Jak udělat podání Kimury v Jiu Jitsu

Kimura armbar je jednou z nejzákladnějších technik jiu-jitsu a také jednou z nejobávanějších. Vzhledem k tomu, že jej lze aplikovat z tolika různých pozic, je velmi obtížné se proti němu bránit, což je skvělý způsob, jak zaskočit nic netušícího soupeře. Jakmile zvládnete základy této techniky, je bodování pomocí kimury stejně jednoduché jako naučit se identifikovat otvory, abyste je zamkli a dovedli zápas k rychlému a rozhodnému konci.

Metoda 1 ze 3: Vytažení Kimury ze stráže

 1. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 1

  1 Začněte od zavřeného strážce. Soupeř bude ve tvé stráži, to znamená, že budeš na zádech s nohama omotanýma kolem pasu. Zatlačte boky dopředu a držte trup rovně, abyste omezili jejich pohyb. Ze stráže budete mít přístup k oběma ramenům, což je vystaví neočekávanému podání.
  • Kimura je vynikající obranné podání, které lze zajistit stejně snadno zespodu i shora.
  • Při hledání otvoru se ujistěte, že jste ve střehu pokusů o odeslání.


 2. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 2

  2 Zahajte zatáčku. Rychle se posaďte a sklopte boky. To přiměje vašeho soupeře k myšlence, že se ho pokusíte vyvést z rovnováhy. Instinktivně si založí paže, aby se vzchopili, což vám umožní vydělat velké peníze.
  • Pokud váš pokus o zametání funguje, úspěšně jste unikli strážci a můžete začít hledat silnější pozici.
 3. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 3

  3 Uchopte soupeřovu paži. Když se posadíte, začněte natahovat dominantní ruku nahoru a přes opačné rameno protivníka. Mezitím sevřete jejich zápěstí rukou na stejné straně. Naviňte horní ruku kolem zadní části paže a poté uchopte zápěstí spodní ruky.
  • Když míříte na pravou paži svého protivníka, levou rukou ho chytíte za pravé zápěstí. Chcete -li podání použít na jejich levou paži, uchopte jejich levé zápěstí pravou rukou.
  • Snažte se nevzdávat své záměry tím, že sáhnete po paži příliš brzy. Jakmile váš protivník ví, co má hledat, budete mít nastavení podání mnohem těžší.
 4. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 4

  4 Uvolněte boky. Nyní, když máte kontrolu nad paží svého protivníka, uvolněte nohy a posuňte boky do strany. Budete muset vytvořit nějaký prostor, abyste se dostali do lepší polohy pro utahování paže. Držte paži pevně na hrudi a znovu nůžkujte nohy kolem pasu soupeře, abyste je udrželi na místě.
  • Ujistěte se, že se otočíte na stejnou stranu, na které je paže soupeře.
  • Správná vzdálenost boků a jejich umístění je klíčem k vytažení kimury ze stráže.
 5. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 5

  5 Otočte soupeřovo zápěstí směrem k jejich hlavě. Zatlačte spodní ruku (ta, která drží jejich zápěstí) dopředu, abyste otočili paži soupeře. To způsobí tlak na ramenní kloub. Pokud jste v dostatečně pevné pozici, soupeři nezbude nic jiného, ​​než se vyklepat.
  • Neškrábejte a netahejte za paži. Otáčení ramene by mělo být prováděno jedním plynulým pohybem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vytažení Kimury z bočního ovládání

 1. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 6

  1 Začněte v bočním ovládání. Při bočním ovládání budete ležet napříč svým protivníkem a budete na něj tlačit svou tělesnou hmotnost. Přitiskněte kolena na stranu soupeře, abyste omezili jejich pohyb. Odtud sáhněte kolem jejich opačného ramene a sepněte ruce k sobě. Tím se zabrání jejich vymáčknutí.
  • Vzhledem k tomu, že už budete ovládat paži svého protivníka, abyste udrželi boční kontrolu, budete v dokonalé pozici, abyste si zajistili kimuru.
  • Buďte připraveni upravit techniku ​​podle toho, kterou stranu ovládáte - levou rukou uchopte soupeřovo pravé zápěstí a naopak.
 2. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 7

  2 Popadněte soupeřovu paži. Při dominantní boční kontrole s protivníkem na zádech bude zajištění paže tak jednoduché, jako sáhnout dolů a chytit ho spodní rukou. Pokud se pokoušejí uniknout, budete je muset nejprve vyrovnat. Toho docílíte tak, že nakloníte nohy k hlavě a budete hnát váhu dopředu, dokud nebudou obě jejich ramena na podložce.
  • Pokud je váš protivník vzpřímený a tlačí se vám na hruď, rychle ho uchopte za zápěstí, než ho vyrovnáte. Usnadní to dokončení odeslání, jakmile budou na zádech.
  • Dávejte pozor, aby váš protivník nevyklouzl nebo se nepřevrátil na kolena, když nastavujete pohon nohou.
 3. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 8

  3 Zamkni kimuru. Nyní, když ovládáte zápěstí svého protivníka, obtočte horní ruku kolem zadní části paže a uchopte své vlastní zápěstí. Chcete -li se dostat do silnější kontrolní pozice, překračujte soupeřovu hlavu nejbližší nohou, pusťte váhu a otočte se tak, abyste byli čelem k jejich chodidlům.
  • Otočením zápěstí tak, aby dlaň směřovala vzhůru, vezmete soupeřovu páku.
  • Držte kolena pevně stažená. V opačném případě se váš soupeř může obrátit dovnitř a neutralizovat podání.
 4. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 9

  4 Vytáhněte soupeřův loket nahoru ke stropu. Pevně ​​objímejte paži k hrudi a předloktím horní ruky zvedněte koleno nahoru. Měli byste táhnout plnou silou obou paží, nejen horní rukou. Představte si, že se snažíte přitisknout lopatky k sobě.
  • Podání bude fungovat nejlépe, pokud dojde k malému ohnutí paže. Pokud je to úplně rovné, budete muset použít mnohem větší rotační sílu, abyste soupeře vyklepali.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vytažení Kimury z Full Mount

 1. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 10

  1 Předpokládejme úplné připojení. Dopracujte se do polohy pro jízdu, obkročmo protivníka oběma nohama. Vaše váha by měla být soustředěna přes boky, aby vám zabránila zametat vás nebo se jinak osvobodit. Posunutí kolen nahoru do jejich podpaží také pomůže zvýšit stabilitu vašeho držáku.
  • Držák je méně obvyklou pozicí pro aplikaci kimury než ze stráže nebo bočního ovládání, ale může to být užitečná variace, jak se naučit.
  • Kromě kimury vás plný úchyt nastaví k provádění různých podání, včetně americany, gilotinové tlumivky nebo pažního trojúhelníku.
 2. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 11

  2 Posunutím dopředu natáhnete soupeřovy paže. Čím výše budete na těle svého protivníka, tím více budou nuceni dosáhnout obrany. Pokud dokážete chytit jednu z jejich paží, zatímco se snaží uniknout nebo zvrátit, budete moci dosáhnout kimury, aniž byste změnili svou pozici.
  • Nakloňte horní část těla dopředu a vytáhněte kolena nahoru k ramenům, přičemž těžiště držte nízko.
  • Pokud má soupeř ruce kolem vaší střední části, aby se bránil před údery nebo podáním. jejich zlomení můžete zlomit tím, že uděláte krok vpřed na jednom koleni a zatlačíte na jejich hlavu volnou rukou.
 3. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 12

  3 Uchopte soupeřovu paži. Udržujte svou základnu kolmo na hrudi soupeře, loktem přitiskněte paži na svou stranu. Poté mírně pootočte horní část těla, abyste je uchopili za zápěstí stejnou boční rukou. Protáhněte opačné ruce kolem zadní části jejich paže a spojte své vlastní zápěstí známou kimurovou technikou.
  • Dávejte pozor, abyste při otáčení neztratili špičkovou kontrolu a chytili je za zápěstí.
 4. Obrázek s názvem Do a Kimura Submission in Jiu Jitsu Step 13

  4 Otáčením vyvinete tlak na rameno. Držte paži pevně na hrudi a protáhněte zápěstí soupeře ve směru jejich hlavy. Kvůli vašemu vynikajícímu umístění nebude vyžadovat velkou sílu, aby se podřídili.
  • Na rozdíl od jiných poloh je dokončení kimury z držáku spíše o otáčení ramen než o tahání rukama.
  • Přikročte a zahákněte soupeřovu hlavu opačnou nohou, abyste získali ještě větší páku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Bez ohledu na to, z jaké polohy kimuru aplikujete, bude důležité držet paži protivníka pokrčenou a pevně přitaženou k tělu.
 • Procvičte si přechod z útočných do obranných poloh a naučte se v každém z nich rozeznat otvory.
 • Protože se dá kimura uzamknout tak rychle, je kimura skvělým způsobem, jak se bránit proti úderům a podáním ze dna.
 • Kromě toho, že je kimura všestranným podáním, může být také použita k vymetení protivníka pod špičkovou kontrolou.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vždy uvolněte podání, jakmile váš soupeř klepne. Pokud tak neučiníte, můžete je omylem zranit.
 • Dávejte pozor, abyste neseděli příliš vysoko, když jdete na kimuru s vrcholovým ovládáním. Tím se zvýší pravděpodobnost, že vás někdo vydělá nebo zamete.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Novak Djokovič nedávno dlouze hovořil o potřebě věnovat pozornost problémům životního prostředí. Djokovič věří, že my jako lidská rasa neuděláme dost pro to, abychom zajistili potřeby planety.

Někteří z účastníků probíhající síně slávy otevřené v Newportu se nedávno vyjádřili k debatě o KOZI, přičemž Denis Kudla odhodil svou váhu za Novakem Djokovičem.

Nošení správného oblečení do školy může mít zásadní vliv na vaše sebevědomí. Je velký tlak vypadat dobře, ale také se cítit pohodlně. Pokud si uděláte čas najít skvělé padnoucí oblečení a připravíte svůj vzhled, než vyrazíte ...

Kiki Bertens se ve čtvrtek utká s Polonou Hercogovou ve druhém kole Italian Open v Římě. Pro Bertense to bude první profesionální zápas od začátku pandemie COVID-19.

Švýcarský maestro honí svůj šestý titul v Indian Wells a má plné ruce práce s udržováním míčků na špičkách.

Osmnáctinásobný grandslamový šampion Roger Federer má dvě sady identických dvojčat. Uvidíme je v budoucnu spolu hrát tenis?