Vysvětlení pravidel tie-breaku v tenise

Nejdelší zápas, který se kdy hrál. Konečný set byl 70-68

Nejdelší zápas, který se kdy hrál. Konečný set byl 70-68

V mužském i ženském tenise se hraje tie-break, kdy oba hráči dosáhnou skóre hry 6 v sadě (6-6).

Podle tradice hráči v závěrečné sadě zápasu nehráli tie-break. V rozhodujícím setu byl vyžadován rozdíl dvou her, zatímco tie-break se hrál v kterémkoli z dřívějších setů po dosažení skóre 6-all.

S příchodem nových pravidel ke zkrácení délky hry a snížení stresu a intenzity dlouhého zápasu na hráče byl však zaveden tie-break ve finální sadě.

Letos se Australian Open rozhodla implementovat tie-break také do rozhodující sady. V závěrečném setu (pátý set pro muže a třetí set pro ženy), po dosažení skóre hry 6–6, se nyní hraje tie break. V tomto tie-breaku je však jiné to, že za stavu 6: 6 není standardním tie-breakem první zisk sedmi bodů; konečný set-tie-break je nejprve k 10 bodům.

Australian Open není jediným turnajem, který zahájil tento koncept finálového tie-break setu. I na letošním Wimbledonu se v závěrečném setu hraje tie-break. Ten tie-break se však bude hrát ve 12-12 (12 her všechny) a ne v 6-6 (6 her všech). A půjde o standardní tie-break prvního až sedmi bodů.

Tie-breaky jsou extrémně vzrušující a zajímavé sledovat, protože věci se pohybují opravdu rychle a každý bod je důležitější než kdy dříve. Ztráta byť jen jednoho bodu při vašem podání, druhý hráč dostane mini-brejk a tím výhodu, že vyhraje set.

Tie-breaky jsou také extrémně vysokotlaké situace a vyžadují extra koncentraci a kontrolu nad vašimi nervy.

Existuje však několik pravidel, jak hrát tie-break. Zde je pohled na ně:

1. Hráč, který jako první podává tie-break, má pouze jedno podání. Hráč, který začíná tie-break, podává z dvojky.

2. Poté, co hráč, který začíná tie-break a podává jeden bod, má druhý hráč dvě podání. A začíná první bod z reklamního dvora (soud pro výhody).

3. Po odehrání 6 bodů a po každých dalších 6 bodech si hráči vymění strany. Pokud tedy skóre tie-break je 5-1, 4-2, 3-3 nebo 6-0, mění strany. A ještě jednou (pokud se jedná o dlouhý tie-break) na 6–6, 9–9 atd.

4. Osoba vyhrává tie-break, když dosáhne 7 bodů. Pokud skóre dosáhne 6-6 (všech šest bodů), pak je vyžadován rozdíl dvou bodů. Aby tedy hráč vyhrál tie-break, mělo by být skóre 8-6, 9-7, 10-8 atd.

5. V tie-breaku dostane každý hráč jednu další výzvu. V jedné sadě dostane každý hráč 3 výzvy. Pokud skóre dosáhne tie-breaku, bude pro oba hráče připravena další výzva. Celkem tedy hráč dostane 4 výzvy.

6. V tie-break se podání stále točí po každých 2 bodech. Jeden hráč tedy bude podávat 2 body, poté bude podání s druhým hráčem další 2 body, a to pokračuje, dokud jeden nevyhraje tie-break.

Populární Problémy

Ženské tenisové hvězdy mají téměř dvojnásobné následovníky než špičkové mužské hráče.

Jak zabalit na vysokou školu. Odchod poprvé na vysokou školu je vzrušující. Ale vědět, co si zabalit, může být skličující. Spíše než aby vás to dostalo dolů, zjednodušte to a soustřeďte se na základy, abyste zajistili, že jen to, co opravdu potřebujete ...

Andrey Rublev se snaží dostat do finále ATP zády k sobě, když v semifinále narazí na kanadského mladíka Felixe Augera-Aliassimeho.

Premiéra 10. série „Undercover Boss“ má premiéru v pátek večer. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat online streamování nových epizod.

Roger a Mirka Federerovi, kteří loni oznámili, že čekají přírůstek do rodiny, jsou údajně opět těhotná s dvojčaty.

Jak nosit černou. Černá: může být rozlišitelná, elegantní, tajemná a dokonce i vzpurná - vše závisí na tom, jak ji nosíte. Černá je mezi barvami semi-jedinečná v tom, že se hodí téměř ke všemu, takže máte spoustu ...