Jak se vyhnout zadržování vody

Zadržování vody může nastat z různých důvodů. Je to běžný fyzický symptom premenstruačního syndromu a může se zhoršit dehydratací nebo dietou s vysokým obsahem soli. Pokud se chcete vyhnout zadržování vody, začněte provedením některých změn ve svém životním stylu. Jezte zdravě, zůstaňte hydratovaní a hodně cvičte. Pokud potíže přetrvávají, promluvte si se svým lékařem. Zadržování vody může být spojeno s řadou vážnějších zdravotních stavů.Metoda 1 ze 3: Změna stravy a životního stylu

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody, krok 01

  1 Dodržujte zdravou výživu . Zajištění zdravé a vyvážené stravy je dobrým prvním krokem, jak se vyhnout zadržování vody. Zadržování vody může nastat v důsledku nerovnováhy ve vaší stravě, nedostatku některých vitamínů a minerálů a příliš mnoho soli. Jíst vyváženou stravu pomůže snížit pravděpodobnost zadržování vody v důsledku těchto problémů.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody, krok 02

  2 Jezte potraviny bohaté na draslík. Jako součást zdravé výživy byste se měli snažit zajistit, abyste jedli spoustu jídla bohatého na draslík. Jíst hodně jídla bohatého na draslík může pomoci snížit množství soli ve vašem těle a zmírnit zadržování vody. Ovoce a zelenina jsou obecně dobrým zdrojem draslíku, takže se ujistěte, že máte alespoň pět porcí ovoce a zeleniny denně.
  • Některé příklady potravin bohatých na draslík zahrnují banány, rajčata, brambory a avokádo.
  • Listová zelenina, která je tmavě zelená, má také spoustu draslíku.
  • Zpracované potraviny mají často méně draslíku než nezpracované potraviny.
  • Bílý chléb a bílá rýže mají méně draslíku než celozrnné pečivo a hnědá rýže.
  • Neužívejte doplňky draslíku, pokud vám to nedoporučí váš lékař.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody, krok 03

  3 Omezte sůl . Pokud máte ve svém systému hodně soli, může to přimět vaše tělo k zadržování tekutin. Abyste se vyhnuli zadržování vody, zkuste omezit množství soli, kterou denně konzumujete. Můžete to udělat tak, že budete jíst méně zpracovaných potravin, které mají obvykle vysoký obsah soli, a do jídel, která jste uvařili, nepřidáte další sůl.
  • Zamyslete se nad dalšími zdroji sodíku, jako je sójová omáčka, polévka a zelenina v konzervách a zkuste omezit příjem.
  • Zvykněte si prohlížet etikety přísad a zkoumat množství svého denního příjmu soli, které každá porce obsahuje.
  • Při nákupu zpracovaných potravin hledejte možnost „s nízkým obsahem soli“ nebo „s nízkým obsahem sodíku“.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody, krok 04

  4 Být aktivní. Aktivní životní styl, který zahrnuje pravidelné cvičení, je klíčovým prvkem pro správné fungování vašeho těla. Lidé, kteří pravidelně cvičí, také hlásí méně případů zadržování vody. Dospělí by měli každý týden provádět jak aerobní cvičení, tak silový trénink, aby zůstali zdraví.
  • Zkuste udělat alespoň 150 minut mírné aerobní aktivity týdně, například na kole nebo rychlou chůzi. Nebo věnujte alespoň 75 minut dynamické aerobní činnosti týdně, například běh nebo tenis.
  • Spojte to se silovým tréninkem dva nebo více dní v týdnu.
  • Ujistěte se, že silový trénink funguje na všechny vaše hlavní svalové skupiny, jako jsou nohy, záda, paže, ramena a břicho.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 05

  5 Dosáhněte zdravé hmotnosti. Lidé, kteří trpí zadržováním tekutin, mají někdy nadváhu nebo obezitu. Dosažení zdravé hmotnosti vám může obecně pomoci snížit a zabránit zadržování vody. Zhodnoťte svou váhu a přemýšlejte o tom, zda by to mohlo přispět k zadržování tekutin. BMI si můžete zkontrolovat online zde:
  • Chcete -li zhubnout, musíte jíst zdravě a hodně cvičit.
  • Snažte se hubnout stabilně a kontrolovaně.
  • Naplánujte si dietu a vyměňte potraviny s vysokým obsahem tuku a cukru za zdravější alternativy.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 06

  6 Pít hodně vody. Můžete si myslet, že pití spousty vody by mohlo vést k většímu zadržování vody, ale ve skutečnosti nízký příjem vody způsobí, že si vaše tělo udrží tekutinu. Udržujte dobře hydratované, abyste podpořili správnou funkci ledvin a zabránili zadržování vody. Zkuste si zvyknout pít hodně vody po celý den.
  • Mužům se doporučuje vypít až 3 litry (13 šálků) tekutin denně a ženám 2,2 litru (9 šálků).
  • Před každým jídlem vypijte sklenici vody.
  • Pijte vodu před, během a po cvičení.
 7. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 07

  7 Omezte kofein a alkohol. Pití většího množství vody není jediným způsobem, jak se vypořádat s dehydratací a následným zadržováním vody. Zkuste pít méně kofeinu a alkoholu, protože tyto látky zvyšují úroveň vaší dehydratace. Během dne zvažte pití bezkofeinových čajů a káv. reklama

Metoda 2 ze 3: Vyšetřování lékařských ošetření

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 08

  1 Poraďte se se svým lékařem. Pokud vás trápí zadržování vody a změny životního stylu situaci nezlepšily, domluvte si schůzku a promluvte si se svým lékařem. Existuje řada potenciálních příčin zadržování vody a může existovat základní problém, který bude lékař muset diagnostikovat a léčit.
  • Váš lékař vám může poradit s dalšími drobnými věcmi, které můžete udělat pro řešení zadržování tekutin a otoků končetin.
  • Mohou vám doporučit, abyste se vyhnuli dlouhému stání.
  • Nebo že během dne pravidelně zvedáte nohy, abyste zlepšili oběh.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody, krok 09

  2 Zeptejte se na diuretika. Chemická diuretika jsou jednou z nejběžnějších léčebných postupů, které vám lékař předepíše pro zadržování tekutin. Tyto léky však mají vedlejší účinky a je nepravděpodobné, že vám je lékař předepíše, pokud si myslí, že změnu životního stylu lze zvládnout.
  • V některých případech mohou diuretika stav dokonce zhoršit, protože mění rovnováhu soli a vody v těle.
  • Dodržujte doporučení lékaře a používejte pouze předepsané léky podle pokynů, které jste dostali.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 10

  3 Prozkoumejte antikoncepční pilulky. Je běžné, že ženy trpí předmenstruační retencí vody, a existují určité důkazy, které naznačují, že používání perorálních kontraceptiv může mít pozitivní účinek. Antikoncepční pilulky, které zabraňují ovulaci, mohou omezit fyzické příznaky premenstruačního syndromu, včetně zadržování vody.
  • Zeptejte se na to svého lékaře. Budou vám moci poradit a promluvit o různých možnostech v závislosti na vašich okolnostech a příznacích.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 11

  4 Zeptejte se na doplňky stravy. Existují určité doplňky, které vám mohou pomoci, ale než začnete cokoli užívat, měli byste se vždy poradit se svým lékařem. Pokud máte předmenstruační zadržování vody, je to důkaz, který podporuje používání vápníku, hořčíku, vitamínů B a vitaminu E.
  • Změny životního stylu budou vždy vhodnější, takže se nepokoušejte použít zkratku konzumací spousty doplňků.
  • Pamatujte, že užívání příliš velkého množství doplňků může způsobit vznik dalších zdravotních problémů.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 12

  5 Zvažte bylinná diuretika. Někteří lidé tvrdí, že bylinná diuretika mohou mít pozitivní účinek a pomohou vám vyhnout se zadržování vody. Teoreticky vás některé přírodní látky nutí více močit, ale existuje jen málo skutečných důkazů, které by to v praxi podporovaly. Poraďte se svým lékařem o potenciálních bylinných kúrách, které mohou být kombinovány se změnami životního stylu. Některé přírodní diuretika zahrnují:
  • Zrzavý
  • Pampeliška
  • Hloh
  • Petržel
  • Jalovec
  reklama

Metoda 3 ze 3: Rozpoznání potenciálních příčin

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 13

  1 Identifikujte potenciální hormonální příčiny. U žen, které trpí zadržováním vody, existuje často souvislost s hormonálními problémy. Zadržování vody je jedním z nejčastějších příznaků premenstruačního syndromu. Pokud obecně zadržujete vodu každý měsíc, zkontrolujte si to podle svého menstruačního cyklu v kalendáři.
  • Většina žen, které to zažijí, pocítí nepříjemný nafouklý pocit zadržování vody týden nebo dva před začátkem menstruace.
  • Hormonální změny během těhotenství a menopauzy mohou také vyvolat zadržování vody.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 14

  2 Rozpoznat spojení s nadváhou a dietami. Ačkoli stále existuje mnoho nejistot ohledně různých potenciálních příčin zadržování vody, existují určité důkazy, které ukazují, že příčinným faktorem může být přísná dieta a přejídání. To je obtížné diagnostikovat, ale tyto náhlé posuny mohou přimět vaše tělo zadržet vodu.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 15

  3 Myslete na fyzickou neaktivitu. Pokud stojíte delší dobu nebo sedíte nehybně během dlouhé cesty, můžete zaznamenat zadržování vody a otoky nohou a kotníků. Pokud krev přestane proudit dobrým tempem vaším tělem, může dojít k přetížení lymfatického systému, což může následně způsobit otok.
  • Pokud jste na dálkovém letu, určitě se postavte a procházejte se každou chvíli.
  • Pohybem těla udržujte krev v pohybu, abyste zabránili zadržování tekutin a otokům.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 16

  4 Zvažte léky. Existují některé léky, které mohou způsobit zadržování vody. Pokud užíváte nějaké léky, měli byste to prodiskutovat se svým lékařem a požádat ji o radu. Některé z léků, které způsobují zadržování tekutin, zahrnují:
  • Léky, které obsahují estrogen, jako jsou orální kontraceptiva a hormonální substituční terapie
  • Nesteroidní protizánětlivé léky, jako je aspirin a ibuprofen
  • Beta-blokátory, které se obvykle používají k léčbě abnormálních srdečních rytmů
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se zadržování vody Krok 175 Vyhodnoťte nemoci a stavy, které mohou vést k zadržování tekutin. Existuje řada závažnějších zdravotních stavů, které mohou způsobit zadržování tekutin a otoky. Pokud se u vás objeví otok, je důležité, abyste to vzali vážně a prozkoumali, zda to souvisí s jiným zdravotním stavem. K zadržování tekutin může dojít v důsledku:
  • Městnavé srdeční selhání. Srdeční selhání může způsobit otok v břiše a způsobit uložení tekutiny do plic, což má za následek dušnost.
  • Cirhóza. Poškození jater může způsobit hromadění tekutiny v nohou a břišní dutině.
  • Onemocnění ledvin nebo poškození ledvin. Extra tekutina a sodík způsobené onemocněním ledvin mohou vést k otokům nohou a kolem očí.
  • Slabost nebo poškození žil na nohou. Pokud se u vás objeví akutní otok jedné nohy spolu s bolestí a/nebo zarudnutím lýtka, může dojít ke vzniku krevní sraženiny a měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.
  • Problémy s lymfatickým systémem. Pokud vaše tělo neodvádí přebytečnou tekutinu z tkáně, může to vést k otoku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Antoine Ballon, marketingový ředitel společnosti Babolat, nedávno hovořil o zapojení Rafaela Nadala do tvorby jeho podpisové rakety - „Pure Aero Rafa“.Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat nový hudební speciál CMT Skyville Live, kde se v prvních epizodách představí Kris Kristofferson a Gladys Knight.Jak odstranit gumu z boty. Každý někdy v životě chodil v žvýkačce - není to zábavný zážitek, zvláště pokud jsou vaše boty úplně nové. Naštěstí existuje několik snadných hacků, jak odstranit gumu z podrážky boty ....

Denis Shapovalov nedávno poskytl své myšlenky o revidovaném systému hodnocení ATP a poukázal na to, že hráči jako Andrey Rublev byli novými pravidly těžce provedeni.Tim Henman věří, že i když se výkony Rogera Federera od vítězství v prvním kole nad Adrianem Mannarinem zlepšily, Švýcar stále zůstává stínem svého dřívějšího dobývání.Pokud nemáte kabel, můžete sledovat nové epizody streamování '9-1-1: Lone Star' online.