In-form Pliskova získává v Kataru druhý titul roku

Tenis - Katar otevřený - ženy

Tenis - Katar otevřený - Dvouhra žen - Finálový zápas - Dánská Caroline Wozniacká v. Česká republika Karolina Plíšková - Dauhá, Katar - 18. 2. 2017 - Wozniacki v akci. REUTERS/Ibraheem Al Omari

REUTERS-Karolína Plíšková vybojovala svůj druhý letošní titul na okruhu WTA, když v sobotu na katarském Open v Dauhá porazila Caroline Wozniacki 6-3 6: 4.

Čtyřiadvacetiletá Češka, nasazená dvojka, trvala necelou hodinu a 20 minut, než ukončila naději bývalé světové jedničky na první úspěch roku 2017, když v úvodním zápase prolomila Danovo podání a málokdy se ohlížela.

Po setu vedla první sadu pohodlně po vedení 4: 1, když v polovině setu zakopla své podání jen jednou. Ale druhá byla mnohem těsnější záležitost, než Plíšková ukončila zápas tak, jak ho začala, tím, že přerušila Wozniacké podání.

Plíšková cítila, že porazit Serenu Williamsovou na cestě do finále US Open v loňském roce bylo zlomovým okamžikem v její kariéře, která ji viděla přidat dva tituly WTA již v úvodních šesti týdnech roku 2017, aby se její celkový nájezd zvýšil na osm.

Poté, co v lednu vyhrála Brisbane International, stoupla na třetí místo v žebříčku žen, zatímco Wozniacki - finalistka US Open v roce 2014 - je aktuálně na 18. místě.

'Mám skvělý začátek roku, který je vždy důležitý,' řekla Plíšková před převzetím trofeje v Dauhá.

„Loňský rok byl přelomový. (Dosažení) finále US Open bylo mým největším výsledkem. Dodalo mi to velkou důvěru. '

Wozniacki připustila, že Pliskova si vítězství zasloužila, ale řekla: „Jsem pyšná na to, jak jsem tento týden hrála. Jsem zklamán ztrátou, ale Karolína hraje dobře.

'Zasloužila si tohle, ale příště se pokusím pomstít.'

(Reportáž Neville Daltona; Úpravy Toby Davis)

Populární Problémy

Získejte přehled o tom, jak sledovat 'Marriage Boot Camp Hip Hop Edition' online prostřednictvím možností živého streamování bez kabelů.

Jak zabránit zamrznutí vody vašeho mazlíčka. Pokud váš mazlíček miluje venku, je pravděpodobné, že si rád zahraje i v zasněženém, chladném počasí. Abyste se ujistili, že váš mazlíček má venku dostatek vody, musíte zabránit jeho vodě v ...

Ve čtvrtek se setkají vedoucí a soupeři Summit League a státy Jižní Dakota a Severní Dakota. Zde je návod, jak hru sledovat.

Oscar Otte nedávno hovořil s tenisovým MAGAZINEM, kde tvrdil, že Roger Federer je největším hráčem všech dob.

Kromě Venus a Sereny Williamsové existuje několik dalších sourozenců, kteří také skvěle předvedli tenis.

Nike je atletická společnost se sídlem v Oregonu specializující se na obuv a sportovní oblečení. Od svých skromných začátků v roce 1972 společnost rychle rostla a dnes prodává výrobky ve 130 zemích. Pokud byste chtěli ve svém obchodě distribuovat výstroj Nike, ...