, vyjměte je z vody a opláchněte je, dokud voda nevyteče.
  • Když si umyjete zbytek bot, můžete nechat tkaničky namočit.
 3. 3 Pomocí maskovací pásky zakryjte černé části boty. Drsné čisticí prostředky mohou vybělit tělo vašich bot a přimět je ke žluté nebo oranžové barvě. Pomocí proužků maskovací pásky zcela zakryjte černé části svých vozů Vans a nechejte odhalený pouze bílý pruh a podrážky.
  • Pokud nemáte maskovací pásku, bude fungovat i malířská páska.
 4. 4 Naplňte malý šálek bílým octem, citronovou šťávou, alkoholem nebo acetonem. Můžete použít cokoli, co máte po ruce, aby byly bělmo vašich bot super čisté. Budete potřebovat jen trochu, naplňte tedy malou misku nebo šálek svým produktem a dejte jej poblíž.
  • I když některé z nich mohou silně vonět, ve skutečnosti nejsou natolik drsné, aby ublížily vašim dodávkám. Tvrdé chemikálie, jako je bělidlo, mohou roztavit lepidlo ve vašich podrážkách a způsobit, že se vám boty rozpadnou, proto se držte mírnějších.
 5. 5 Pomocí vatového tamponu vetřete výrobek na bílé části vašich dodávek. Ponořte bavlněnou podložku do čisticího roztoku a poté vyberte oblast, kterou chcete začít. Pomocí malých krouživých pohybů odstraňte špínu a špínu a zaměřte se na všechny oblasti, které jsou opravdu špinavé (například podrážky).
  • Snažte se, aby se žádný z vašich čisticích prostředků nedostal na černé části obuvi. Pokud tak učiníte, ihned si opláchněte boty ve studené vodě, aby nedošlo ke změně barvy.
 6. 6 Otřete si boty čistým, vlhkým hadříkem. Když váš Vans vypadá čistý, otřete vlhkým hadříkem veškerý zbylý čisticí prostředek. Nechte své Vany vyschnout na vzduchu asi 20 minut, než je znovu nasadíte.
  • V tuto chvíli můžete pásku také sundat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vyčistím zablácené tenisky? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Smíchejte do kbelíku trochu vlažné vody a jemného čisticího prostředku a poté do vody ponořte starý čistý zubní kartáček. Použijte to k vydrhnutí boty kdekoli je potřeba. Poté si vezměte ručník nebo hadřík z mikrovlákna a odstraňte mýdlovou vlhkost z boty. Jakmile s tím skončíte, udržujte botu na suchém, dobře větraném místě, aby vyschla.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Značka Vans nedoporučuje dávat boty do pračky. Pokud vám ale dochází čas, můžete je dát do síťovaného sáčku a spustit jemný cyklus pomocí teplé vody.
 • Zabraňte vyblednutí tím, že budete své dodávky chránit před přímým slunečním zářením.

reklama

Varování

 • Na své Vany nikdy nepoužívejte rozpouštědla ani drsné chemikálie, protože by mohly rozpustit lepidlo na boty.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Černé plátno, semiš a kůže

 • Starý ručník
 • Prášek do pečiva
 • Peroxid vodíku
 • Miska
 • Kartáček na zuby
 • Mycí nebo mycí prostředek na nádobí

Bílé podrážky a krajky

 • Starý ručník nebo hadřík
 • Bavlněná podložka
 • Miska
 • Saponát na nádobí
 • Maskovací páska
 • Bílý ocet, citronová šťáva, třecí alkohol nebo aceton

Kostkované dodávky

 • Prášek do pečiva
 • Peroxid vodíku
 • Kartáček na zuby
 • Miska
 • Tkanina
 • Černobílá akrylová barva (volitelně)
 • Štětec (volitelně)

Populární Problémy

Francouzský cop je krásný a klasický účes. Ačkoli se jeho složitá vazba může zdát komplikovaná, vytvoření vlastního francouzského copu je jednoduchý proces. Tajemství spočívá v tom, že do každé sekce přidáte pramen vlasů, než jej zapletete. Jednou...

Jak odebrat sponku z ruky. Au! Měli jste tu smůlu, že jste omylem dostali sponku do ruky při používání sešívačky nebo sešívačky, a utrpěli jste to, co je známé jako bodné rány. Punkční rány bývají ...

Jedním z největších fanoušků Rafaela Nadala není nikdo jiný než jeho kolegyně z turnaje Italian Open a Roland Garros Iga Swiatek.

Na Australian Open proběhly jedny z nejdelších dvouhrových zápasů v historii ženského tenisu.

Jak složit papír pro trojnásobné brožury. Trojnásobná brožura je skvělý způsob, jak uspořádat spoustu informací na jeden list papíru. Tento typ letáku se vyrábí neuvěřitelně snadno a jakmile se seznámíte s technikou, budete ...

Je pravděpodobné, že protože jste to zadali, jste docela nespokojení se svým tělem, svým vzhledem nebo svým stylem. Zde je průvodce stylem „triky celebrit z obchodu“, abyste vypadali jako bohyně - v každém z nás je jeden, ...