Jak udržet jídlo horké

Ať už chcete, aby vaše jídlo bylo teplé, když ho podáváte, nebo se obáváte o bezpečnost potravin, udržování jídla v teple je důležitá věc. Naštěstí existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak to udělat přímo u vás doma. K udržení teploty jídla můžete použít kuchyňské spotřebiče nebo izolované nádoby, pomocí chladiče vyrobit horký a přenosný kontejner nebo jídlo podávat na teplých talířích, aby nevychladlo. Bez ohledu na to, jak to děláte, můžete si dát teplé jídlo, ať jste kdekoli!

Metoda 1 ze 4: Používání kuchyňských spotřebičů

 1. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 1

  1 U polévek a gulášů nastavte pomalý hrnec na nastavení „Keep Warm“. Nechte vařič předehřát, než přenesete jídlo do hrnce, aby jídlo nevychladlo. Nastavení „Keep Warm“ udržuje jídlo v blízkosti 77 ° C (170 ° F) tak dlouho, jak jej necháte zapnuté.
  • Pomalé hrnce fungují nejlépe s vlhčími pokrmy, jako jsou polévky, dušená masa, omáčky nebo bramborová kaše.
  • Vaše jídlo může mírně pokračovat ve vaření nebo se může změnit jeho struktura, čím déle jej necháte v hrnci.
  • Jakmile vypnete napájení, můžete jídlo bezpečně udržovat v hrnci teplé až 2 hodiny.


 2. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 2

  2 Maso a velké pokrmy udržujte teplé v troubě na 200 ° F (93 ° C). Předehřejte troubu na nejnižší stupeň a přeneste horké jídlo do pánve vhodné do trouby. Umístěte pánev na střední rošt a nechte ji v troubě až 2 hodiny.
  • Po 20 minutách zkontrolujte teplotu jídla teploměrem, abyste se ujistili, že je nad 60 ° C. Pokud ne, mírně zvyšte teplotu.
 3. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 3

  3 Uvařte na sporáku horkou vodní lázeň pro potraviny v hrncích nebo pánvích. Naplňte velkou pánev do poloviny vodou a na sporáku nastavte na středně nízké nastavení. Zkontrolujte teplotu vody teploměrem, abyste se ujistili, že je kolem 71 ° C. Umístěte další hrnec nebo pánev s jídlem doprostřed vodní lázně.
  • Tuto metodu můžete použít, pokud budete kamna udržovat na nízké teplotě a jakoukoli odpařenou vodu nahradit teplou vodou.
  • Jídlo občas promíchejte, aby se nepřipálilo na dně.
 4. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 4

  4 Pod hliníkové kuchyňské nádobí používejte třecí paliva. Sejměte uzávěr paliva tupým předmětem, například lžící. Než zapálíte víceúčelový butanový zapalovač, umístěte pod kuchyňskou misku třepací nádobu na palivo. Palivo bude hořet až 2 hodiny, než dojde. Po skončení používání palivo uhaste víčkem nebo šňůrou.
  • Při práci s otevřeným ohněm buďte vždy opatrní.
  • Chafing palivo lze zakoupit v gelové nebo knotové formě. Oba budou fungovat stejným způsobem.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Skladování horkého jídla na cestách

 1. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 5

  1 Polévky a guláše uchovávejte v izolované termosce. Přeneste svou polévku do vysoké termosky, dokud je ještě horká. Jakmile dokončíte vkládání potravin dovnitř, víko pevně zajistěte. Snězte jídlo do 4 hodin, aby nevychladlo a nevyvinuly bakterie.
  • Podívejte se na obal termosky a určete, jak dlouho můžete uvnitř bezpečně uchovávat potraviny.
  • Termosky jsou obvykle dimenzovány pouze na jednu porci.
 2. Obrázek s názvem Keep Food Hot 6. krok

  2 Pro větší nádobí kupte izolované termální sáčky. Podobně jako u sáčků používaných k rozvozu pizzy vám termální sáčky umožňují ukládat nádobí, aby si udrželo teplo, když jste na cestách. Před upevněním do sáčku přikryjte horkou misku víkem nebo alobalem. Před podáváním pokrmu používejte termální sáček maximálně 3 hodiny.
  • Termální tašky lze zakoupit ve velkých krabicových obchodech nebo ve vašem místním specializovaném obchodě s kuchyní. K dispozici jsou opakovaně použitelné a jednorázové sáčky.
 3. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 7

  3 Pořiďte si přenosný ohřívač potravin, který udrží potraviny v autě teplé. Najděte izolovaný obědový box nebo chladič, který lze zapojit do zásuvky zapalovače cigaret uvnitř vašeho auta. Naplňte chladič horkým jídlem a zapojte jej na cestách. Chladič využije energii z vašeho auta k udržení jídla v bezpečné teplotě.
  • Nechte chladič zapojený pouze za chodu auta, abyste nevybili baterii svého auta.
  • Zkontrolujte požadavek na napětí na sáčku, aby váš zapalovač cigaret mohl vydávat tolik energie. Pokud ne, můžete způsobit zkrat chladiče.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Výroba izolovaného kontejneru

 1. Obrázek s názvem Keep Food Hot 8. krok

  1 Vnitřek chladiče vyložte hliníkovou fólií. I když je chladič určen k udržení všeho studeného, ​​můžete jej také použít k udržení horkých jídel horkých. Dvouvrstvá hliníková fólie kolem vnitřku chladiče. Hliník udrží teplo uvnitř chladiče.
 2. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 9

  2 Zabalte svůj kontejner horkého jídla dalším kusem fólie. Na pult položte velký kus hliníkové fólie a položte na něj svůj horký kontejner. Když obalíte fólii, zkontrolujte, zda je vaše jídlo horké. Použijte několik kusů fólie k úplnému zakrytí nádoby.
  • Při balení fólie použijte chňapku, abyste se nespálili.
 3. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 10

  3 Umístěte nádobu do chladiče. Umístěte nádobu doprostřed chladiče. Teplo z nádoby se bude přenášet přes hliníkovou fólii a celý chladič bude teplý.
 4. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 11

  4 Vytvořte 2 nebo 3 tepelné balíčky naplněním nových ponožek tepelně neupravenou rýží. Nové bavlněné ponožky naplňte do poloviny tepelně neupravenou rýží. Jakmile budete mít rýži uvnitř ponožky, navažte na ni jednoduchý uzel, aby se nic nerozsypalo.
  • Pro větší bezpečnost použijte ponožky k navázání.
  • Podobně budou fungovat i sušené fazole.
 5. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 12

  5 Zahřejte mikrovlnné trouby na 2 až 3 minuty. Používejte na mikrovlnce běžné nastavení. Jakmile budou hotové, budou pěkné a teplé a na chvíli udrží teplo.
 6. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 13

  6 Umístěte ohřívače na boky nádoby na potraviny. Vyplňte velká místa na každé straně nádoby na potraviny. To dodá chladiči více tepla a pomůže vašemu jídlu zůstat na rozumné teplotě.
 7. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 14

  7 Vyplňte všechny mezery v chladiči ručníky. Používejte čisté ručníky, aby se vám jídlo při přepravě nepohybovalo. Ujistěte se, že jsou ručníky těsné proti vašemu jídlu, aby izolovaly teplo uvnitř.
 8. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 15

  8 Na ručníky položte láhev s horkou vodou. Naplňte gumu lahev s horkou vodou s vroucí vodou. Nejjednodušší je nalít vodu do láhve z konvice nebo hrnce s výtokem. Umístěte láhev s horkou vodou na horní část chladiče, aby bylo vaše konečné topné těleso teplé.
  • Poté, co přidáte láhev s vodou, pevně uzavřete víko chladiče, aby nemohlo unikat žádné teplo.
 9. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 16

  9 Snězte jídlo do 2 hodin. Teplota chladiče začne časem klesat. Noste s sebou teploměr na potraviny, abyste zkontrolovali teplotu jídla, abyste se ujistili, že je nad 60 ° C. reklama

Metoda 4 ze 4: Udržujte talíře v teple

 1. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 17

  1 Desky ohřejte v mikrovlnné troubě, aby se rychle zahřály. Stohujte talíře a vložte je do mikrovlnné trouby. Udržujte mikrovlnnou troubu v pravidelném nastavení a ohřívejte ji 30 sekund na talíř. Jakmile jsou hotové, vyjměte talíře troubou, protože se zahřívají.
 2. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 18

  2 Pokud jsou plechy vhodné do trouby, vložte je do trouby na nejnižší stupeň. Předehřejte troubu na nejnižší stupeň, obvykle kolem 66 až 93 ° C. Jakmile je trouba horká, vložte dovnitř naskládané plátky a nechte je tam pár minut. Pomocí trouby je vytáhněte z trouby a před podáváním je nechte mírně vychladnout.
  • Pokud chcete ušetřit energii, použijte dostatečně velkou troubu, aby se vešla na vaše talíře.
 3. Obrázek s názvem Udržujte jídlo horké Krok 19

  3 Kupte si elektrický ohřívač desek, abyste mohli stále používat své spotřebiče. Ohřívače desek vypadají jako velká skládací topná podložka, na kterou můžete talíře naskládat. Zapojte ohřívač desek a zapněte jej. Zabalte celý talíř do ohřívače a poté na něj položte další talíř. Pokračujte ve skládání zbytku talířů, abyste je důkladně zahřáli 5 minut, než budete servírovat jídlo.
  • Ohřívače talířů lze zakoupit online nebo v kuchyňských specializovaných obchodech.
  • V nouzi můžete použít velkou topnou podložku určenou pro záda. Lze je zakoupit ve vaší místní lékárně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak udržíte kukuřici teplou? Dívka KateKatey Pokud je to kukuřičný klas, nechte ho ve vodě, ve které jste ho vařili. Můžete také přidat trochu mléka a másla do vody po vypnutí ohně a nechat kukuřici v ní několik minut sedět, aby ji ochutila. Mělo by to udržet kukuřici v teple až hodinu a kukuřice opravdu dobře nasákne mléko a máslo. Navíc tu vodu nevyhazujte! Použijte jej k přípravě bramborové polévky; dává vývaru skvělou chuť!
 • Otázka Jak dlouho můžete bezpečně uchovávat jídlo v pomalém hrnci při „udržování tepla“? Dívka KateKatey Nenechávejte ho v sporáku v teple déle než pár hodin. „Teplé“ jídlo způsobuje, že se bakterie tvoří poměrně rychle, ale asi dvě hodiny byste měli být v pořádku.
 • Otázka Mohu udržovat horkou vodu, pokud je v hrnci nad elektrickou mřížkou? Ano, to by mělo být v pořádku.
 • Otázka Mohu dát jídlo do pomalého hrnce, aby bylo na krátkou dobu teplé? Ano můžeš. Pokud má vaše trouba nastavení „teplé“, můžete je také použít k udržení teplých pokrmů.
 • Otázka Jak udržíte své jídlo na talíři horké poté, co jej přinesete ke stolu? Měli byste počkat s podáváním až těsně před tím, než se chystáte jíst. Tímto způsobem bude teplo, když se do toho lidé pustí. Pokud máte co do činění s velkým množstvím jídla ve větším prostředí, můžete jej uložit do nádoby zvané Ohřívač potravin, která se běžně používá v bufetech, aby jídlo bylo horké.
 • Otázka Jak udržím pizzu v troubě 1 hodinu teplou? Dívka KateKatey Můžete to zkusit udržet teplé při velmi nízké teplotě, ale pokud ji nepodáváte hodinu, počkal bych, až budete připraveni servírovat pizzu, a zahřál ji v troubě na 400 stupňů jen několik minut a pozorně to sledujte! Ponechání pizzy v troubě po dobu jedné hodiny, dokonce i při nízké teplotě, by ji pravděpodobně docela vysušilo.
 • Otázka Jak mohu udržet horkou čokoládu teplou, když jdu ven? Kupte si termosku, která je navržena tak, aby uchovávala horké nápoje a udržovala teplo. To by mělo vaši horkou čokoládu udržet v teple alespoň hodinu nebo dvě.
Nezodpovězené otázky
 • Jak dlouho zůstávají gelové tepelné obaly teplé?
 • Jaký je nejlepší způsob, jak udržet burrito v teple?
 • Jaká je nejlepší technika pro udržování tepla v jídle?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udržujte jídlo na stole zakryté víkem nebo hliníkovou fólií, aby si uchovalo teplo.
 • Pomocí ohřívačů sedadel v autě udržíte jídlo s sebou teplé během jízdy domů.
 • Vždy pamatujte udržujte jídlo teplé při pořádání večeře.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Horké jídlo uchovávejte nad 60 ° C, aby se snížila možnost otravy jídlem. Pokud je jídlo chladnější než toto po dobu 4 hodin, vyhoďte ho.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Používání kuchyňských spotřebičů

 • Pomalý kuchař
 • Trouba
 • Pánev nebo tácek vhodný do trouby
 • Rozsah
 • Velká pánev
 • Odírání paliva
 • Cateringový podnos

Skladování horkého jídla na cestách

 • Termoska
 • Termální taška
 • Elektrický chladič nebo obědový box

Výroba izolovaného kontejneru

 • Chladič
 • Hliníková fólie
 • Vyčistěte ponožky
 • Nevařená rýže
 • Ručníky
 • Lahev s horkou vodou

Udržujte talíře v teple

 • Mikrovlnná trouba
 • Trouba
 • Elektrický ohřívač desek

Populární Problémy

Pohled na 5 nejstarších wimbledonských mužů ve dvouhře. Seznam obsahuje jednoho hráče v otevřené éře, který je stále aktivní.

Jak vyrobit cihlovou troubu. Stavba cihlové pece může být časově náročný a nákladný domácí projekt. Za výborné jídlo a veselé ohniště to však stojí za to. Nejprve najděte plán cihlové trouby, který odpovídá vaší velikosti a rozpočtu ...

Novak Djokovič-hrající poprvé od vítězství ve Wimbledonu-si v úterý připsal vítězství 7-5 6-1 nad Samem Querreyem.

Zde je návod, jak sledovat Season 2 Episode 5 of Yellowstone online zdarma, i když nemáte kabel.

Státní nepřátelé TCU a SMU pokračují v soupeření v sobotu ve Fort Worth. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak zvednout koleno. Ležet a zvedat koleno se může cítit skvěle, zvláště pokud je vaše koleno oteklé. Ať už chcete zvednout koleno kvůli zranění nebo jen relaxovat, může to snížit otoky a nepohodlí. Podle...