French Open 2014: Andrea Petkovic a Simona Halepová dosáhly semifinále

Andrea Petkovic během jejího zápasu proti Sara ErraniPoté, co déšť hrozil, že pohltí den, a hráči na něj čekali více než tři hodiny, Simona Halepová a Andrea Petkovic neměly čas ztrácet. Obě ženy získaly symetrické vítězství 6: 2, 6: 2 nad Světlanou Kuzněcovovou a Sárou Erraniovou, aby dosáhly na první grandslamové semifinále své kariéry.

Errani byla neustálým prvkem v první desítce dvouhry i čtyřhry, ježla na vrcholu své konzistence, aby si upevnila své místo u vysokého stolu ženského tenisu. Jediné italské grandslamové finále zde přijelo na French Open v roce 2012 a to, že Němku nedávno porazila v Madridu, ji určitě naplnilo sebevědomím do tohoto zpožděného čtvrtfinále proti Petkovic.Příběh Němce byl dobře zdokumentován - po loňské prohře ve druhém kole kvalifikace French Open zvažoval Petkovic odchod ze hry. Radostná tanečnice, která oslavovala pobyt na kurtu, se ztratila v lesích a Petkovic začal nenávidět tenis.

Právě v roce 2011 Němka poskakovala energií, když se probojovala do první desítky poté, co se dostala na čtvrtiny ve třech ze čtyř grandslamových turnajů. Byla také populární - její tanec Petko se šířil po síti a lidé její oslavy po zápase zbožňovali.

Bohužel však byla položena nízko kvůli zraněním - záda, kotník a koleno se rozpadaly jeden po druhém a klesly tak na 177. místo na světě. Pro ženu, která okusila úspěch, to byla hořká pilulka na polknutí.loketní nastavovací ortéza

Naštěstí její láska k tenisu zvítězila. Ale tady byla na Phillippe Chatrierové, která hrála proti svému 10. nasazenému italskému soupeři se šancí překonat sama sebe. Ale byl to Errani, kdo spěchal z bloků.

Italka přerušila podání hned v první hře, bekhend ochranné známky po lajně ji dostal dopředu. Za stavu 0-2 se zdálo, že něco kliká na Petkovic, která rachotila soupeřku řadou forhendových vítězů, když zasáhla žhavou sérii.

Petkovic vyhrála šest zápasů za sebou a poslala Errani do šokovaného ticha, i když uklidila první set za 27 minut. Errani nebyla znepokojena, ale na začátku druhého se zlomila, když hledala cestu zpět do soutěže.Vysoká a vytáhlá Petkovic však nebrala žádné vězně, protože doslova stála uvnitř základní linie, aby zaútočila na Erraniho podání. Nevyrovnaná Errani minula režii, aby byla rozbitá na lásku, a Petkovic poskakoval energií, jako by ti dva hráli na jejím dvoře.

Za stavu 4: 2 ve druhém setu Petkovic plavil forhend dlouho, aby Erranimu nabídl mírné otevření za stavu 15-30. Bekhend do sítě představil Erranimu dvě šance na brejk. Němka vytáhla pár skvělých porcí, přesně tak, jak je potřebovala, aby dráhu znovu zničila.

Když přežila dlouhou rally, aby dokončila bod se silným vítězem, Petkovic okamžitě věděl, jak závažná je hra s obsluhou o vedení 5-2. Osmá hra šla do dvojky - Errani se zoufale snažila zůstat naživu a Petkovic se snažila zavřít dveře svému soupeři.

Nakonec to byla Errani, která zvadla a udeřila bekhendem, aby Petkovic zvítězila a postoupila do svého prvního grandslamového semifinále. Ve skutečnosti se Petkovic stal prvním Němcem od Steffi Graf v roce 1999, který dosáhl posledních čtyř na Roland Garros.

Petkovic musí v semifinále bojovat se Simonou Halepovou. Rumunka odlehčila výzvě, kterou představuje Svetlana Kuzněcovová, která se dostala na lehkou 6-2, 6-2 jen o něco později než Němec. Ale nebylo to všechno snadné.

Simona Halepová po svém vítězství nad Světlanou Kuzněcovovou

Začátek zápasu znamenal, že první dvě hry zabraly 22 minut na Suzanne Lenglen, když obě ženy bojovaly o brejkové body, než přidržely podání. Rumunka však orazítkovala svou autoritu v zápase, když se zlomila ve třetí hře, aby zahájila svůj pochod do posledních čtyř.

Kuzněcovová tlačila do zakončení, ale dobře zasažený volej a následně forhendová vítězka dala Halepové bod za meč a ona soutěžila poslední obřady, aby si rezervovala své místo v semifinále. Bude to tedy bitva mezi dvěma ženami, které nikdy netestovaly vody tak hluboké jako nyní, když se setkají o postup do finále.

Populární Problémy

Jak se bavit se svým psem venku. Hraní venku se svým psem může být spousta zábavy a zároveň poskytnout vašemu psovi (a sobě) nějaké cvičení. Psi budou přirozeně běhat a hrát si, když jsou venku, ale můžete to zvládnout dokonce ...

Španěl Pablo Carreno Busta zahajuje svou kampaň US Open 2020 proti japonské Yasutaka Uchiyama. Carreno Busta postoupil do semifinále US Open v roce 2017 a začne jako favorit.

Dominic Thiem prohrál se Sebastianem Ofnerem 7-6, 6-7, 6-4. Mistrovství světa č. 163 přežilo Dominika Thiema v zápase, jehož dokončení trvalo téměř tři hodiny.

Jak skrýt věci ve svém pokoji. Pokud máte milostný list, deník nebo jiný tajný předmět, který chcete držet stranou od nosných rodičů, sourozenců nebo spolubydlících, budete muset být kreativní. Vyhněte se zjevným úkrytům a ujistěte se, že ...

Fotbal SMU zahájil v sobotu 2: 0 a hostil Stephena F. Austina. Takto můžete hru sledovat.

Tiger Woods na titulní stránce hvězdně obsazeného pole na World Hero Challenge 2018. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.