Odhad významu titulu Novaka Djokoviče z roku 2019 ve Wimbledonu

13. den mistrovství - Wimbledon 2019

13. den mistrovství - Wimbledon 2019

Na epické finále mužské dvouhry na wimbledonském šampionátu 2019 se prach teprve usadí. Je však na čase se ohlédnout a zhodnotit význam tohoto titulu vedeného světovou jedničkou - Novakem Djokovičem.

V tomto finále bylo v sázce hodně - kromě grandslamového titulu - samozřejmě. Federerovo vítězství by znamenalo jeho grandslamový součet na jednadvacet, tři na Rafaela Nadala a šest před Djokovičem. To by práci Nadala i Djokoviče značně ztížilo při honbě za Federerovou shodou.

Ale vítězství Djokoviče zajistilo, že závod o největší počet grandslamových titulů jednotlivců na mužské straně je velmi živý a vzrušující. Ve skutečnosti se to hodně sblížilo. Nadal je stále v dojemné vzdálenosti od Federera a ke srovnání se Švýcarem potřebuje jen dva další tituly.

Pozadu nezůstává ani Djokovič. Nejmladší z velké trojky nyní zaostává jen o dva za Nadalem a o čtyři za Federerem, který je od něj o šest let starší. Věk je na jeho straně a v současné podobě není mimo něj, aby během příštího roku udělal další pokroky. Pronásledování je opravdu zapnuté - nejen kvůli grandslamovému součtu, ale také po většinu týdnů jako světová jednička.

Právě teď, když jsou všichni tři v dobré formě a důchod není v nedohlednu, je marné pokračovat ve hře G.O.A.T. Debata (Největší ze všech). Tato debata by se měla uskutečnit pouze tehdy, když se všichni jako hráči rozloučili s turné ATP. Dá se ale bezpečně předpovědět, že výsledek tohoto wimbledonského finále může mít velký vliv na budoucí pomazání GO.A.T.

Toto vítězství výrazně posílilo Djokovičovu pověst a pomohlo dále upevnit jeho pozici jednoho z největších vůbec. Stane se z něj, nejméně populární z velké trojky, nakonec ten největší? Pouze čas ukáže.

jak rychle raketa cestuje

Populární Problémy

Leonardo Mayer se stal druhým šťastným poraženým za tolik týdnů, který vyhrál titul ATP, když porazil Floriana Mayera na německém tenisovém mistrovství.

Pokud jste zamkli klíče v autě, může to být nepohodlný a drahý návrh na odemčení vozu profesionálem. 80 dolarů za pět minut práce? Pojď. Vloupat se do vozidel s automatickým ...

Jak nosit džíny Bootcut. Džíny Bootcut mohou být všestranným doplňkem vašeho šatníku, protože vypadají skvěle v kombinaci s botami, podpatky nebo stylovými byty. Tento styl je nahoře těsnější a na spodní části volnější, s mírným odleskem. Nosit...

Světová jednička Serena Williamsová a Novak Djokovič jsou nejlepšími semeny a úřadujícími šampiony na turnaji.

Zde je vše, co potřebujete ke sledování každé hry Jets online bez kabelu v roce 2019.

Zde je návod, jak sledovat kontroverzní dokument Michaela Jacksona „Leaving Neverland“ online v USA.