Federer vs Nadal: 5 nejlepších grandslamových zápasů mezi LEGENDS

Roger Federer (L) a Rafael NadalV roce 2004 se na tenisovém kurtu poprvé postavili dva z největších tenistů všech dob. A my fanoušci tenisu nemůžeme dostatečně poděkovat Bohu, že to udělali, protože to znamenalo začátek zlaté éry tenisu.

Toto byla také první stránka knihy, která se v příštích letech stane jednou z největších tenisových rivalit v historii tenisu. V průběhu let se Roger Federer a Rafael Nadal střetli na turné 38krát, přičemž 12 z těchto setkání proběhlo na grandslamech.Zde se ohlédneme do historie a připomeneme si to nejlepší z těchto setkání.

5. 2011 French Open

Nadal a Federer na French Open 2011

Rafael Nadal d. Roger Federer 7-5 7-6 (3) 5-7 6-1Statistiky zápasů

Doba trvání: 3 hodiny 40 minut

Vyhrané body: 143-130 (Nadal)Esa: 11-4 (Federer)

Vítězové: 51-37 (Federer)

Nevynucené chyby: 37-55 (Nadal)

Pozadí

Rok 2011 byl rokem dalšího člena Velké 3, tj. Novaka Djokoviče. Djokovič v lednu vyhrál Australian Open a před turnajem Roland Garros byl na sérii 37 zápasů.

Nadal byl také těsně před nejlepšími lety a v předchozím roce vyhrál 3 grandslamy. Federer mezitím od Australian Open 2010 nedosáhl grandslamového finále.

Turnaj začal tím, že John Isner v prvním kole vyděsil Nadala; musel bojovat 5 setů, aby se dostal za velkého sloužícího Američana, což bylo na pomalé antuce Roland Garros zcela nečekané. Nadal však brzy dosáhl svého kroku, když porazil Robina Soderlinga ve čtvrtích a Andyho Murraye v semifinále.

Federer nepustil ani jednu sadu do svého semifinálového zápasu, kde narazil na Djokoviče. Jen velmi málo lidí dalo Federerovi šanci vzhledem k úžasnému běhu Srba, a také proto, že povrch vyhovoval Djokovičovu stylu více než Federerovi.

Švýcar Maestro ale všechny překvapil tím, že porazil Novaka jedním ze svých nejlepších výkonů na antuce.

Zápas:

Když zápas začínal, Roger si udržel podání a hned poté zlomil Nadalovo. Ještě jedno snadné podání a vítěz z roku 2009 zvýšil 3: 0.

typy ran v badmintonu

Ve 4. hře Nadal zadržel podání, aby zahájil svůj účet. O několik her později měl Roger náskok 5: 2 a už ho dělila jen první hra. Nadal sloužil k setrvání v setu a s několika pohádkovými vítězi měl Federer set bod. Švýcaři postavili bod krásně, ale jeho bekhendový pokles dopadl těsně o čáru, o centimetr.

Odtamtud Nadal všechno otočil, aby vyhrál 5 her v řadě a chytil set.

Nadal pokračoval ve formě i ve druhém setu, čímž v první hře prolomil podání Fedu. Nadal udržel své podání a vedl 2: 0, ale Federer ukončil sérii Rafa 7 her několika silnými esy.

Ve čtvrté hře měl Rafa ještě 2 brejkboly na dva brejky, ale Roger zachránil ty se dvěma esy v řadě a udržel své podání.

V 8. hře se Roger vrátil na úroveň 4: 4. Ale v další hře Rafa opět zlomil Rogerovo podání a sloužil v nastaveném bodě. Švýcaři pak zachránili pár set bodů, aby set znovu srovnali, ale v tiebreaku o něj přišli.

Ve třetím Federer udělal Nadalovi to, co Nadal udělal jemu v prvním setu. Španěl sloužil za stavu 4: 2, a tehdy se Roger odrazil a vyhrál set 7: 5.

V první hře čtvrté sady měl Federer 3 brejk za sebou jdoucí brejkbol, ale pětinásobný šampion vše zachránil. Federer vyhrál další hru a to byla poslední hra, kterou v tomto zápase vyhrál.

Nadal brzy zvedl svou 6. trofej Roland Garros. To bylo naposledy, kdy Roger dosáhl finále French Open.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Raptors vs Heat online bez kabelu.

Být aktivní z vás může udělat zdravějšího člověka, ale pro mnoho lidí může fyzická aktivita vypadat jako fuška. Rozdíl mezi sledováním cvičení jako nudných nebo obtížných a považováním za zábavnou a zábavnou činnost spočívá ve výběru ...

Angelique Kerberová, která letos nezískala titul, zahájila svůj poslední turnaj roku 2017 WTA Elite Trophy poraženě.

Žít 100 let je milník hodný velké oslavy! V závislosti na zdravotním stavu a osobnosti člověka může být oslava perfektním způsobem oslavy. Nebo něco nenápadnějšího, jako je virtuální párty nebo ...

UFC 239 se považuje za jednu z nejlepších karet roku. Zde je návod, jak koupit PPV a sledovat jej na televizi, telefonu, počítači, Xbox One nebo jiném streamovacím zařízení.